WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 19 lutego 2018 r.
Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła (styczeń 2018)

Marcin Jędrzejewski Przewodniczący Rady  |  7 lutego 2018

Na pierwszej w tym roku sesji Rada Dzielnicy spotkała się 11 stycznia. Sesja rozpoczęła się od spotkania z dr. Dariuszem Małeckim, dyrektorem SZPZLO Wesoła, i przedstawienia przez niego informacji o funkcjonowaniu placówek służby zdrowia. Dyskusja toczyła się wokół dostępności lekarzy, zmian kadrowych i organizacyjnych oraz perspektyw funkcjonowania. Z ciekawszych informacji warto powiedzieć o wprowadzonej możliwości uzyskania recepty na lekarstwa na choroby przewlekłe bez konieczności wizyty u lekarza. Wystarczy złożyć zapotrzebowanie na przyjmowany długotrwale lek w rejestracji, w ciągu 2-3 dni można odebrać wypisaną receptę. Oczywiście dotyczy to leków już wcześniej zapisywanych, no i mimo wszystko warto co kilka miesięcy pojawić się u lekarza na kontrolę. Dzięki temu rozwiązaniu powinny się nieco zmniejszyć kolejki do lekarzy.

Kolejnym punktem była informacja o toczących się sprawach sądowych z udziałem dzielnicy. Jest tych spraw obecnie bardzo dużo, sporo o zasiedzenie, równie dużo o windykację należności.

Rada uchwaliła też plan kontroli dla Komisji Rewizyjnej. W tym roku ma się ona zająć sprawdzeniem umów zleceń i umów o dzieło Urzędu Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy za 2017 rok. Rada przyjęła także sprawozdanie z pracy Komisji za rok 2017.

Na koniec sesji Rada pozytywnie zaopiniowała projekt nadania nazwy ul. Irgi małemu fragmentowi ulicy w osiedlu Stara Miłosna (rejon ul. Cyklamenowej) oraz projekt przekształcenia przedszkola przy ul. Wilanowskiej, sprowadzający się do jego wygaszenia w obecnej lokalizacji, co umożliwi podjęcie działań mających na celu zaadaptowanie jego dotychczasowej siedziby na potrzeby filii Domu Kultury dla osiedla Zielona.

Kolejna sesja Rady Dzielnicy zaplanowana jest na dzień 15 lutego br. Program sesji będzie dostępny na 7 dni wcześniej w Internecie. Sesja rozpocznie się o godz. 14.00 w sali Rady w budynku naszego Urzędu Dzielnicy. Zainteresowanych serdecznie zapraszam.

 

 

Tagi: rada dzielnicy, Wesoła, samorząd


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Luty 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 19 lutego 2018

Migiem na Meissnera 5 ... do biblioteki

19 - 20 lutego 2018

Warszataty kulinarne i ekologiczne dla dzieci

Poniedziałek, 19 lutego 2018

Warsztaty naukowe dla dzieci w Aninie - trwają zapisy

Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń