WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 15 grudnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Twórzmy razem coś lepszego

Kinga Kałanczyńska, Wydział Organizacji i Analiz II Oddział ZUS w Warszawie  |  9 stycznia 2018

Z myślą o mieszkańcach dzielnicy Wesoła Pan Burmistrz wspólnie z ZUS na czele z Panią Prezes ZUS i Panią Dyrektor II Oddziału ZUS w Warszawie zainicjowali rozszerzenie współpracy podczas ostatniego spotkania w Urzędzie Dzielnicy Wesoła.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu Pani Profesor Gertrudy Uścińskiej, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Pana Edwarda Kłosa, Burmistrza Dzielnicy Warszawa-Wesoła, oraz Pani Grażyny Szczesnej, Dyrektora II Oddziału ZUS w Warszawie, rozszerzyliśmy współpracę z Urzędem Dzielnicy Wesoła.

Spotkanie zorganizowaliśmy w siedzibie Urzędu Dzielnicy Wesoła. Na sali konferencyjnej zgromadzili się pracownicy urzędu oraz przedstawiciele instytucji zaproszonych przez Pana Burmistrza:

  • Ośrodka Pomocy Społecznej,
  • Biblioteki Publicznej,
  • szkół podstawowych,
  • Ośrodka Kultury,
  • Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Wesoła.

Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Rozpoczął je Pan Burmistrz, który dużo mówił o wspólnym celu, jaki łączy Urząd Dzielnicy Wesoła i Zakład Ubezpieczeń Społecznych - a jest to właśnie edukacja. Podkreślił, jak ważne jest budowanie świadomego społeczeństwa, które ma łatwy dostęp do informacji i różnych zmian obowiązujących przepisów. Nie ukrywał, że również dla niego osobiście te spotkania są niezwykle cenne dlatego, że w niedługim czasie będzie już w wieku emerytalnym. Wielokrotnie podkreślał, że Pani Prezes bardzo chętnie dzieli się swoja wiedzą, a przedstawiciele naszego Oddziału bardzo profesjonalnie udzielają informacji mieszkańcom Wesołej.

Następnie głos zabrała Pani Profesor, która dużo mówiła o nowych wyzwaniach, jakie czekają Zakład Ubezpieczeń Społecznych, takich jak e-składka. Przedstawiła zarys zmian, które obejmą przedsiębiorców od 1 stycznia 2018 roku, i podkreślała korzyści, jakie będą płynęły z wprowadzenia projektu e-składka. Pani Prezes przedstawiła szczegóły, jak przygotowaliśmy się do wejścia w życie ustawy obniżającej wiek emerytalny. Pani Profesor mówiła również o tym, jak świetnie w placówkach ZUS sprawdzają się doradcy emerytalni. Ich rolę doceniają też nasi klienci. Zachęcała wszystkich uczestników do poszerzania swojej wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Zaznaczyła, że ZUS coraz mocnej angażuje się w wiele przedsięwzięć edukacyjnych i zawsze chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Później głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała za zaproszenie II Oddziału do współpracy. Podkreślała duże zaangażowanie w realizację tej współpracy Pani Prezes i Pana Burmistrza. Przedstawiła dodatkowo, że aktualnie również angażujemy się w promocję elektronicznych zwolnień lekarskich. Zaznaczyła, że jesteśmy otwarci na rozszerzenie współpracy. Podziękowała zebranym gościom za interesowanie i zapewniła, że chętnie podejmiemy nowe działania na rzecz społeczności dzielnicy Wesoła.

Jednocześnie w Sali Ślubów urzędu odbywały się kolejne – bo już trzecie – konsultacje dla klientów. Mieszkańcy mieli do dyspozycji ekspertów z zakresu podlegania ubezpieczeniom, doradców emerytalnych oraz pracowników, którzy pomagali chętnym zarejestrować i potwierdzać profile na PUE.

- Cieszy mnie niezmiernie to spotkanie. Obecność Pani Profesor i Pana Burmistrza zdecydowanie podkreśla powagę naszych wspólnych działań. Pokazuje, że działania edukacyjne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych są potrzebne. To, że Pan Burmistrz widzi w nas godnego partnera do współpracy, jest naszym ogromnym sukcesem. Świadczy o tym sposób, w jaki realizujemy politykę obsługi klienta nastawioną na indywidualne podejście do każdego naszego ubezpieczonego czy płatnika. Chciałabym obiecać, że to dopiero początek naszej owocnej współpracy – podsumowała z uśmiechem na twarzy Pani Grażyna Szczesna, Dyrektor II Oddziału ZUS w Warszawie.

Tagi: ZUS, spotkanie z pracownikami ZUS, współraca Dzielnicy z ZUSem


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 15 grudnia 2018

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy - Wesoła

Sobota, 15 grudnia 2018

Sąsiad nie tylko od święta - podwórkowa gwiazdka 2018

Sobota, 15 grudnia 2018

Kolędy Świata w Wawerskim Centrum Kultury

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń