WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 20 stycznia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Ważą się losy przejezdności Wawra

Redakcja  |  16 listopada 2017

W ostatnich dniach października na Wawer spadła wiadomość, która wywołała prawdziwą burzę. Firma Warbud, wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy, ogłosiła organizację ruchu, jaką zamierza wdrożyć w związku z tą inwestycją. 27 października zamknięto już część ulic: ul. Sztygarów, Bronisławska, Heleny Wolff, Wolna, Mszańska, Chryzantemy, Drozdowa, Żwanowiecka, Arniki i Sarny, ale najbardziej bulwersująca była wiadomość o planie zamknięcia wschodniej jezdni ul. Patriotów (na półtora roku) oraz ulicy Mozaikowej (na rok). Planiści nie dojeżdżają co dzień rano z Miedzeszyna czy Falenicy do pracy w stronę centrum miasta, ale duża część z nas tak, i dobrze wiemy, co to oznacza – komunikacyjny paraliż. Zmiana ta będzie także niezwykle dotkliwa dla najmłodszych mieszkańców Miedzeszyna, odetnie ona bowiem bezpośrednie drogi dotarcia do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 216 przy ul. Wolnej. Dzieci, które chodzą do niej pieszo, zamiast 900 m będą miały do przejścia ok. 3 km, jeśli nie więcej. 

Na wieść o planowanych zamknięciach mieszkańcy wyszli na ulicę, do protestu przyłączył się także wawerski ratusz. To nie tylko sprzeciw, ale też konkretne propozycje rozwiązania tego problemu poprzez wytyczenie jezdni technicznych na czas zamknięcia ww. ulic lub – jak czytamy w petycji* - „wykonując wykop sekcjami i realizując lokalne przełożenia jezdni, tak jak to robi się w przypadku innych inwestycji”. Warbud odpowiada jednak, że wytyczenie jezdni technicznych nie jest możliwe, ponieważ na całym tym terenie będzie trwała budowa. Z perspektywy biurka niezamykanie całej ul. Patriotów, a tylko jej wschodniej jezdni jest dla wykonawcy rozwiązaniem wystarczającym, nie wymagającym zorganizowania objazdów. Jednak z perspektywy naszych lokalnych realiów oznacza gigantyczne utrudnienia i totalne zakorkowanie już i tak borykającego się z dużymi korkami przejazdu kolejowego w Falenicy.

W chwili zamykania tego numeru WS sytuacja dynamicznie się rozwijała i zaplanowane były kolejne rozmowy decydentów. Trudno przewidzieć, jakie rozstrzygnięcia przyniosą kolejne dni, ponieważ mieszkańcy oraz Zarząd Dzielnicy poruszyli niebo i ziemię, by wdrożona została bardziej sensowna organizacja ruchu, jednak nie sposób oprzeć się wrażeniu, że druga strona sporu nie widzi problemu i uważa, że wszystko jest jak należy oraz że przy tak dużej inwestycji nie da się tego zrobić inaczej.

* - znajdą ją Państwo pod adresem: https://podpisz.to/petycja/przejezdna-patriotow,288

Tagi: Południowa Obwodnica Warszawy, POW, zamknięcie ulic, protesty mieszkańców


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Styczeń 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 20 stycznia 2018

II Marsz śladami powstańców styczniowych 1863 roku

Sobota, 20 stycznia 2018

Klub Miłośników Gier Planszowych zaprasza

Sobota, 20 stycznia 2018

Festiwal Piosenki Poetyckiej „Bardowie Wolności”

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń