WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 26 czerwca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

„Jak długo w sercach naszych” po raz piąty!

Hanna Kowalska  |  19 grudnia 2017

Każdego roku już od pięciu lat, w połowie listopada, nie przypadkiem w okolicach Narodowego Święta Niepodległości, w Klubie Kościuszkowca spotykają się wszyscy ci, których serca porusza muzyka niosąca patriotyczne treści. W ten dzień wypełniona po brzegi sala widowiskowa jest normą, ale przede wszystkim wypełniają ją piękne dźwięki!

W tym roku galowy koncert laureatów Festiwalu Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych „Jak długo w sercach naszych” odbył się 12 listopada. Imprezę z właściwym sobie poczuciem humoru poprowadził Pan Stanisław Banasiuk – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Energicznie i bez niepotrzebnego przedłużania w czasie przeprowadził wręczenie nagród zwycięzcom konkursu. Z rąk Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Wesoła Pana Mariana Mahora, Wiceprzewodniczącego Rady Dzielnicy Wesoła Pana Leszka Winiarskiego, Dyrektora Ośrodka Kultury w Wesołej Pana Edwarda Kalisza oraz Pana Andrzeja Frajndta – Przewodniczącego Jury wykonawcy solowi oraz przedstawiciele zespołów odebrali dyplomy i wyróżnienia.

Kto w tegorocznej edycji skradł serca jurorów?
W kategorii „Soliści/duety” pierwsze miejsce zajęła Anna Tarczyńska, drugie - Filip Rybarczyk z Pałacu Młodzieży w Warszawie, a trzecie przypadło Monice Howard z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wesołej. Przyznano także cztery wyróżnienia, otrzymali je: Igor Jaszczuk, Basia Witan, Jan Stańko oraz Zuzanna Bomze.
W kategorii zespołów pierwsze miejsce zajął zespół The Mints reprezentujący Trele Morele Punkt Kultury. Na drugim miejscu uplasował się zespół Grochowskie Nuty z Grochowskiego Uniwersytetu III wieku, a trzecią pozycję zajął zespół Jabłoniacy reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury w Jabłonnie Lackiej. Wyróżnienie natomiast przypadło zespołowi Zaciszańska Nuta z Domu Kultury Zacisze w Warszawie.
W kategorii „Chóry” na najwyższym podium stanął Chór Viva La Musica ze Związku Nauczycielstwa Polskiego w Grodzisku Mazowieckim, oczko niżej uplasował się Chór Mienia River reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie, a trzecie miejsce zajął Chór Malwy z Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła.
W tym roku została również przyznana nagroda Dowódcy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki, którą otrzymała Gabriela Baś za urocze wykonanie piosenki „Poszłabym do wojska”. Jury Festiwalu postanowiło przyznać także nagrodę GRAND PRIX, która powędrowała do Anny Sekuły z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Po występach wszystkich laureatów, które były żywym dowodem, jak piękne i różnorodne potrafią być utwory patriotyczne, a także po radosnym bisie Jabłoniaków (o którym nie można nie wspomnieć, bo na chwilę przeniósł nas w zupełnie inny, stuprocentowo zabawowy nastrój), muzycznie powędrowaliśmy w samiuśkie Tatry i Beskidy. Sprawcą tej podróży był zespół „Góralska Hora”, który tworzą muzycy z polskich gór i ze Słowacji. Rodzima muzyka góralska była świetnym dopełnieniem tego rozśpiewanego spotkania w Klubie Kościuszkowca.

Tagi: Jak długo w sercach naszych, relacja z festiwalu, festiwal patriotyczny, piosenki patriotyczne, 11 listopada


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia


Środa, 26 czerwca 2019

Wawerskie Lato Seniora

Sobota, 29 czerwca 2019

Przeprawa promowa Wawer-Wilanów

Poniedziałek, 1 lipca 2019

Lato w mieście w Ośrodku Kultury

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy wiosna motywuje cię do bardziej aktywnego trybu życia?

Tak, wstępuje we mnie nowa energia
Łatwiej mi się ruszyć, ale sama wiosna to za mało
Nie, mój tryb życia nie zmienia się wraz z porami roku
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń