WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 28 stycznia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Wesołej za nami!

OK Wesoła  |  14 stycznia 2018

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Wesołej za nami!

W sercach wielu mieszkańców Wesołej już 16 grudnia zrobiło się bardzo ciepło i świątecznie, a to wszystko dzięki Świątecznemu Kiermaszowi Bożonarodzeniowemu, który odbył się tego dnia w naszej dzielnicy. Na jeden dzień parking przy Urzędzie Dzielnicy Wesoła stał się najbardziej świątecznym miejscem.

Organizatorami tegorocznego kiermaszu byli: Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz Dzielnica Wesoła m.st. Warszawy. Partnerami wydarzenia byli Stowarzyszenie „Sąsiedzi dla Wesołej” oraz Klub Sportowy Mrs.Sporty Wesoła. Patronat medialny objęły „Wiadomości Sąsiedzkie” oraz portal www.staramilosna.pl. Wydarzenie poprowadziła Olga Miłaszewska, aktorka teatralna i filmowa, mieszkanka dzielnicy Wesoła, lektora audiobooków, współautorka programów telewizyjnych.

W kiermaszu wzięli udział artyści, rękodzielnicy, twórcy ludowi i lokalni producenci żywności. Wśród ogromnego asortymentu znalazły się m.in. ozdoby świąteczne, ręcznie robiona biżuteria oraz wyroby ceramiczne. Namioty były przystrojone świątecznym oświetleniem, a z głośników popłynęła bożonarodzeniowa muzyka. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również plenerowa pracownia z warsztatami plastycznymi i artystycznymi, gdzie mieszkańcy ozdabiali pierniki, tworzyli stroiki bożonarodzeniowe i ozdoby świąteczne oraz malowali bombki. Dodatkowo zorganizowana została również loteria świąteczna, gdzie każdy, kto zgłosił chęć udziału, mógł wygrać m.in. rękodzieło podarowane przez wystawców, karnety ufundowane przez Klub Sportowy Mrs.Sporty Wesoła, vouchery ufundowane przez Restaurację Miłosna oraz kalendarze i zestawy pocztówek z Wesołej przekazane przez Stowarzyszenie „Sąsiedzi dla Wesołej”. Dodatkowymi atrakcjami były konkursy, animacje dla dzieci, fotobudka ze świątecznym tłem oraz poczęstunek dla sąsiadów – herbata zimowa z ciasteczkami i ciastem. W trakcie trwania Kiermaszu można było posłuchać starodawnych kolęd i pastorałek, jak również świątecznych piosenek w nowoczesnych aranżacjach. Nie zabrakło również występów dzieci i młodzieży z Wesołej, którzy na scenie zaprezentowali świąteczny repertuar. Serdecznie dziękujemy wszystkim występującym oraz Paniom: Katarzynie Michalskiej, instruktorce z Ośrodka Kultury, Oldze Kuszpie ze Społecznej Szkoły nr 12 im. Emanuela Bułhaka w Wesołej, Annie Mikusek ze Szkoły Podstawowej nr 353 im. Wielkich Odkrywców z Wesołej - za przygotowanie dzieci i uczniów do występów. To nie wszystkie atrakcje sceniczne, który odbyły się tego dnia. Dzieci zaprosiliśmy na spotkanie z Mikołajem, podczas którego świetnie się bawiły i robiły pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie Kiermaszu wystąpiła Pani Natalia Kovalenko - sopranistka, która swoją ujmującą barwą głosu, poczuciem estetyki muzycznej i wrażliwością duszy przenosi słuchaczy w niezwykły świat muzyki. Pani Natalia Kovalenko zaśpiewała najpiękniejsze polskie i ukraińskie kolędy przy akompaniamencie Władysława Trzeciaka z gościnnym występem Chóru Malwy działającego przy Ośrodku Kultury. Wydarzenie zamknął świąteczny pokaz światła i laserów. Wspólne śpiewanie kolęd oraz ubieranie choinki wprowadziło mieszkańców w świąteczny nastrój.

Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy za wsparcie finansowe przy realizacji tego wyjątkowego projektu oraz wszystkim partnerom i wystawcom.

 

 

Tagi: kiermasz, Boże Narodzenie, festyn, atrakcje


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Styczeń 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń