WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 22 września 2019 r.
Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Styczeń pełen umów!

Hanna Kowalska  |  19 stycznia 2018

W Rembertowie jest kilka takich inwestycji, których postępy mieszkańcy śledzą szczególnie. Niektórych z nich za bardzo jeszcze nie widać, ale są na tyle ważne, że każdy krok naprzód warto odnotować. Ostatnie tygodnie były takim czasem, w którym w owych istotnych inwestycjach drgnęło. Podpisane zostało kilka ważnych umów:

  • 5 stycznia Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał z firmą Schüßler-Plan IngenieurgesellschaftmbH umowę na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych umożliwiających budowę tunelu drogowego w ciągu ul. Marsa drogi wojewódzkiej nr 637 i al. Generała A. Chruściela „Montera”. Na realizację zadania wykonawca ma 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.
  • 10 stycznia ZMID podpisał umowę z firmą TRAKT Sp. z o.o. Sp. k. na zaprojektowanie i uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych umożliwiających budowę wiaduktu drogowego w ciągu ul. Chełmżyńskiej, wraz z budową układu drogowego w dzielnicy Rembertów i jednoczesną likwidacją przejazdu kolejowego w poziomie szyn. Czas na wykonanie: 18 miesięcy od chwili podpisania umowy.
  • 12 stycznia ZMID podpisał umowę z firmą Mosty Gdańsk Sp. z o.o. na opracowanie dokumentacji projektowej zachodniej estakady w ciągu ulic Żołnierskiej i Marsa wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej i zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Tu także wykonawca ma na realizację zadania 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Prace, o jakich mowa w wyżej wymienionych umowach, dziać się będą wyłącznie na projektanckich i urzędniczych biurkach, a chyba wszyscy lubimy widzieć postępy w terenie, ale warto pamiętać, że bez tego papierowego etapu nie byłoby żadnego ciągu dalszego.

Tagi: tunel, przejazd, budowa dróg, inwestycje, ZMID


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 22 września 2019

Koncert Filharmonii Narodowej w Zerzniu

Niedziela, 22 września 2019

Dni Transportu Publicznego 2019

Niedziela, 22 września 2019

Tabata i Nordic Walking

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie uczucie zwykle towarzyszy Ci podczas roku szkolnego?

radości
spokoju
strachu
podekscytowania
zdenerwowania
obojętności
znudzenia
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń