WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 28 września 2023 r.
Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

Listopad w Radzie Dzielnicy Wawer

Łukasz Kubik, Radny dzielnicy Wawer  |  13 grudnia 2017

W poprzednim numerze WS wspomniałem o zaplanowanej na 22 listopada sesji poświęconej realizowanej na terenie naszej dzielnicy inwestycji Południowa Obwodnica Warszawy. Niestety przedstawiciele inwestora - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcy - firmy Warbud nie mogli pojawić się na spotkaniu w tym dniu. W związku z powyższym Zarząd Dzielnicy Wawer zwołał na dzień 27 listopada sesję, na której mogli pojawić się wszyscy zaproszeni Goście. W tym miejscu warto nadmienić, że Rada Dzielnicy Wawer na sesji w dniu 8 listopada podjęła stanowisko w kwestii utrudnień w ruchu związanych z realizacją inwestycji polegającej na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy odcinek B i C, następującej treści:

"Rada Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy wyraża sprzeciw wobec zamykania istotnych ciągów komunikacyjnych przecinających realizowaną trasę S2 na terenie Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy, w szczególności ulic: Wał Miedzeszyński, Patriotów (po którejkolwiek stronie torów), Izbicka, Mozaikowa , Mszańska – Sarny – Zabawna (przejście dla pieszych).

Zwracamy się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o zmianę zapowiadanej tymczasowej organizacji ruchu.

Zwracamy się do Prezydent m. st. Warszawy o nie uzgadnianie propozycji organizacji ruchu niezgodnych ze stanowiskiem Rady Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy.

Tymczasową organizację ruchu należy zaplanować w taki sposób, aby utrzymać przejezdność wyżej wymienionych ulic poprzez drogi techniczne, a następnie wykonać prace w rejonie tych dróg przenosząc ruch na układ docelowy.

Zamknięcie powyższych ulic spowoduje znaczne utrudnienie dla mieszkańców, spadek poziomu funkcjonowania działalności gospodarczej na niektórych obszarach, oraz spadki cen nieruchomości. Dojście i dojazd dzieci do szkół jest już znacząco utrudniony, a będzie jeszcze bardziej, tak samo jak codzienne podróże mieszkańców do pracy i innych aktywności. Korki, które utworzą się w rejonie Falenicy i Miedzeszyna wpłyną negatywnie na możliwości komunikacyjne mieszkańców osiedli Falenica, Miedzeszyn i Aleksandrów.

Szczególnym zagrożeniem jest zamykanie głównych arterii, co spowoduje totalny paraliż komunikacyjny nie tylko mieszkańców Wawra, ale również Otwocka, Józefowa i Wiązownej, dla których jest to jedna z dwóch dróg dojazdowych do Warszawy".

Jak wspomniałem, 27 listopada odbyła się sesja poświęcona m.in. właśnie tej kwestii.

Po protestach mieszkańców i zabiegach Zarządu Dzielnicy inwestor - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autorstrad i wykonawca - firma Warbud przystali na wawerskie propozycje. 

Zgodnie z sugestiami Zarządu Dzielnicy stworzony będzie objazd wschodniej części Patriotów ulicami Arniki i Drozdową, dla samochodów osobowych i z chodnikiem. Nie będzie także jednoczesnego zamknięcia ulicy Mozaikowej i zachodniej części Patriotów. Dla dzieci chodzących do szkoły na Wolnej wykonawca zbuduje specjalne przejście.

Wcześniej, dzięki zabiegom Zarządu Dzielnicy i protestom mieszkańców, wykonawca zrezygnował z zamknięcia na rok ul. Mozaikowej. Planowane jest jedynie tygodniowe zamknięcie ulicy w tym roku i maksymalnie trzymiesięczne  w przyszłym roku, najprawdopodobniej w okresie wakacyjnym. 

Więcej informacji odnośnie do planowanej inwestycji znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.pulawska-lubelska.pl.

Firma Warbud, wykonawca budowy odcinka C Południowej Obwodnicy Warszawy, informuje o zamknięciu części ulicy Celulozy na odcinku od numeru 104 A-G do ul. Rozchodnikowej, które nastąpi 4 grudnia. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do sierpnia 2020 roku. Zachowany zostanie dojazd do posesji. O kolejnych zmianach będziemy informowali Państwa w kolejnych numerach WS.

Ruszyła również budowa kulturoteki w osiedlu Falenica. Oficjalne „wbicie łopaty” nastąpiło 30 listopada. 

Kulturoteka ma być gotowa w listopadzie 2018 r. Planowane jest także zlokalizowanie w budynku Miejsca Aktywności Lokalnej dla mieszkańców. Obiekt będzie się wpisywać w miejską koncepcję zagospodarowania centrum Falenicy.

W budynku do użytku mieszkańców oddane zostaną m.in. biblioteka, sala multimedialna, kawiarenka, czytelnia, pomieszczenia pracowni plastycznych, muzycznych i technicznych. Teren wokół budynku zostanie tak zagospodarowany, żeby zapewnić lokalnej społeczności możliwość aktywnego wypoczynku. Powstanie m.in. ścianka wspinaczkowa, a w pobliżu park sensoryczny. Na sztucznej skarpie pojawi się letnia czytelnia i widownia plenerowa dla sceny, która dzięki mobilnym ścianom będzie zarówno sceną wewnętrzną, jak i zewnętrzną. Cały teren będzie oświetlony i monitorowany oraz wyposażony w elementy małej architektury.

Budynek zaplanowano w nowoczesnej formie architektonicznej, połączonej z elementami nawiązującymi do historycznego wizerunku terenu i wpisującej się w otoczenie. Wyposażony będzie w nowoczesne instalacje i urządzenia multimedialne, które będą wykorzystywane do działań kulturalnych. Koszt budowy obiektu to ponad 6 milionów zł.

Ruszyła również kolejna edycja naboru wniosków do budżetu partycypacyjnego. Projekty można składać do 22 stycznia 2018 roku, do czego Czytelników WS bardzo zachęcam.

Zapraszamy na lodowisko! Od 24 listopada działa już nasza wawerska ślizgawka przy ul. V Poprzecznej 22. Godziny otwarcia i inne szczegóły na stronie: http://osir-wawer.warszawa.pl/lodowisko/.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia życzę Państwu, aby te Święta były dla Państwa radosne, szczęśliwe, pełne spokoju, a czas spędzony z Najbliższymi skłonił Państwa do optymizmu w nadchodzącym 2018 roku.

Pozdrawiam świątecznie!

Tagi: Z prac Rady Dzielnicy Wawer, obrady, sesja Rady Dzielnicy, radni, pow, Południowa Obwodnica Warszawy, pow


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Najbliższe wydarzenia


2 - 9 października 2023

Spotkania nt. budów ul. Bursztynowej i Babiego Lata

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czym najczęściej podróżujesz do centrum Warszawy?

Autobusem
Autobusem z przesiadką do tramwaju
Pociągiem (Koleje Mazowieckie lub SKM)
Własnym samochodem
Rowerem / motocyklem
Zobacz wyniki
oromedica

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń