WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 19 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Gdy zbliża się Wielkanoc powracają wspomnienia…

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”   |  9 marca 2018

Gdy zbliża się Wielkanoc powracają wspomnienia…

80-letnia pani Adela zapamiętała Wielkanoc jako piękne chwile spędzone z najbliższymi. W świątecznym koszyczku nigdy nie mogło zabraknąć ręcznie zdobionych pisanek, a w domu panował nastrój radosnego oczekiwania. „Wszystko minęło” mówi ze smutkiem i dodaje: „Brak mi tego oczekiwania na dni, które były tak wspólnie i uroczyście obchodzone…”

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” stara się to zmienić!

Jak co roku, dzięki wsparciu darczyńców i wolontariuszy dla podopiecznych takich jak pani Adela, organizujemy w 3 miastach: Warszawie, Poznaniu i Lublinie śniadania wielkanocne.
Zapewniamy tradycyjne wielkanocne potrawy, rodzinną atmosferę i bezpieczny transport. W tym roku na seniorów będą też czekać symboliczne odświętne koszyczki.

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” zachęca do włączenia się w tą akcję, która zapewni seniorom rodzinną Wielkanoc. 40 zł wystarczy by ufundować seniorowi cudowne wielkanocne śniadanie, na które pomożemy mu dotrzeć. 77 zł zapewni piękny wielkanocny zestaw śniadania wraz z symbolicznym wielkanocnym koszyczkiem, bez którego trudno wyobrazić sobie Wielkanoc.

Wielu seniorów już teraz z nadzieją zaczyna skreślać dni w kalendarzu w oczekiwaniu na 24 i 25 marca, gdy będą mogli spędzić czas z wolontariuszami i pracownikami naszego Stowarzyszenia – bliskimi im osobami, które pomogą dotrzeć na spotkania, otoczą troską, wysłuchają. – mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”. Dla samotnych starszych osób to spełnienie marzeń o bliskości, poczuciu bezpieczeństwa i zapomnieniu choć na chwilę o samotności. – dodaje J. Mielczarek

Akcję wielkanocną można wesprzeć wpłacając darowiznę bezpośrednio na konto Stowarzyszenia lub na stronie: https://www.malibracia.org.pl/wielkanoc/

Aby uzyskać szczegółowe informacje prosimy o kontakt z Dyrektor Stowarzyszenia Joanną Mielczarek:  e-mail: info@malibracia.org.pl, tel. 501 151 045.

 

 Zdjęcie: Podopieczna Stowarzyszenia „mbU” pani Adela czeka, żeby spędzić z nami Wielkanoc.


Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” w 2018 r. wraz z setkami wolontariuszy otacza wsparciem ponad 320 potrzebujących seniorów w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Pruszkowie. Przeciwdziałamy marginalizacji seniorów, łamiemy stereotypy dotyczące starości. Sprawiamy, że życie seniorów staje się lepsze. Integrujemy pokolenia.

Tagi: wsparcie, wielkanoc, stowarzyszenie, samotność, starość


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń