WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 17 marca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Gertruda, Patryk, Zbigniew

Twórzmy razem coś lepszego

Kinga Kałanczyńska, Wydział Organizacji i Analiz II Oddział ZUS w Warszawie  |  9 stycznia 2018

Z myślą o mieszkańcach dzielnicy Wesoła Pan Burmistrz wspólnie z ZUS na czele z Panią Prezes ZUS i Panią Dyrektor II Oddziału ZUS w Warszawie zainicjowali rozszerzenie współpracy podczas ostatniego spotkania w Urzędzie Dzielnicy Wesoła.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu Pani Profesor Gertrudy Uścińskiej, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Pana Edwarda Kłosa, Burmistrza Dzielnicy Warszawa-Wesoła, oraz Pani Grażyny Szczesnej, Dyrektora II Oddziału ZUS w Warszawie, rozszerzyliśmy współpracę z Urzędem Dzielnicy Wesoła.

Spotkanie zorganizowaliśmy w siedzibie Urzędu Dzielnicy Wesoła. Na sali konferencyjnej zgromadzili się pracownicy urzędu oraz przedstawiciele instytucji zaproszonych przez Pana Burmistrza:

  • Ośrodka Pomocy Społecznej,
  • Biblioteki Publicznej,
  • szkół podstawowych,
  • Ośrodka Kultury,
  • Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Wesoła.

Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Rozpoczął je Pan Burmistrz, który dużo mówił o wspólnym celu, jaki łączy Urząd Dzielnicy Wesoła i Zakład Ubezpieczeń Społecznych - a jest to właśnie edukacja. Podkreślił, jak ważne jest budowanie świadomego społeczeństwa, które ma łatwy dostęp do informacji i różnych zmian obowiązujących przepisów. Nie ukrywał, że również dla niego osobiście te spotkania są niezwykle cenne dlatego, że w niedługim czasie będzie już w wieku emerytalnym. Wielokrotnie podkreślał, że Pani Prezes bardzo chętnie dzieli się swoja wiedzą, a przedstawiciele naszego Oddziału bardzo profesjonalnie udzielają informacji mieszkańcom Wesołej.

Następnie głos zabrała Pani Profesor, która dużo mówiła o nowych wyzwaniach, jakie czekają Zakład Ubezpieczeń Społecznych, takich jak e-składka. Przedstawiła zarys zmian, które obejmą przedsiębiorców od 1 stycznia 2018 roku, i podkreślała korzyści, jakie będą płynęły z wprowadzenia projektu e-składka. Pani Prezes przedstawiła szczegóły, jak przygotowaliśmy się do wejścia w życie ustawy obniżającej wiek emerytalny. Pani Profesor mówiła również o tym, jak świetnie w placówkach ZUS sprawdzają się doradcy emerytalni. Ich rolę doceniają też nasi klienci. Zachęcała wszystkich uczestników do poszerzania swojej wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Zaznaczyła, że ZUS coraz mocnej angażuje się w wiele przedsięwzięć edukacyjnych i zawsze chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Później głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała za zaproszenie II Oddziału do współpracy. Podkreślała duże zaangażowanie w realizację tej współpracy Pani Prezes i Pana Burmistrza. Przedstawiła dodatkowo, że aktualnie również angażujemy się w promocję elektronicznych zwolnień lekarskich. Zaznaczyła, że jesteśmy otwarci na rozszerzenie współpracy. Podziękowała zebranym gościom za interesowanie i zapewniła, że chętnie podejmiemy nowe działania na rzecz społeczności dzielnicy Wesoła.

Jednocześnie w Sali Ślubów urzędu odbywały się kolejne – bo już trzecie – konsultacje dla klientów. Mieszkańcy mieli do dyspozycji ekspertów z zakresu podlegania ubezpieczeniom, doradców emerytalnych oraz pracowników, którzy pomagali chętnym zarejestrować i potwierdzać profile na PUE.

- Cieszy mnie niezmiernie to spotkanie. Obecność Pani Profesor i Pana Burmistrza zdecydowanie podkreśla powagę naszych wspólnych działań. Pokazuje, że działania edukacyjne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych są potrzebne. To, że Pan Burmistrz widzi w nas godnego partnera do współpracy, jest naszym ogromnym sukcesem. Świadczy o tym sposób, w jaki realizujemy politykę obsługi klienta nastawioną na indywidualne podejście do każdego naszego ubezpieczonego czy płatnika. Chciałabym obiecać, że to dopiero początek naszej owocnej współpracy – podsumowała z uśmiechem na twarzy Pani Grażyna Szczesna, Dyrektor II Oddziału ZUS w Warszawie.

Tagi: ZUS, spotkanie z pracownikami ZUS, współraca Dzielnicy z ZUSem


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Marzec 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


16 - 18 marca 2018

Warszawskie Dni Rodzinne

Sobota, 17 marca 2018

Falenica zaprasza na ściankę wspinaczkową!

17 - 18 marca 2018

Grochów Grochów "Sted Go" - dwa spektakle, jeden z niespodzianką

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie są Twoje wrażenia z nowego Universamu (galerii handlowej Rondo Wiatraczna)?

Pozytywne, jest ładniej niż w dawnym Universamie
Jest super! Na pewno będę tam często wpadać na zakupy
Może być, ale żadna rewelacja
Szkoda, że nie ma tu bardziej oryginalnych sklepów
Centrum handlowe jak każde inne, oceniam neutralnie
Wolałem/am stary Universam
Jest ok, ale ma za mało restauracji/sklepów/punktów usługowych
Parę rzeczy bym poprawił/a, ale generalnie jest ok
Wreszcie coś nowoczesnego w miejsce starego odrapanego Universamu!
Jest za nowocześnie, powinni byli bardziej nawiązać do tradycji
Trudno powiedzieć, mam mieszane odczucia, które się równoważą
Jeszcze tam nie byłem/am
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń