WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 31 stycznia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Nowoczesna laseroterapia w Centrum Zdrowia Dziecka

CZD  |  28 listopada 2011

Jutro w Centrum Zdrowia Dziecka odbędzie się uroczystość przekazania szpitalowi przez Fundację Jolanty i Leszka Czarneckich lasera pulsacyjno-barwnikowego. 

Laseroterapia przy użyciu lasera pulsacyjno-barwnikowego jest stosowana głównie w malformacjach kapilarnych skóry oraz w niektórych postaciach naczyniaków wczesnodziecięcych.  W  IP CZD jest leczone około 1000 pacjentów z różnymi postaciami malformacji naczyniowej rocznie. Część z nich jest leczona propranololem, część wymaga leczenia operacyjnego, część – radiologii interwencyjnej, a pozostali (150-200 pacjentów) – wymagają specjalistycznego leczenia laserem. Koszt zakupu lasera to prawie 300 tysięcy złotych.

Zabieg laserem pulsacyjno-barwnikowym wykonuje się w znieczuleniu ogólnym w warunkach hospitalizacji jednodniowej, odstęp pomiędzy zabiegami wynosi około 4-6 tygodni. U każdego dziecka trzeba wykonać od 3 do 12 takich zabiegów do całkowitego ustąpienia schorzenia. Szkolenie personelu na bloku operacyjnym w obsłudze aparatury odbędzie się w połowie grudnia 2011 r.

Dotychczas polscy pacjenci musieli wyjeżdżać na kosztowną terapię laserową za granicę. Wyjazd jednego pacjenta kosztował Narodowy Fundusz Zdrowia nawet kilkaset tysięcy złotych. Dar Państwa Czarneckich pozwoli nam nieść pomoc małym pacjentom bez konieczności opuszczania Polski. Rozpoczęcie zabiegów laseroterapii w CZD planujemy od stycznia 2012 roku – mówi profesor Piotr Kaliciński, kierownik Kliniki Chirurgii i Transplantacji Narządów w IPCZD.

Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich to jedna z nielicznych w Polsce fundacji, której działalność została sfinansowania przez prywatną osobę, czyli Pana Leszka Czarneckiego. Przekazał on fundacji 55 milionów złotych, które zostały zainwestowane, a zyski z inwestycji służą finansowaniu działań. Fundacja powstała w 2007 roku i do tej pory wydała 12 milionów złotych.

Głównym celem Fundacji jest wyrównywanie szans. Z jednej strony jest to pomoc chorym dzieciom i młodzieży w osiąganiu samodzielności. W ramach programu „bądź samodzielny” pomogliśmy ponad 500 osobom. Drugim zakresem działalności Fundacji jest wspieranie wybitnie uzdolnionej młodzieży poprzez program stypendiów, z których skorzystało już 250 osób.

Laser przekazany Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest drugim tego rodzaju laserem w Polsce. Pierwszy, również zakupiony przez Fundację Jolanty i Leszka Czarneckich, został przekazany Szpitalowi Dziecięcemu im. M. Konopnickiej w Łodzi.

 

Kontakt:

Paweł Trzciński IPCZD 22 815-16-54, +48 604-130-739

Maria Bnińska  „Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich” +48 602-315-506 

Tagi: Centrum Zdrowia Dziecka, CZD, Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich, dar, laser


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Styczeń 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń