WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 11 grudnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Z prac Rady Dzielnicy Rembertów (styczeń 2018)

Arkadiusz Piotrowski Radny dzielnicy Rembertów  |  22 lutego 2018

Zgodnie z planem pracy Rady Dzielnicy Rembertów w dniu 7.02.2018 r. odbyła się kolejna sesja, podczas której radni rozpatrzyli cztery projekty uchwał: dwa dotyczyły wniosków związanych z budżetem realizowanym w 2018 r., a dwa – dostosowania prawnego przebiegu i zasięgu nazw ulic Zabranieckiej i Strażackiej do stanu faktycznego w terenie po wybudowaniu połączenia tych ulic.

Pierwsza zmiana w budżecie Rembertowa na 2018 r. dotyczyła zarezerwowania w 2018 r. odpowiednich środków na wypłatę odszkodowań za grunty zajęte pod budowę dróg, w tym tych niewypłaconych w 2017 r. (np. związanych z budową ul. Paderewskiego – ponad 370 tys. zł). Rada Dzielnicy wprowadziła także nowe drobne zadania inwestycyjne:

1)    Budowa chodnika w drodze wewnętrznej odchodzącej od ul. Admiralskiej (za budynkiem nr 1 w stronę budynków nr 1A, 3 i 3A). Na wykonanie dokumentacji technicznej i roboty budowlane zarezerwowano 45 tys. zł.

2)    Budowa oświetlenia ulic Karolówka (150 tys. zł) i Sztukatorskiej odc. Kordiana - Chruściela (60 tys. zł).

3)    Budowa przyłączy do sieci gazowej oraz sieci wod.-kan. do budynku przy ul. Strażackiej w celu poprawy standardu technicznego budynku. Planowane wydatki to 80 tys. zł. Po inwestycji budynek będzie wykorzystany na potrzeby mieszkańców Rembertowa. Zarząd Dzielnicy pracuje nad wariantami rozwiązań.

4)    Budowa przyłączy do sieci wodociągowej budynku Przedszkola przy ul. Kordiana. Planowane wydatki to 40 tys. zł. Inwestycja została skoordynowana z budową przez MPWiK wodociągu w ul. Kordiana (już w 2018 r.). Realizowane na terenie Rembertowa inwestycje wod.-kan. zostały przedstawione na posiedzeniu Komisji Infrastruktury Technicznej i Budżetu w dniu 13.02.2018 r. O szczegółach w kolejnym numerze WS.

5)    W związku z decyzją PINB przeznaczono 20 tys. zł na wykonanie instalacji odgromowej budynku komunalnego przy al. Chruściela 1/3.

Druga zmiana w budżecie dotyczyła planu finansowego Domu Kultury „Rembertów” z al. Komandosów 8. Rada Dzielnicy zgodnie z wnioskiem Zarządu Dzielnicy zwiększyła planowane wydatki DK „Rembertów” o 10 tys. zł w celu realizacji projektu pt. „Bliżej Dalekiego Wschodu” realizowanego przez DK „Rembertów” w partnerstwie z DK „Praga” i DK „Świt”. Projekt jest finansowany z Funduszu Animacji Kultury w ramach edukacji kulturalnej prowadzonej przez Biuro Kultury Urzędu m.st. Warszawy. W zakresie projektu przewidziano m.in. warsztaty kulinarne kuchni dalekowschodniej (np. tybetańskiej), warsztaty animacji filmowej, koncerty muzyki z krajów Dalekiego Wschodu. Realizacja projektu w tym roku.

Uchwały w sprawie nazw ulic dotyczyły uporządkowania w dokumentach przebiegu i określenia zasięgu ulicy Zabranieckiej i ulicy Strażackiej. Dotychczasowy formalnie określony przebieg ulicy Zabranieckiej nie pokrywał się z nowym przebiegiem ulicy w terenie w związku z budową ulicy Strażackiej i jej połączenia z ulicą Zabraniecką. Równocześnie zmienił się przebieg ulicy Strażackiej, która utraciła połączenie z ulicą Gwarków. Rada Dzielnicy przyjęła dwie uchwały. Pierwsza dotyczyła zniesienia nazwy ulicy Zabranieckiej tam, gdzie ona w terenie nie istnieje, oraz jednoznacznego ustalenia miejsca zakończenia obowiązywania nazwy ulicy Zabranieckiej i rozpoczęcia nazwy ulicy Strażackiej na granicy administracyjnej dzielnicy Rembertów i dzielnicy Targówek. Druga dotyczyła analogicznie nazwy ulicy Strażackiej. Zmiany mają charakter porządkujący, nie wprowadzają zmian w adresach. Jedyne koszty, jakie generują, to 400 zł na instalację tablic z nazwą ulicy w miejscu zmiany nazw ulic Zabranickiej i Strażackiej. Środki zapewni ZDM w ramach Miejskiego Systemu Informacji.

Komisja Gospodarki Przestrzennej i Zrównoważonego Rozwoju w dniu 25.01.2018 r. zapoznała się z przygotowaną przez projektantów koncepcją Centrum Lokalnego „Chruściela” (teren między Urzędem a Biblioteką). W wyniku dyskusji zebrano wnioski dla projektantów, które posłużą do wypracowania szczegółowych rozwiązań technicznych i funkcjonalnych. Realizacja zadania planowana jest na lata 2019-2020.

Komisja Bezpieczeństwa w dniu 1.02.2018 r. zapoznała się z informacjami służb o stanie bezpieczeństwa na terenie dzielnicy Rembertów w roku 2017. Statystki prezentowane przez służby mundurowe – podobnie jak w ubiegłych latach – ukazywały Rembertów jako dzielnicę bezpieczną. Jednakże, jak zwykle, problem tkwi w szczegółach, na co wskazywali radni, szczególnie w zakresie ruchu drogowego. Użytkownicy kolejnych oddawanych po przebudowie do użytku dróg wnioskują o budowę spowalniaczy (oczywiście pojawiają się też oponenci tego typu rozwiązań). Każdorazowa zmiana organizacji ruchu w związku ze spowalniaczami będzie poprzedzona badaniem ruchu drogowego.

Przy współudziale Komisji Gospodarki Przestrzennej i Zrównoważonego Rozwoju kontynuowane są prace nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego w dzielnicy Rembertów. I już w dniach od 19.02 do 21.03.2018 r. w Urzędzie m.st. Warszawy, ul. Marszałkowska 77/79 (parter, od pn. do pt. w godz. 8.00-16.00), będzie wyłożony do publicznego wglądu projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Karolówki obejmującego obszar ograniczony ulicami: Roty, Kadrowa, Czwartaków, Zesłańców Polskich. Będzie on także opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej m.st. Warszawy. Zapraszam, szczególnie mieszkańców Starego Rembertowa, na dyskusję publiczną nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami, która odbędzie się 6 marca 2018 r. w sali nr 012 Urzędu Dzielnicy Rembertów o godz. 18.00. Uwagi do projektu planu można składać do dnia 11 kwietnia 2018 r.

 


 

Tagi: rada dzielnicy, Rembertów, wiadomości, samorząd


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 11 grudnia 2018

Planowane wyłączenia prądu

Środa, 12 grudnia 2018

III sesja Rady Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy

Środa, 12 grudnia 2018

Razem rozwijamy transport publiczny

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń