WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 15 grudnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Rozczarowania w czasie zmian

Hubert Zieliński Radny dzielnicy Wesoła  |  21 listopada 2017

27 września Związek Transportu Miejskiego przedstawił plan rozwoju komunikacji miejskiej w dzielnicy Wawer. Od wielu miesięcy toczą się rozmowy ZTM-u z władzami Sulejówka na temat uruchomienia dwóch nowych linii u naszych sąsiadów, odbyły się już przejazdy próbne. Pośrodku tych dwóch scen znajduje się Wesoła, w której nic dobrego się nie dzieje.

Celowo nie piszę, że nie dzieje się nic. Owszem, dzieją się różne ciekawe rzeczy, tylko niekorzystne dla naszej komunikacji. Pętla w osiedlu Stara Miłosna z niewiadomych przyczyn ma opóźnienie w projekcie i jej budowa została przeniesiona na wiosnę 2018. Marzenia o dowozowej linii 298 coraz bardziej się oddalają, bo nie zwolni się miejsce przy obecnej pętli koło ronda Maroszka (KFC). Poza tym ZTM ostatnio nie mógł znaleźć dwóch autobusów, aby uruchomić tę linię, ale w planie dla Wawra znalazł aż 10 nowych pojazdów, aby zasilić linię 147. Wielka szkoda, Panowie z ZTM-u! Jak można traktować Was poważnie?

W środę 25 października odbyło się w Urzędzie Dzielnicy Wesoła spotkanie radnych i osób ściśle zaangażowanych w komunikację miejską, mające na celu wypracować jasny przekaz dla Zarządu Transportu Miejskiego, w którym określiliśmy potrzeby i oczekiwania względem transportu publicznego.

Moment jest o tyle ważny, że niebawem zaczną się dwie duże inwestycje, obok których Wesoła nie przejdzie obojętnie, a odczujemy to najbardziej w dojazdach do pracy, szkoły czy na uczelnię. Mowa oczywiście o budowie tunelu w Wesołej, która spotęguje korki na ul. 1 Praskiego Pułku, oraz budowie węzła Zakręt, której tak się obawiam, że nawet nie będę się o niej rozpisywał. Postawiliśmy zasadnicze pytanie: jak w okresie budów w dzielnicy działać będzie komunikacja miejska? W odpowiedzi czekamy na konkretne rozwiązania i czyny, bo zapewnień, że będzie dobrze, na razie mamy dość.

Tagi: komunikacja miejska w Wawrze, plan rozwoju komunikacji, autobusy, ztm


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 15 grudnia 2018

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy - Wesoła

Sobota, 15 grudnia 2018

Sąsiad nie tylko od święta - podwórkowa gwiazdka 2018

Sobota, 15 grudnia 2018

Kolędy Świata w Wawerskim Centrum Kultury

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń