WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 31 marca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Balbina, Beniamin, Gwidon

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła

Marcin Jędrzejewski, Przewodniczący Rady  |  13 listopada 2017

W październiku Rada Dzielnicy obradowała dwukrotnie. Po raz pierwszy na sesji nadzwyczajnej w dniu 16 października. Rada pozytywnie zaopiniowała pakiet zmian w tegorocznym budżecie. Zmiany dotyczyły głównie zwiększenia tegorocznego budżetu oświaty o kwotę ok. 1,5 mln zł. Część tych środków jest przeznaczona na dotacje dla szkół niepublicznych (związane z aktualizacją liczby uczniów kształcących się w tych szkołach). Reszta jest przeznaczona na prowadzenie publicznych szkół podstawowych.

Druga sesja odbyła się 19 października. Jej głównym punktem było zaopiniowanie projektu budżetu dzielnicy na rok 2018. W części dotyczącej dochodów oraz wydatków bieżących nasz budżet nie odbiega wiele od budżetów z lat poprzednich. Mamy zapewnione środki na bieżącą działalność i wypełnianie stawianych dzielnicom zadań w wystarczającej ilości, z wyjątkiem (także już tradycyjnie) oświaty. Niedobory na prowadzenie szkół są zawsze uzupełniane pod koniec roku, nie ma więc zagrożeń dla harmonijnego funkcjonowania naszych placówek oświatowych.

Za to w dziale wydatków inwestycyjnych miła niespodzianka. Już „na starcie” mamy zagwarantowane na dzielnicowe inwestycje ponad 17,5 mln zł. To największy budżet inwestycyjny naszej dzielnicy od wielu lat. Na przykład w zeszłym roku o tej porze startowaliśmy z budżetem w wysokości ok. 8 mln zł, a ostatecznie wydatki inwestycyjne sięgnęły kwoty nieomal dwukrotnie wyższej. A przecież jeszcze Zarząd Dzielnicy nie powiedział w tej sprawie ostatniego słowa, trwają rozmowy dotyczące dodatkowych środków. Kwota wydatków inwestycyjnych jest już wstępnie rozdysponowana, ale ponieważ może to jeszcze ulec lekkim korektom, podam tylko ogólne informacje:

- drogi - 8,5 mln zł

- rozbudowa oświetlenia - 0,5 mln zł

- budowa budynków komunalnych - 1,2 mln zł

- budowa tężni (zwycięski projekt budżetu partycypacyjnego) - 0,5 mln zł

- rozbudowa SP 173 – 3,5 mln zł

- budowa placu zabaw przy przedszkolu „Pod Dębami” – 0,25 mln zł

- budowa żłobka w os. Zielona – 2 mln zł

- budowa biblioteki w os. Zielona – 0,8 mln zł

- budowa domów kultury w os. Zielona i os. Stara Miłosna – 0,6 mln zł.

W kolejnych punktach Rada zapoznała się z informacjami o funkcjonowaniu placówek oświatowych na terenie dzielnicy z uwzględnieniem stanu bezpieczeństwa dzieci, o przebiegu i kosztach akcji „Lato w Mieście” oraz o złożonych oświadczeniach majątkowych radnych. W tym ostatnim przypadku informacja była prosta – wszyscy radni złożyli oświadczenia w terminie, są one udostępnione w BIP, a z analizy przeprowadzonej przez US wynikało, że z wyjątkiem pewnych drobnych błędów formalnych przy wypełnianiu druków oświadczeń nie dopatrzono się żadnych nieprawidłowości.

Kolejna sesja Rady Dzielnicy zaplanowana jest na dzień 16 listopada br. Program sesji będzie dostępny na 7 dni wcześniej w Internecie. Sesja rozpocznie się o godz. 14.00 w sali Rady w budynku naszego Urzędu Dzielnicy. Zainteresowanych serdecznie zapraszam.

Tagi: Z prac Rady Dzielnicy, obrady, radni, sesja rady dzielnicy, sesja rady dzielnicy wesoła


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Marzec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 kwietnia 2020

Wielkanocne warsztaty artystyczne w Ferio Wawer!

Niedziela, 5 kwietnia 2020

XI edycja Wawer Music Festival: Sasha Strunin & Gary Guthman Shaw

Sobota, 11 kwietnia 2020

Asterix i Obelix - ile kryją w sobie prawdy?

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń