WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 17 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Aktualności inwestycyjne w dzielnicy Wesoła: inwestycje drogowe

Krzysztof Kacprzak Zastępca Burmistrza ds. Inwestycji  |  31 października 2017

W poprzednim numerze „Wiadomości Sąsiedzkich” przedstawiłem aktualny stan inwestycji oświatowo-kulturalnych. Czas na część drugą poświęconą inwestycjom drogowym.

Stan zaawansowania inwestycji drogowych jest zróżnicowany. Część z nich została już zakończona, część jest w trakcie budowy, a część na etapie projektowania.

Zakończyła się przebudowa ulicy Sikorskiego na odcinku od ulicy Akacjowej do ulicy Chodkiewicza. Równolegle trwa projektowanie kolejnego odcinka do ulicy Czarnieckiego. Przy okazji planujemy zmodernizować ulicę Czarnieckiego i Starzyńskiego, a w szczególności budowę skutecznego odwodnienia. Prawdopodobna realizacja w roku 2018.

W 2018 roku przystąpimy także do budowy ulicy Berenta, przy której rozpoczęła się właśnie budowa budynku mieszkalnego komunalnego.

W tym roku zaplanowana została także przebudowa ulicy Żółkiewskiego na odcinku od ulicy Głowackiego do ulicy Armii Krajowej. Obecnie trwa procedura wyłaniania wykonawcy.

Na początku sierpnia rozpoczęła się przebudowa ulic: Chopina i Kwiatowej. Prace budowlane są już na ukończeniu.

W latach 2017-2018 zostaną zmodernizowane kolejne ciągi komunikacyjne na osiedlu Plac Wojska Polskiego, zgodnie z propozycjami zgłoszonymi przez radnych.

W osiedlu Zielona prowadzone są budowy ulic: Krótkiej, Żeglarskiej i Nowej. W ramach inwestycji budowana lub przebudowywana jest również infrastruktura podziemna (woda, kanalizacja, gaz) oraz instalacja oświetleniowa. Budowa tych ulic zostanie zakończona w październiku tego roku.

W najbliższych dniach zostaną podpisane umowy z wykonawcami wyłonionymi w trybie przetargowym na budowę ulicy Zaułek oraz drogi osiedlowej wewnętrznej od ulicy Uroczej. Obie inwestycje przewidziane są do realizacji jeszcze w bieżącym roku.

Na etapie projektowania są ponadto ulice: Szeroka, Słowicza i Zachodnia, przewidziane do realizacji w 2018 roku.

Na lata 2018-2019 zaplanowaliśmy zlecenie projektowania, a następnie budowę kolejnych ulic w osiedlu Zielona: Jagodowej, Borowika oraz Za Dębami. W budżecie zarezerwowaliśmy środki finansowe na realizację tych zadań.

Podpisaliśmy również umowę z wykonawcą na przebudowę kolektora deszczowego zlokalizowanego pomiędzy ulicami Kilińskiego i Długą. Kolektor ten stanowi ważny element w systemie odwodnienia północnej części naszej dzielnicy. W wyniku przebudowy wzrośnie poziom zabezpieczenia przed zalewaniem ulic spowodowanym nawalnymi deszczami, które w ostatnich latach zdarzają się coraz częściej.

Wszystko wskazuje na to, że po wielu trudach uzgodniona została lokalizacja przepompowni ścieków dla obszaru Groszówki pomiędzy ulicami: Niemcewicza, 1 Praskiego Pułku, Mickiewicza i Narutowicza. Budowa przepompowni wraz z pierwszymi odcinkami sieci kanalizacyjnej zaplanowana jest na lata 2018-2019. Budowa sieci kanalizacyjnej otworzy również możliwość budowy dróg w tym rejonie.

Jeszcze w tym roku zostanie zmodernizowana ulica Godebskiego. W ramach inwestycji zostanie przebudowany fragment wodociągu oraz położona nowa nawierzchnia asfaltowa.

Dla osiedla Stara Miłosna również zaplanowaliśmy szeroki program budowy ulic. W tym roku zostały już zrealizowane trzy inwestycje drogowe: budowa ulicy Ułańskiej na odcinku od ul. Pogodnej do ul. Jeździeckiej, budowa ulicy Kamyk na odcinku od ul. Grafitowej do ul. Jodłowej oraz budowa ul. Mazowieckiej na odcinku od ul. 1 Praskiego Pułku do budynku nowego przedszkola.

W październiku dobiegnie końca długo oczekiwana przez mieszkańców budowa ulicy Cieplarnianej na odcinku do ul. Gościniec do Kanału Wawerskiego wraz z mostem. Inwestycja nie mogła być dotąd zrealizowana ze względu na niewystarczające środki budżetowe.

Pod koniec września rozpocznie się przebudowa ulicy Dąbrowy, która potrwa ok. dwóch miesięcy.

W uzgodnieniu z radnymi Rady Dzielnicy zaplanowane są także najpilniejsze inwestycje drogowe w Starej Miłośnie, których realizacja przypadnie na rok 2018.

Na ukończeniu jest projektowanie ulicy Nizinnej na odcinku od ul. Mazowieckiej do końca w kierunku północnym. W tym roku planujemy uzyskanie pozwolenia na budowę, która powinna zakończyć się w połowie 2018 roku.

W trakcie projektowania jest również budowa zespołu ulic: Konwaliowej, Irysów, Poświaty i Sasanki. Budowa tych ulic przewidziana jest na rok 2018.

Na rok 2018 planowana jest również budowa ulic: Klonowej, Cedrowej oraz Dolomitowej. W końcówce tego roku projektanci powinni przedstawić koncepcje dotyczące budowy tych ulic. Zgodnie z zasadami przyjętymi w naszym urzędzie, niezwłocznie po otrzymaniu zaproponowanych koncepcji zapoznamy z nimi zainteresowanych mieszkańców.

Jeszcze w tym roku zlecimy zaprojektowanie dużego kolektora deszczowego łączącego ulicę Piotrusia Pana z Kanałem Wawerskim. Kolektor zostanie poprowadzony ulicami Marmurową, Jutrzenki i Złotej Jesieni. Projekt będzie obejmował również budowę tych ulic. Inwestycja, której realizacja nastąpi w 2018 roku, jest niezbędna, aby otworzyć w następnej kolejności możliwość odwodnienia do powstałego kolektora wszystkich ulic do niego poprzecznych.

Na 2018 rok planujemy również zaprojektowanie i wybudowanie łącznika pomiędzy ulicami Ptasią i Borkowską, co pozwoli na lepsze skomunikowanie mieszkańców tych rejonów z ulicą Graniczną.

W 2018 roku planujemy jeszcze zlecić projektowanie ulic: Agawy, Kościuszki i Asnyka. Środki finansowe na budowę tych ulic mamy zapisane w budżecie 2019 roku.

Ale to jeszcze nie wszystko.

Uczestniczymy również jako dzielnica w programach wdrożonych przez Miasto Stołeczne.

W latach 2017-2018 kontynuowany jest program budowy oświetlenia ulic gminnych. W ramach tego programu brakujące oświetlenie zostanie wybudowane na następujących ulicach: Berenta, Forsycji, Literackiej, Lirycznej, M. Rodziewiczówny, Brylantowej, Nefrytowej, Kamiennej, Wapiennej, Wczasowej, Agawy, Morelowej, Olchy, Marmurowej, Krokusów, Sarenki, Narutowicza.

Również na lata 2017-2018 zgłosiliśmy do miejskiego programu poprawienia jakości eksploatacyjnej dróg nieutwardzonych ponad 30 dróg gminnych z obszaru dzielnicy Wesoła. Po przeanalizowaniu przez służby miejskie możliwości technicznych zatwierdzono do utwardzenia następujące ulice: Szeroką na odcinku od ul. Łaguny do końca zabudowy, Żółkiewskiego na odcinku od ul. Armii Krajowej do pętli autobusowej, Gościniec na odcinku od ronda Józefa Maroszka do Szosy Lubelskiej, Cienistą, Mazowiecką na odcinku od ul. Piłsudskiego na wschód do granic dzielnicy, Wschodnią od ul. Kasprowicza na wschód oraz Poezji. Oczekujemy że zakwalifikowanie do programu kolejnych dróg rozstrzygnie się w przyszłym roku.

Przedstawione powyżej zamierzenia inwestycyjne zostały zaplanowane na miarę posiadanych przez Dzielnicę środków budżetowych. Mam nadzieję, że katalog przedstawionych inwestycji nie jest zamknięty. W momencie pojawienia się dodatkowych środków budżetowych będziemy w porozumieniu z radnymi Rady Dzielnicy Wesoła proponować realizację kolejnych inwestycji drogowych.

Tagi: inwestycje w Wesołej, aktualności inwestycyjne, inwestycje drogowe


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 18 października 2018

„Z Szuflady Babci i Dziadka” – stwórz wyjątkową wystawę razem z nami, przyjdź na wernisaż!

Czwartek, 18 października 2018

Z prac Rady Dzielnicy

Piątek, 19 października 2018

Zaproszenie na międzypokoleniową potańcówkę w Bibliotece

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń