WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 19 lutego 2018 r.
Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

„Jak długo w sercach naszych” po raz piąty!

Hanna Kowalska  |  19 grudnia 2017

Każdego roku już od pięciu lat, w połowie listopada, nie przypadkiem w okolicach Narodowego Święta Niepodległości, w Klubie Kościuszkowca spotykają się wszyscy ci, których serca porusza muzyka niosąca patriotyczne treści. W ten dzień wypełniona po brzegi sala widowiskowa jest normą, ale przede wszystkim wypełniają ją piękne dźwięki!

W tym roku galowy koncert laureatów Festiwalu Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych „Jak długo w sercach naszych” odbył się 12 listopada. Imprezę z właściwym sobie poczuciem humoru poprowadził Pan Stanisław Banasiuk – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Energicznie i bez niepotrzebnego przedłużania w czasie przeprowadził wręczenie nagród zwycięzcom konkursu. Z rąk Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Wesoła Pana Mariana Mahora, Wiceprzewodniczącego Rady Dzielnicy Wesoła Pana Leszka Winiarskiego, Dyrektora Ośrodka Kultury w Wesołej Pana Edwarda Kalisza oraz Pana Andrzeja Frajndta – Przewodniczącego Jury wykonawcy solowi oraz przedstawiciele zespołów odebrali dyplomy i wyróżnienia.

Kto w tegorocznej edycji skradł serca jurorów?
W kategorii „Soliści/duety” pierwsze miejsce zajęła Anna Tarczyńska, drugie - Filip Rybarczyk z Pałacu Młodzieży w Warszawie, a trzecie przypadło Monice Howard z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wesołej. Przyznano także cztery wyróżnienia, otrzymali je: Igor Jaszczuk, Basia Witan, Jan Stańko oraz Zuzanna Bomze.
W kategorii zespołów pierwsze miejsce zajął zespół The Mints reprezentujący Trele Morele Punkt Kultury. Na drugim miejscu uplasował się zespół Grochowskie Nuty z Grochowskiego Uniwersytetu III wieku, a trzecią pozycję zajął zespół Jabłoniacy reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury w Jabłonnie Lackiej. Wyróżnienie natomiast przypadło zespołowi Zaciszańska Nuta z Domu Kultury Zacisze w Warszawie.
W kategorii „Chóry” na najwyższym podium stanął Chór Viva La Musica ze Związku Nauczycielstwa Polskiego w Grodzisku Mazowieckim, oczko niżej uplasował się Chór Mienia River reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie, a trzecie miejsce zajął Chór Malwy z Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła.
W tym roku została również przyznana nagroda Dowódcy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki, którą otrzymała Gabriela Baś za urocze wykonanie piosenki „Poszłabym do wojska”. Jury Festiwalu postanowiło przyznać także nagrodę GRAND PRIX, która powędrowała do Anny Sekuły z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Po występach wszystkich laureatów, które były żywym dowodem, jak piękne i różnorodne potrafią być utwory patriotyczne, a także po radosnym bisie Jabłoniaków (o którym nie można nie wspomnieć, bo na chwilę przeniósł nas w zupełnie inny, stuprocentowo zabawowy nastrój), muzycznie powędrowaliśmy w samiuśkie Tatry i Beskidy. Sprawcą tej podróży był zespół „Góralska Hora”, który tworzą muzycy z polskich gór i ze Słowacji. Rodzima muzyka góralska była świetnym dopełnieniem tego rozśpiewanego spotkania w Klubie Kościuszkowca.

Tagi: Jak długo w sercach naszych, relacja z festiwalu, festiwal patriotyczny, piosenki patriotyczne, 11 listopada


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Luty 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 19 lutego 2018

Migiem na Meissnera 5 ... do biblioteki

19 - 20 lutego 2018

Warszataty kulinarne i ekologiczne dla dzieci

Poniedziałek, 19 lutego 2018

Warsztaty naukowe dla dzieci w Aninie - trwają zapisy

Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń