WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 20 stycznia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Twórzmy razem coś lepszego

Kinga Kałanczyńska, Wydział Organizacji i Analiz II Oddział ZUS w Warszawie  |  9 stycznia 2018

Z myślą o mieszkańcach dzielnicy Wesoła Pan Burmistrz wspólnie z ZUS na czele z Panią Prezes ZUS i Panią Dyrektor II Oddziału ZUS w Warszawie zainicjowali rozszerzenie współpracy podczas ostatniego spotkania w Urzędzie Dzielnicy Wesoła.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu Pani Profesor Gertrudy Uścińskiej, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Pana Edwarda Kłosa, Burmistrza Dzielnicy Warszawa-Wesoła, oraz Pani Grażyny Szczesnej, Dyrektora II Oddziału ZUS w Warszawie, rozszerzyliśmy współpracę z Urzędem Dzielnicy Wesoła.

Spotkanie zorganizowaliśmy w siedzibie Urzędu Dzielnicy Wesoła. Na sali konferencyjnej zgromadzili się pracownicy urzędu oraz przedstawiciele instytucji zaproszonych przez Pana Burmistrza:

  • Ośrodka Pomocy Społecznej,
  • Biblioteki Publicznej,
  • szkół podstawowych,
  • Ośrodka Kultury,
  • Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Wesoła.

Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Rozpoczął je Pan Burmistrz, który dużo mówił o wspólnym celu, jaki łączy Urząd Dzielnicy Wesoła i Zakład Ubezpieczeń Społecznych - a jest to właśnie edukacja. Podkreślił, jak ważne jest budowanie świadomego społeczeństwa, które ma łatwy dostęp do informacji i różnych zmian obowiązujących przepisów. Nie ukrywał, że również dla niego osobiście te spotkania są niezwykle cenne dlatego, że w niedługim czasie będzie już w wieku emerytalnym. Wielokrotnie podkreślał, że Pani Prezes bardzo chętnie dzieli się swoja wiedzą, a przedstawiciele naszego Oddziału bardzo profesjonalnie udzielają informacji mieszkańcom Wesołej.

Następnie głos zabrała Pani Profesor, która dużo mówiła o nowych wyzwaniach, jakie czekają Zakład Ubezpieczeń Społecznych, takich jak e-składka. Przedstawiła zarys zmian, które obejmą przedsiębiorców od 1 stycznia 2018 roku, i podkreślała korzyści, jakie będą płynęły z wprowadzenia projektu e-składka. Pani Prezes przedstawiła szczegóły, jak przygotowaliśmy się do wejścia w życie ustawy obniżającej wiek emerytalny. Pani Profesor mówiła również o tym, jak świetnie w placówkach ZUS sprawdzają się doradcy emerytalni. Ich rolę doceniają też nasi klienci. Zachęcała wszystkich uczestników do poszerzania swojej wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Zaznaczyła, że ZUS coraz mocnej angażuje się w wiele przedsięwzięć edukacyjnych i zawsze chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Później głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała za zaproszenie II Oddziału do współpracy. Podkreślała duże zaangażowanie w realizację tej współpracy Pani Prezes i Pana Burmistrza. Przedstawiła dodatkowo, że aktualnie również angażujemy się w promocję elektronicznych zwolnień lekarskich. Zaznaczyła, że jesteśmy otwarci na rozszerzenie współpracy. Podziękowała zebranym gościom za interesowanie i zapewniła, że chętnie podejmiemy nowe działania na rzecz społeczności dzielnicy Wesoła.

Jednocześnie w Sali Ślubów urzędu odbywały się kolejne – bo już trzecie – konsultacje dla klientów. Mieszkańcy mieli do dyspozycji ekspertów z zakresu podlegania ubezpieczeniom, doradców emerytalnych oraz pracowników, którzy pomagali chętnym zarejestrować i potwierdzać profile na PUE.

- Cieszy mnie niezmiernie to spotkanie. Obecność Pani Profesor i Pana Burmistrza zdecydowanie podkreśla powagę naszych wspólnych działań. Pokazuje, że działania edukacyjne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych są potrzebne. To, że Pan Burmistrz widzi w nas godnego partnera do współpracy, jest naszym ogromnym sukcesem. Świadczy o tym sposób, w jaki realizujemy politykę obsługi klienta nastawioną na indywidualne podejście do każdego naszego ubezpieczonego czy płatnika. Chciałabym obiecać, że to dopiero początek naszej owocnej współpracy – podsumowała z uśmiechem na twarzy Pani Grażyna Szczesna, Dyrektor II Oddziału ZUS w Warszawie.

Tagi: ZUS, spotkanie z pracownikami ZUS, współraca Dzielnicy z ZUSem


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Styczeń 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 20 stycznia 2018

II Marsz śladami powstańców styczniowych 1863 roku

Sobota, 20 stycznia 2018

Klub Miłośników Gier Planszowych zaprasza

Sobota, 20 stycznia 2018

Festiwal Piosenki Poetyckiej „Bardowie Wolności”

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń