WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 1 października 2023 r.
Imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz

Nocna i świąteczna opieka lekarska w ramach NFZ

Elżbieta Nowosielska – radna dzielnicy Wesoła  |  15 grudnia 2017

Przedstawię Państwu, jak funkcjonują niektóre usługi medyczne dostępne dla mieszkańców  Wesołej od 1 października 2017 roku.

Ustawa z dnia 23 marca 2017 roku o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych wprowadza obowiązek realizacji od dnia 1 października 2017 roku świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przez podmioty zakwalifikowane do podstawowego systemu szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ).

Do 30 września2017 roku Nocna i Świąteczna Opieka Lekarska była zlokalizowana w Wesołej w osiedlu Zielona.

W wyniku nowego konkursu ogłoszonego przez Mazowiecki Odział Narodowego Funduszu Zdrowia na nocną i świąteczną opiekę zdrowotną w Wesołej usługi od 1 października 2017 roku świadczy dla mieszkańców Wesołej:

PRZYCHODNIA MEDYCYNY RODZINNEJ MAŁGORZATA I GRZEGORZ OLIZAROWSCY S.C. WARSZAWA-WESOŁA, UL. JANA PAWŁA II 25, tel. 22 773-83-23 (osiedle Stara Miłosna)

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka. Dyżurujący lekarz udziela porad: w warunkach ambulatoryjnych lub w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych), ale też może udzielić porady telefonicznie.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie: nagłego zachorowania; nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy; a także gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

RAHABILITACJA W RAMACH NFZ W DZIELNICY WESOŁA

W wyniku konkursu ogłoszonego również przez Mazowiecki Odział NFZ od 1 października 2017 usługi rehabilitacji w ramach NFZ na terenie dzielnicy Wesoła świadczy:

CORPOMED Centrum Rehabilitacji Stara Miłosna, tel. 22 773 00 27, 512 574 303

CORPOMED również świadczy usługi w zakresie rehabilitacji domowej.

Chcąc skorzystać z zabiegów, należy zgłosić się do Centrum Rehabilitacji ze skierowaniem do poradni rehabilitacyjnej od lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty ortopedy.

REHABILITACJA DOMOWA

Mazowiecki odział NFZ ogłosił konkurs na usługi rehabilitacja w warunkach domowych.

W wyniku konkursu na rehabilitację domową usług z zakresu fizjoterapii udziela mieszkańcom Wesołej:

EURO-MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa-Wawer, ul. Zwoleńska 127, tel. 693 902 214

Aby skorzystać z tych usług, potrzebne jest skierowanie od lekarza specjalisty lub lekarza pierwszego kontaktu. Do rehabilitacji domowej kwalifikuje lekarz pierwszego kontaktu. Rehabilitacją domową objęci są pacjenci ze schorzeniami neurologicznymi, a także uszkodzeniami ruchowymi: po przebytych operacjach stawów, kręgosłupa, jak również z zaawansowanymi schorzeniami reumatologicznymi. Lekarze są w posiadaniu wykazu schorzeń kwalifikujących do rehabilitacji domowej. Sprawdzałam w EURO-MED-zie, najbliższy termin skorzystania z tej usługi to dopiero maj 2018.

Jak się dowiedziałam, EURO-MED świadczy usługi domowe również prywatnie. Jedna godzina fizjoterapii domowej kosztuje 80 zł. W ofercie jest dostępny pakiet - 10 wizyt, koszt 800 zł.

Pragnę Państwa poinformować, że opieka specjalistyczna w Wesołej będzie dostępna na dotychczasowych zasadach.

Elżbieta Nowosielska – radna dzielnicy Wesoła, przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego w Radzie Społecznej Samodzielnego Zespołu Lecznictwa Otwartego w Dzielnicy Wesoła

Tagi: Nocna i świąteczna pomoc lekarska, lekarz, pomoc lekarska, bezpłatna pomoc lekarza


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


2 - 9 października 2023

Spotkania nt. budów ul. Bursztynowej i Babiego Lata

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czym najczęściej podróżujesz do centrum Warszawy?

Autobusem
Autobusem z przesiadką do tramwaju
Pociągiem (Koleje Mazowieckie lub SKM)
Własnym samochodem
Rowerem / motocyklem
Zobacz wyniki
oromedica

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń