WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 19 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

„Jak długo w sercach naszych” po raz piąty!

Hanna Kowalska  |  19 grudnia 2017

Każdego roku już od pięciu lat, w połowie listopada, nie przypadkiem w okolicach Narodowego Święta Niepodległości, w Klubie Kościuszkowca spotykają się wszyscy ci, których serca porusza muzyka niosąca patriotyczne treści. W ten dzień wypełniona po brzegi sala widowiskowa jest normą, ale przede wszystkim wypełniają ją piękne dźwięki!

W tym roku galowy koncert laureatów Festiwalu Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych „Jak długo w sercach naszych” odbył się 12 listopada. Imprezę z właściwym sobie poczuciem humoru poprowadził Pan Stanisław Banasiuk – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Energicznie i bez niepotrzebnego przedłużania w czasie przeprowadził wręczenie nagród zwycięzcom konkursu. Z rąk Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Wesoła Pana Mariana Mahora, Wiceprzewodniczącego Rady Dzielnicy Wesoła Pana Leszka Winiarskiego, Dyrektora Ośrodka Kultury w Wesołej Pana Edwarda Kalisza oraz Pana Andrzeja Frajndta – Przewodniczącego Jury wykonawcy solowi oraz przedstawiciele zespołów odebrali dyplomy i wyróżnienia.

Kto w tegorocznej edycji skradł serca jurorów?
W kategorii „Soliści/duety” pierwsze miejsce zajęła Anna Tarczyńska, drugie - Filip Rybarczyk z Pałacu Młodzieży w Warszawie, a trzecie przypadło Monice Howard z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wesołej. Przyznano także cztery wyróżnienia, otrzymali je: Igor Jaszczuk, Basia Witan, Jan Stańko oraz Zuzanna Bomze.
W kategorii zespołów pierwsze miejsce zajął zespół The Mints reprezentujący Trele Morele Punkt Kultury. Na drugim miejscu uplasował się zespół Grochowskie Nuty z Grochowskiego Uniwersytetu III wieku, a trzecią pozycję zajął zespół Jabłoniacy reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury w Jabłonnie Lackiej. Wyróżnienie natomiast przypadło zespołowi Zaciszańska Nuta z Domu Kultury Zacisze w Warszawie.
W kategorii „Chóry” na najwyższym podium stanął Chór Viva La Musica ze Związku Nauczycielstwa Polskiego w Grodzisku Mazowieckim, oczko niżej uplasował się Chór Mienia River reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie, a trzecie miejsce zajął Chór Malwy z Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła.
W tym roku została również przyznana nagroda Dowódcy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki, którą otrzymała Gabriela Baś za urocze wykonanie piosenki „Poszłabym do wojska”. Jury Festiwalu postanowiło przyznać także nagrodę GRAND PRIX, która powędrowała do Anny Sekuły z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Po występach wszystkich laureatów, które były żywym dowodem, jak piękne i różnorodne potrafią być utwory patriotyczne, a także po radosnym bisie Jabłoniaków (o którym nie można nie wspomnieć, bo na chwilę przeniósł nas w zupełnie inny, stuprocentowo zabawowy nastrój), muzycznie powędrowaliśmy w samiuśkie Tatry i Beskidy. Sprawcą tej podróży był zespół „Góralska Hora”, który tworzą muzycy z polskich gór i ze Słowacji. Rodzima muzyka góralska była świetnym dopełnieniem tego rozśpiewanego spotkania w Klubie Kościuszkowca.

Tagi: Jak długo w sercach naszych, relacja z festiwalu, festiwal patriotyczny, piosenki patriotyczne, 11 listopada


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń