WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 24 marca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor

Zasady zapisów do przedszkoli i do klas pierwszych

Wydział Oświaty, Kultury i Sportu dla Dzielnicy Wesoła  |  14 marca 2018

W dniach 23 lutego - 27 kwietnia trwa rekrutacja do przedszkoli, „zerówek” i klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019 dla dzieci urodzonych w latach 2012-2015 i dzieci z wcześniej odroczonym obowiązkiem szkolnym.

Szczegółowe jej zasady znajdą Państwo na stronie Biura Edukacji www.edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja, ale warto tu przytoczyć parę istotnych informacji.

Zapisy do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas I prowadzone są z wykorzystaniem systemu informatycznego. Podstawowa rekrutacja trwa do 27 kwietnia, a w maju będą ogłoszone jej wyniki. Po opublikowaniu list rodzice mogą składać odwołania. Ostatnim etapem jest postępowanie uzupełniające, które zakończy się 29 czerwca.

Nabór do przedszkoli i „zerówek” szkolnych

Jeśli rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola chcą, by dziecko kontynuowało naukę w placówce, muszą poinformować o tym dyrektora placówki. Rodzice dzieci urodzonych w latach 2012-2015 oraz dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym, by zapisać dziecko do przedszkola lub zerówki, muszą zgłosić dziecko w systemie internetowym oraz przynieść wygenerowany wniosek do placówki pierwszego wyboru. Po opublikowaniu wstępnych list należy potwierdzić w wybranej placówce, że dziecko będzie do niej uczęszczało. Na tym etapie można odwoływać się od decyzji, jeżeli dziecko nie zostało zakwalifikowane. 

Nabór do pierwszych klas

W przypadku gdy jest to dla dziecka uczęszczającego do „zerówki” kontynuacja nauki w tej samej szkole, wystarczy, że rodzice złożą taki wniosek w tej placówce. Rodzice dzieci idących po raz pierwszy do szkoły lub idących do innej szkoły, niż chodziły do „zerówki”, muszą zapisać dziecko w systemie internetowym oraz złożyć dokumenty w szkole pierwszego wyboru. Jeżeli dziecko zgłaszane jest do szkoły rejonowej, składa się „potwierdzenie”, zaś gdy nie jest to szkoła rejonowa dziecka, należy złożyć „wniosek”. Po opublikowaniu wstępnych list należy potwierdzić w wybranej placówce, że dziecko będzie do niej uczęszczało. Na tym etapie można odwoływać się od decyzji, jeżeli dziecko nie zostało zakwalifikowane. 

Ważne terminy:

  • Potwierdzenie woli kontynuowania edukacji w nowym roku szkolnym w placówce do 1 marca do godz. 16.00
  • Zapisy w systemie elektronicznym od 2 marca od godz. 13.00 do 18 marca do godz. 20.00
  • Składanie dokumentów w placówce pierwszego wyboru od 2 marca od godz. 13.00 do 19 marca do godz. 16.00
  • Opublikowanie list zgłoszonych dzieci (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych) – 20 kwietnia o godz. 13.00
  • Składanie potwierdzenia chęci zapisu dzieci do danej placówki od 20 kwietnia od godz. 13.00 do 27 kwietnia do godz. 16.00
  • Opublikowanie list przyjętych dzieci – 7 maja o godz. 13.00.
Zobacz również

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

kredyt
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń