WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 22 marca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

Pomóżmy małej Zuzi wygrać z chorobą!

Hanna Kowalska  |  18 stycznia 2018

Pomóżmy małej Zuzi wygrać z chorobą!

Zaczynający się nowy rok to zawsze czas nadziei na „lepsze jutro”. I choć dla każdego z nas znaczy to co innego, to nie ma ważniejszego oczekiwania niż oczekiwanie na powrót do zdrowia ukochanego dziecka. Tę nadzieję od samych narodzin Zuzi żywią nasi sąsiedzi, Państwo Frączkiewiczowie.

Zuzia urodziła się 30 marca 2017 roku. Właśnie pełnią kolorów rozkwitała wiosna. „Poruszenie lekarza, położnej i całego personelu od razu mnie zaniepokoiło. Zuzia miała problemy z oddychaniem. Strach o moją malutką córeczkę, który opanował mnie w tamtej chwili, nie opuszcza mnie aż do teraz” – mówi mama dziewczynki.

Kolejne dni, zamiast przynosić lepsze wiadomości, prowadziły do rozpaczy. Lekarze informowali o następnych badaniach i wynikach: wiotkość krtani, porażone fałdy głosowe, wzmożone napięcie mięśniowe, problemy z przełykaniem, brak mimiki twarzy, przykurcz paluszków dłoni. Postawiono też diagnozę: zespół Moebiusabardzo rzadka choroba, która przytrafia się jednemu na pięćdziesiąt tysięcy ludzi. Przy tej chorobie zarówno oddychanie, jak i przyjmowanie pokarmów musi być sztucznie wspomagane (rurka tracheotomijna, gastrostomia).

Aby umożliwić choremu samodzielne funkcjonowanie i powrót do pełnej sprawności, niezbędna jest nieustanna rehabilitacja. Niestety jest ona niezwykle kosztowna. Rodzice Zuzi wykorzystali już wszystkie oszczędności na diagnostykę, leczenie i rehabilitację córeczki, więc w tej chwili mogą liczyć jedynie na Wasze dobre serca.

Na stronie fundacji Rycerze i Księżniczki, pod adresem: http://rycerzeiksiezniczki.pl/kids/zuzia/?lang=pl trwa zbiórka środków na dalsze leczenie i rehabilitację naszej małej sąsiadki. Można na różne sposoby przekazać tam wybraną przez siebie kwotę lub też przejść na aukcję, gdzie licytowane są przedmioty (i nie tylko! - jest na przykład voucher na lekcję jazdy konnej), z których sprzedaży dochód zostanie przekazany na pomoc Zuzi.

Jeśli chcielibyście pomóc bez konieczności wchodzenia na stronę internetową, można także dokonać zwykłego przelewu na konto fundacji, z odpowiednim tytułem:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 52 lok. 89

03-982 Warszawa

 

PKO Bank Polski

90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

z tytułem: „Darowizna dla ZUZI”

 

lub przekazać  na ten cel swój  1 % podatku dochodowego na nr KRS 0000270809 z dopiskiem Frączkiewicz, 8053. Fundacja AVALON.

Zachęcamy Was do choćby najmniejszej wpłaty, razem możemy zebrać naprawdę dużą sumę i solidarnie uratować życie tej małej księżniczki z sąsiedztwa.

Tagi: wsparcie, fundacja, choroba, pomoc


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie są Twoje wrażenia z nowego Universamu (galerii handlowej Rondo Wiatraczna)?

Pozytywne, jest ładniej niż w dawnym Universamie
Jest super! Na pewno będę tam często wpadać na zakupy
Może być, ale żadna rewelacja
Szkoda, że nie ma tu bardziej oryginalnych sklepów
Centrum handlowe jak każde inne, oceniam neutralnie
Wolałem/am stary Universam
Jest ok, ale ma za mało restauracji/sklepów/punktów usługowych
Parę rzeczy bym poprawił/a, ale generalnie jest ok
Wreszcie coś nowoczesnego w miejsce starego odrapanego Universamu!
Jest za nowocześnie, powinni byli bardziej nawiązać do tradycji
Trudno powiedzieć, mam mieszane odczucia, które się równoważą
Jeszcze tam nie byłem/am
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń