WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 15 września 2019 r.
Imieniny obchodzą: Albin, Nikodem, Roland

Z prac Rady Dzielnicy Rembertów

Arkadiusz Piotrowski, Radny dzielnicy Rembertów  |  23 października 2017

To już prawie 4 lata, jak na łamach rembertowskich WS ukazują się felietony z cyklu „Z prac Rady Dzielnicy”. Po współpracy z radnym Maciejem Iwanickim, który od lipca br. pełni funkcję Zastępcy Burmistrza Rembertowa, redakcja zaprosiła mnie do objęcia opieką tej stałej rubryki rembertowskiego miesięcznika. Można by potraktować tę propozycję redakcji jako naturalną – od wrześniowej sesji Rady Dzielnicy Rembertów objąłem mandat radnego, który zwolnił Maciej Iwanicki. Mam jednak cichą nadzieję, że na ten wybór redakcji miała także wpływ nasza dotychczasowa współpraca. Znam się już z rembertowskimi czytelnikami z licznych artykułów na łamach WS poruszających ważkie dla Rembertowa tematy. Dziękuję redakcji za możliwość rozszerzenia formuły naszej współpracy i równocześnie pragnę zapewnić czytelników, że nadal artykuły z cyklu „Z prac Rady Dzielnicy” będą dla mieszkańców cennym źródłem informacji o pracach rembertowskiego samorządu (może nie tylko z sali plenarnej, zwanej „kolumnową”).

13 września 2017 r. odbyła się czterdziesta sesja Rady Dzielnicy Rembertów w tej kadencji (2014-2018). Zawartość porządku obrad (jeden projekt uchwały, interpelacje i zapytania, wolne wnioski i informacje) zapowiadała, że potrwa krótko i bez wyjątkowych zdarzeń. Kiedy się do niej dzień wcześniej przygotowywałem, analizując proponowane zmiany w budżecie dzielnicy, myślałem, że dla mnie też taka będzie. Jednakże już od porannej pobudki poczułem, że ta sesja będzie dla mnie wyjątkowa. Złożenie ślubowania radnego to zawsze wyjątkowy moment. Nawet jak robi się to po raz kolejny w życiu. I taki był. Przewodniczący Rady od tego punktu rozpoczął sesję. Zapadła prawdziwa cisza. Odczytał rotę: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. Słuchając tych słów, uzmysłowiłem sobie, że w obecnej sytuacji społeczno-politycznej w naszym Kraju zobowiązania wynikające z tej przysięgi, a także z każdej przysięgi składanej przez osoby pełniące funkcje publiczne, wybrzmiewają szczególnie mocno. „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej…” – to dziś dla wielu, którzy złożyli przysięgę i rządzą naszą Ojczyzną, nie zawsze jest jednoznaczne. Dotychczas myślałem, że to niemożliwe – a teraz…? Po chwili jeszcze mocniej wypowiedziałem słowa: „Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg”. To był wyjątkowy moment.

Na wrześniowej sesji Rada Dzielnicy przyjęła jedną uchwałę – zmiany w budżecie 2018 roku, dotyczyły dochodów, jak i wydatków bieżących i inwestycji (18 głosów za, przy 1 głosie wstrzymującym się). Najważniejsza część zmian to zarezerwowanie środków na rozpoczęcie prac przygotowawczych rozbudowy Szkoły przy ul. Niepołomickiej 26 poprzez budowę budynku kontenerowego. Szkoła posiada obecnie 10 sal lekcyjnych i 3 małe salki, co, biorąc pod uwagę planowane i realizowane inwestycje mieszkaniowe na osiedlu „Kawęczyn-Wygoda”, staje się niewystarczające do zapewnienia w przyszłości realizacji zadań oświatowych w Rembertowie. Szacuje się, że w ciągu 5 lat liczba mieszkańców może wzrosnąć o ok. 3000, a liczba dzieci o ok. 100 rocznie. Realizacja tego zadania za 2,7 mln zł w latach 2017-2018 wzbogaci szkołę o 8 pomieszczeń dydaktycznych. Zmiany w budżecie dotyczyły także optymalizacji realizacji zdań: budowa ul. Kadrowej-bocznej, wymiana urządzeń na placu zabaw przy ul. Wał Kościuszkowski (oba zadania zakończą się w 2017 r.), budowa ul. Kramarskiej (realizacja w 2018 r.).

W październiku sesja budżetowa, czyli już w kolejnej relacji z prac Rady Dzielnicy przekażę informacje, co się zmieni w Rembertowie do końca 2018 r.

Tagi: Z prac Rady Dzielnicy, obrady, radni, sesja rady dzielnicy, sesja rady dzielnicy rembertów


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


14 - 15 września 2019

Warsztaty Superdziewczyna

Niedziela, 15 września 2019

Lipiec-sierpień w Radzie Dzielnicy

Niedziela, 15 września 2019

Zapraszamy na tegoroczną edycję wydarzenia „Kolej na Wawer. Kultura i Natura”.

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie uczucie zwykle towarzyszy Ci podczas roku szkolnego?

radości
spokoju
strachu
podekscytowania
zdenerwowania
obojętności
znudzenia
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń