WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 26 czerwca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

Styczeń pełen umów!

Hanna Kowalska  |  19 stycznia 2018

W Rembertowie jest kilka takich inwestycji, których postępy mieszkańcy śledzą szczególnie. Niektórych z nich za bardzo jeszcze nie widać, ale są na tyle ważne, że każdy krok naprzód warto odnotować. Ostatnie tygodnie były takim czasem, w którym w owych istotnych inwestycjach drgnęło. Podpisane zostało kilka ważnych umów:

  • 5 stycznia Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał z firmą Schüßler-Plan IngenieurgesellschaftmbH umowę na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych umożliwiających budowę tunelu drogowego w ciągu ul. Marsa drogi wojewódzkiej nr 637 i al. Generała A. Chruściela „Montera”. Na realizację zadania wykonawca ma 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.
  • 10 stycznia ZMID podpisał umowę z firmą TRAKT Sp. z o.o. Sp. k. na zaprojektowanie i uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych umożliwiających budowę wiaduktu drogowego w ciągu ul. Chełmżyńskiej, wraz z budową układu drogowego w dzielnicy Rembertów i jednoczesną likwidacją przejazdu kolejowego w poziomie szyn. Czas na wykonanie: 18 miesięcy od chwili podpisania umowy.
  • 12 stycznia ZMID podpisał umowę z firmą Mosty Gdańsk Sp. z o.o. na opracowanie dokumentacji projektowej zachodniej estakady w ciągu ulic Żołnierskiej i Marsa wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej i zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Tu także wykonawca ma na realizację zadania 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Prace, o jakich mowa w wyżej wymienionych umowach, dziać się będą wyłącznie na projektanckich i urzędniczych biurkach, a chyba wszyscy lubimy widzieć postępy w terenie, ale warto pamiętać, że bez tego papierowego etapu nie byłoby żadnego ciągu dalszego.

Tagi: tunel, przejazd, budowa dróg, inwestycje, ZMID


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia


Środa, 26 czerwca 2019

Wawerskie Lato Seniora

Sobota, 29 czerwca 2019

Przeprawa promowa Wawer-Wilanów

Poniedziałek, 1 lipca 2019

Lato w mieście w Ośrodku Kultury

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy wiosna motywuje cię do bardziej aktywnego trybu życia?

Tak, wstępuje we mnie nowa energia
Łatwiej mi się ruszyć, ale sama wiosna to za mało
Nie, mój tryb życia nie zmienia się wraz z porami roku
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń