WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 24 stycznia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła (luty 2018)

Marcin Jędrzejewski Przewodniczący Rady  |  9 marca 2018

W lutym Rada Dzielnicy spotkała się już po raz pięćdziesiąty w tej kadencji na sesji w dniu 15 lutego. Pierwszym punktem obrad była informacja o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. W tym roku przedstawiciele ZTM nie byli zaproszeni na sesję, ale na poprzedzające sesję spotkanie Komisji Infrastruktury. Dzięki temu radni mieli więcej czasu na szczegółowe pytania i dyskusję. Na sesji relację z tego spotkania przedstawił Hubert Zieliński. Nie było to spotkanie zbyt konstruktywne. Większość podnoszonych przez mieszkańców i radnych propozycji nie spotkała się ze zrozumieniem ze strony ZTM, zaś propozycje przedstawione przez ZTM raczej nie ułatwiłyby życia mieszkańców naszej dzielnicy. Należy się spodziewać kolejnych spotkań, na których, mam nadzieję, ZTM podejdzie bardziej elastycznie do oczekiwań mieszkańców.

Następnie Rada spotkała się z p. Januszem Zdzieborskim, przewodniczącym Dzielnicowego Zespołu Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, i zapoznała się z informacją o funkcjonowaniu Komisji oraz harmonogramie realizacji zadań lokalnych do miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Konkluzją spotkania było, że na naszym terenie nie jest tak źle, ale każdy przypadek alkoholizmu to i tak wielka tragedia dla rodziny, bliskich i znajomych. A niestety bez silnego, wewnętrznego przekonania o chęci leczenia się z nałogu, i bez wsparcia bliskich, wszelkie działania mogą przynosić co najwyżej efekt doraźny.

W kolejnym punkcie Rada pozytywnie zaopiniowała zmiany w tegorocznym budżecie. Główną, która na pewno wszystkich cieszy najbardziej, było zwiększenie środków na inwestycje drogowe dzielnicy o ok. 3 mln zł. Co prawda środki te nie będą przeznaczone na nowe inwestycje, ale na zwiększenie budżetów tych już zaplanowanych. Dzięki tym dodatkowym środkom planowane prace będzie można zrealizować w szerszym zakresie, bez kompromisów czy zostawiania niedokończonych fragmentów na lata późniejsze.

Poza tym Rada pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały Rady Miasta Stołecznego Warszawy w sprawie przyjęcia Strategii # Warszawa 2030 oraz w sprawie przystąpienia do sporządzania Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy. Rada wystąpiła także do Rady Miasta Stołecznego Warszawy o podjęcie uchwały w sprawie zmiany adresu Szkoły Podstawowej nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej w Warszawie na faktyczny adres od ul. Brata Alberta. Radni zapoznali się ponadto z informacjami o planie sprzedaży nieruchomości w dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy na 2018 rok, o stanie uregulowań własnościowych gruntów na potrzeby inwestycji planowanych w roku bieżącym i następnym, o stanie przygotowań do realizacji inwestycji w roku 2018 i o planowanych harmonogramach prac (napiszę szerzej na ten temat w następnym numerze WS), o wysokości dotacji i grantów przyznanych organizacjom pozarządowym za 2017 rok oraz o pracy Doraźnej Komisji do spraw Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Rada przyjęła także protokół Komisji Rewizyjnej z kontroli przeprowadzonej zgodnie z pkt. 1 Planu kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy na 2017 rok.

Kolejna sesja Rady Dzielnicy zaplanowana jest na dzień 15 marca br. Program sesji będzie dostępny na 7 dni wcześniej w Internecie. Sesja rozpocznie się o godz. 14.00 w sali Rady w budynku naszego Urzędu Dzielnicy. Zainteresowanych serdecznie zapraszam.

 

Zobacz również

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast noworoczny

Kalendarz Imprez

Styczeń 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 24 stycznia 2019

Zaproszenie na gabinet VR

Piątek, 25 stycznia 2019

Spotkanie w 75 rocznicę walki Armii Krajowej w Radości w 1944r. - 25 stycznia 2019 r.

Sobota, 26 stycznia 2019

III Marsz Śladami Powstańców Styczniowych 1863 r.

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń