WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 24 stycznia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Gdy zbliża się Wielkanoc powracają wspomnienia…

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”   |  9 marca 2018

Gdy zbliża się Wielkanoc powracają wspomnienia…

80-letnia pani Adela zapamiętała Wielkanoc jako piękne chwile spędzone z najbliższymi. W świątecznym koszyczku nigdy nie mogło zabraknąć ręcznie zdobionych pisanek, a w domu panował nastrój radosnego oczekiwania. „Wszystko minęło” mówi ze smutkiem i dodaje: „Brak mi tego oczekiwania na dni, które były tak wspólnie i uroczyście obchodzone…”

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” stara się to zmienić!

Jak co roku, dzięki wsparciu darczyńców i wolontariuszy dla podopiecznych takich jak pani Adela, organizujemy w 3 miastach: Warszawie, Poznaniu i Lublinie śniadania wielkanocne.
Zapewniamy tradycyjne wielkanocne potrawy, rodzinną atmosferę i bezpieczny transport. W tym roku na seniorów będą też czekać symboliczne odświętne koszyczki.

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” zachęca do włączenia się w tą akcję, która zapewni seniorom rodzinną Wielkanoc. 40 zł wystarczy by ufundować seniorowi cudowne wielkanocne śniadanie, na które pomożemy mu dotrzeć. 77 zł zapewni piękny wielkanocny zestaw śniadania wraz z symbolicznym wielkanocnym koszyczkiem, bez którego trudno wyobrazić sobie Wielkanoc.

Wielu seniorów już teraz z nadzieją zaczyna skreślać dni w kalendarzu w oczekiwaniu na 24 i 25 marca, gdy będą mogli spędzić czas z wolontariuszami i pracownikami naszego Stowarzyszenia – bliskimi im osobami, które pomogą dotrzeć na spotkania, otoczą troską, wysłuchają. – mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”. Dla samotnych starszych osób to spełnienie marzeń o bliskości, poczuciu bezpieczeństwa i zapomnieniu choć na chwilę o samotności. – dodaje J. Mielczarek

Akcję wielkanocną można wesprzeć wpłacając darowiznę bezpośrednio na konto Stowarzyszenia lub na stronie: https://www.malibracia.org.pl/wielkanoc/

Aby uzyskać szczegółowe informacje prosimy o kontakt z Dyrektor Stowarzyszenia Joanną Mielczarek:  e-mail: info@malibracia.org.pl, tel. 501 151 045.

 

 Zdjęcie: Podopieczna Stowarzyszenia „mbU” pani Adela czeka, żeby spędzić z nami Wielkanoc.


Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” w 2018 r. wraz z setkami wolontariuszy otacza wsparciem ponad 320 potrzebujących seniorów w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Pruszkowie. Przeciwdziałamy marginalizacji seniorów, łamiemy stereotypy dotyczące starości. Sprawiamy, że życie seniorów staje się lepsze. Integrujemy pokolenia.

Tagi: wsparcie, wielkanoc, stowarzyszenie, samotność, starość


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast noworoczny

Kalendarz Imprez

Styczeń 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 24 stycznia 2019

Zaproszenie na gabinet VR

Piątek, 25 stycznia 2019

Spotkanie w 75 rocznicę walki Armii Krajowej w Radości w 1944r. - 25 stycznia 2019 r.

Sobota, 26 stycznia 2019

III Marsz Śladami Powstańców Styczniowych 1863 r.

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń