WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 10 kwietnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Małgorzata, Michał, Makary

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Karol Kowalczyk  |  18 grudnia 2017

Listopadowa sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe polegała przede wszystkim na porządkowaniu spraw budżetowych. Oszczędności po rozstrzygniętych przetargach zostaną spożytkowane głównie na zakupy inwestycyjne dla szkół.

W tym miejscu warto również wspomnieć o dwóch ważnych wydarzeniach dotyczących naszej dzielnicy. Pierwszym z nich są kończące się konsultacje społeczne w sprawie przyszłego kształtu obwodnicy śródmiejskiej, o czym pisałem już w poprzednim numerze „Wiadomości Sąsiedzkich”. Należy jednak wskazać, iż poza konsultacjami w sprawie obwodnicy mieszkańcy, którym zależy na jak najlepszym dopasowaniu drogi do istniejącej już zabudowy Grochowa, organizują debaty, spotkania w tej sprawie oraz inicjują petycje do władz Warszawy. Jedna z nich dotyczy budowy bezkolizyjnego skrzyżowania z ul. Grenadierów. Przypominam, iż w obecnie zaproponowanym kształcie wjazd do tunelu pod rondem Wiatraczna znajduje się na wysokości ul. Stockiej. Takie rozwiązanie drogowe spowoduje, że światła przy skrzyżowaniu z ul. Grenadierów będą jedynymi na tej trasie od pomnika Lotnika (ul. Żwirki i Wigury oraz Wawelska). To oznacza paraliż komunikacyjny Grochowa. Korki podobne do tych przy pomniku Lotnika, smog i hałas. Stąd też apel do Prezydent m.st. Warszawy o podjęcie decyzji o przedłużeniu tunelu i lokalizację wjazdu do tunelu przed skrzyżowaniem z ul. Grenadierów. Gorąco zachęcam do wsparcia petycji: „Trasa w tunelu pod Grenadierów”.

Nowe nasadzenia na Pradze-Południe

Przy ulicach na terenie Pragi-Południe rozpoczęły się jesienne nasadzenia nowych drzew. W tym roku prace ogrodnicze mają jednak specyficzny charakter. Wynika to faktu, iż na przełomie listopada i grudnia w Warszawie pojawi się około 1200 drzew. Miejsca nasadzeń wskazane zostały przez samych mieszkańców. Jesienne nasadzenia prowadzone będą we wszystkich dzielnicach. W sumie w pasach przyulicznych oraz w parkach pojawią się 1192 nowe drzewa. Wśród nich znajdą się zarówno popularne brzozy, jarzęby, leszczyny czy lipy, jak również dorodne dęby, klony i platany, ale także mniej licznie występujące w stolicy jabłonie, grusze czy wiśnie. Wszystkie zasadzone rośliny objęte są trzyletnią pielęgnacją przez dostawcę. Mieszkańców Pragi-Południe najbardziej zainteresuje informacja, przy których ulicach pojawią się nowe drzewa. Najwięcej drzew, bo prawie 30, pojawi się przy al. Waszyngtona oraz prawie 20 przy ul. Kinowej. Dęby i klony zostaną zasadzone przy ul. Międzynarodowej. Również na Saskiej Kępie, a konkretnie przy ul. Saskiej, pojawią się nowe klony, jabłonie i grusze. Na Gocławiu nowe nasadzenia wykonane zostaną m.in. przy ul. Umińskiego, Jugosłowiańskiej oraz Fieldorfa.

Wszystkie sadzone w ramach akcji drzewa były selekcjonowane przez dendrologów pod kątem trudnych miejskich warunków. Dodatkowo będą objęte opieką pielęgnacyjną przez najbliższe trzy lata. Same drzewa, które pojawiły się już na ulicach naszej dzielnicy, to kilkuletnie okazy, zazwyczaj mające od 6 do 10 lat. Ich obwód pnia sięga od 12 do nawet 40 cm.

Tagi: Z prac Rady Dzielnicy, obrady, radni, sesja rady dzielnicy, sesja rady dzielnicy praga-południe


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 11 kwietnia 2020

Asterix i Obelix - ile kryją w sobie prawdy?

12 - 13 kwietnia 2020

Zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej - Wielkanoc 2020

Czwartek, 16 kwietnia 2020

Premier: Przedłużamy ograniczenia związane z koronawirusem

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń