WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 22 maja 2018 r.
Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

Program Rodzina 500 Plus - podsumowanie roku 2017

Piotr Zieliński - Urząd Dzielnicy Wesoła, Wydział Spraw Społecznych i Lokalowych  |  13 lutego 2018

Od dnia 1 kwietnia 2016 roku Dzielnica Wesoła realizuje program wsparcia dla rodziców w postaci świadczeń wychowawczych Rodzina 500 Plus. Rok 2017 był pierwszym pełnym rokiem kalendarzowym realizacji tego programu.

W okresie 1 stycznia – 31 grudnia 2017 roku do Urzędu Dzielnicy Wesoła wpłynęło 2318 wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego. Wydano 2251 decyzji przyznających świadczenie wychowawcze i wypłacono łącznie 30 834 świadczenia na kwotę 15 374 681,50 zł.

Obecnie w Urzędzie Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy mieszkańcy mogą składać wnioski o świadczenie wychowawcze (500+) na okres zasiłkowy 2017/2018.

Pamiętajmy, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł otrzymają rodzice na drugie i kolejne dziecko do chwili ukończenia przez nie 18 roku życia. Na pierwsze zaś w sytuacji, gdy dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekroczy kwoty 800 zł netto. W przypadku dziecka, które legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności, kryterium wynosi 1200 zł. Zaznaczyć należy, iż świadczenie wychowawcze otrzymują również dzieci, które znajdują się w pieczy zastępczej. Dzięki wytężonej pracy urzędników Wydziału Spraw Społecznych i Lokalowych realizacja programu w dzielnicy przebiega niezwykle sprawnie i nie odnotowujemy większych kontrowersji czy zastrzeżeń co do zasadności i prawidłowości wydawanych decyzji. W kwestiach spornych wnioskodawcy zawsze przysługuje prawo do odwołania się od decyzji do SKO.

 


 

 

Zobacz również

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Mośibrody
Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Mośibrody

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń