WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 17 września 2019 r.
Imieniny obchodzą: Justyna, Narcyz, Franciszek

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła

Marcin Jędrzejewski, Przewodniczący Rady  |  13 listopada 2017

W październiku Rada Dzielnicy obradowała dwukrotnie. Po raz pierwszy na sesji nadzwyczajnej w dniu 16 października. Rada pozytywnie zaopiniowała pakiet zmian w tegorocznym budżecie. Zmiany dotyczyły głównie zwiększenia tegorocznego budżetu oświaty o kwotę ok. 1,5 mln zł. Część tych środków jest przeznaczona na dotacje dla szkół niepublicznych (związane z aktualizacją liczby uczniów kształcących się w tych szkołach). Reszta jest przeznaczona na prowadzenie publicznych szkół podstawowych.

Druga sesja odbyła się 19 października. Jej głównym punktem było zaopiniowanie projektu budżetu dzielnicy na rok 2018. W części dotyczącej dochodów oraz wydatków bieżących nasz budżet nie odbiega wiele od budżetów z lat poprzednich. Mamy zapewnione środki na bieżącą działalność i wypełnianie stawianych dzielnicom zadań w wystarczającej ilości, z wyjątkiem (także już tradycyjnie) oświaty. Niedobory na prowadzenie szkół są zawsze uzupełniane pod koniec roku, nie ma więc zagrożeń dla harmonijnego funkcjonowania naszych placówek oświatowych.

Za to w dziale wydatków inwestycyjnych miła niespodzianka. Już „na starcie” mamy zagwarantowane na dzielnicowe inwestycje ponad 17,5 mln zł. To największy budżet inwestycyjny naszej dzielnicy od wielu lat. Na przykład w zeszłym roku o tej porze startowaliśmy z budżetem w wysokości ok. 8 mln zł, a ostatecznie wydatki inwestycyjne sięgnęły kwoty nieomal dwukrotnie wyższej. A przecież jeszcze Zarząd Dzielnicy nie powiedział w tej sprawie ostatniego słowa, trwają rozmowy dotyczące dodatkowych środków. Kwota wydatków inwestycyjnych jest już wstępnie rozdysponowana, ale ponieważ może to jeszcze ulec lekkim korektom, podam tylko ogólne informacje:

- drogi - 8,5 mln zł

- rozbudowa oświetlenia - 0,5 mln zł

- budowa budynków komunalnych - 1,2 mln zł

- budowa tężni (zwycięski projekt budżetu partycypacyjnego) - 0,5 mln zł

- rozbudowa SP 173 – 3,5 mln zł

- budowa placu zabaw przy przedszkolu „Pod Dębami” – 0,25 mln zł

- budowa żłobka w os. Zielona – 2 mln zł

- budowa biblioteki w os. Zielona – 0,8 mln zł

- budowa domów kultury w os. Zielona i os. Stara Miłosna – 0,6 mln zł.

W kolejnych punktach Rada zapoznała się z informacjami o funkcjonowaniu placówek oświatowych na terenie dzielnicy z uwzględnieniem stanu bezpieczeństwa dzieci, o przebiegu i kosztach akcji „Lato w Mieście” oraz o złożonych oświadczeniach majątkowych radnych. W tym ostatnim przypadku informacja była prosta – wszyscy radni złożyli oświadczenia w terminie, są one udostępnione w BIP, a z analizy przeprowadzonej przez US wynikało, że z wyjątkiem pewnych drobnych błędów formalnych przy wypełnianiu druków oświadczeń nie dopatrzono się żadnych nieprawidłowości.

Kolejna sesja Rady Dzielnicy zaplanowana jest na dzień 16 listopada br. Program sesji będzie dostępny na 7 dni wcześniej w Internecie. Sesja rozpocznie się o godz. 14.00 w sali Rady w budynku naszego Urzędu Dzielnicy. Zainteresowanych serdecznie zapraszam.

Tagi: Z prac Rady Dzielnicy, obrady, radni, sesja rady dzielnicy, sesja rady dzielnicy wesoła


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


16 - 20 września 2019

Bezpłatne badania laryngologiczne w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym

Wtorek, 17 września 2019

Życie bez przeszkód, godnie w chorobie

Czwartek, 19 września 2019

O obchodach 80 rocznicy września 1939 r.

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie uczucie zwykle towarzyszy Ci podczas roku szkolnego?

radości
spokoju
strachu
podekscytowania
zdenerwowania
obojętności
znudzenia
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń