WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 22 września 2019 r.
Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Zielone arterie Wesołej

Hanna Kowalska  |  16 października 2017

Zielone arterie Wesołej

Choć na brak zieleni w Wesołej narzekać nie można, to także do nas ma dotrzeć stołeczny projekt pn. #ZieloneUlice Warszawy. Warszawski ratusz wiosną tego roku zainicjował akcję, która polega na wykonaniu nasadzeń drzew wzdłuż 76 dużych warszawskich ulic, w szczególności krajowych, wojewódzkich i powiatowych, którymi nie zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Oprócz walorów estetycznych drzewa te spełniać będą przede wszystkim funkcję praktyczną, będąc elementem walki ze smogiem. Na początku września ogłoszony został przetarg na realizację ostatniego etapu tego projektu, etapu dotyczącego południowych dzielnic Warszawy, czyli Mokotowa, Ursynowa, Wilanowa, Wawra, Wesołej, Rembertowa i Pragi-Południe.

To będzie zmiana i jakościowy skok w kształtowaniu zielonych przestrzeni Warszawy. Chcemy, by miejska tkanka była przyjazna, zielona i użyteczna dla mieszkańców. Właśnie ogłaszamy ostatni przetarg, który wyłoni projektantów aranżacji zieleni na 24 głównych ulicach w siedmiu dzielnicach. Z niecierpliwością czekamy też na wyniki poprzednich postępowań, pierwsze umowy i projekty – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

W Wesołej nasadzenia mają się pojawić wzdłuż dwóch naszych arterii: al. Jana Pawła II i Traktu Brzeskiego. U naszych sąsiadów w Wawrze nowa zieleń pojawi się na Wale Miedzeszyńskim i w ciągu ulic Płowiecka - Czecha, a pobliski Rembertów zyska nasadzenia przy ulicach Marsa i Cyrulików.

Związane z projektem liczby są imponujące. W ciągu dwóch lat realizowania zaplanowanych nasadzeń stolica wzbogaci się o 18 tysięcy drzew, a koszt projektu wyniesie ponad 20 milionów złotych. A plany są jeszcze szersze: „Milion drzew dla Warszawy”! Pod takim hasłem stolica zaprasza mieszkańców do włączenia się w jej zazielenianie. Wspominaliśmy już o tym na naszych łamach, ale dziś warto powiedzieć, że akcja wciąż trwa. Polega ona na przyjmowaniu przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy sugestii mieszkańców, gdzie należy posadzić drzewo, i pozytywnym rozpatrywaniu tych sugestii, jeśli tylko nasadzenie w proponowanym miejscu jest możliwe. Zgłoszenia takie przyjmowane są przede wszystkim przez aplikację „Milion drzew” (do pobrania z Google Play i App Store), ale również przez aplikację Warszawa 19115. Od czasu uruchomienia aplikacji „Milion drzew” pod koniec marca br. do dziś wskazano już miejsca dla nasadzenia niemal 6750 drzew.

„Milion drzew” to również program, w którym mieszkańcy i firmy mogą ufundować drzewa lub włączyć się w inne zielone inicjatywy, jak np. ogrody społecznościowe, wspólne akcje sadzenia drzew, czy otoczyć opieką stare drzewa.

Tagi: Zielone ulice Warszawy, drzewa, nasadzenia, milion drzew dla warszawy, zielona warszawa


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 22 września 2019

Koncert Filharmonii Narodowej w Zerzniu

Niedziela, 22 września 2019

Dni Transportu Publicznego 2019

Niedziela, 22 września 2019

Tabata i Nordic Walking

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie uczucie zwykle towarzyszy Ci podczas roku szkolnego?

radości
spokoju
strachu
podekscytowania
zdenerwowania
obojętności
znudzenia
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń