WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 7 grudnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Z prac Rady Dzielnicy Praga Południe (marzec 2018)

Karol Kowalczyk  |  14 marca 2018

Na sesji Rady Dzielnicy Praga-Południe, która odbyła się 2 marca, podjęto wiele zmian w budżecie dzielnicy. Jedną z najistotniejszych zmian, o którą zabiegali mieszkańcy Grochowa, było przeznaczenie dodatkowych środków na modernizację ulicy Mlądzkiej. Prace na całej długości ulicy zostaną wykonane jeszcze w tym roku. Podobnie jak modernizacja ulicy Zagójskiej, której niestety nie udało się przeprowadzićw ubiegłym roku.         

Mam też dobrą wiadomość dla uczniów oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 215 przy ul. Kwatery Głównej. Władze dzielnicy podjęły decyzję o wykupieniu działki znajdującej się naprzeciwko szkoły. Na terenie nieruchomości powstanie budynek, który zostanie połączony z głównym budynkiem szkoły. W nowym bloku powstanie hala sportowa oraz być może dodatkowe sale. Zakup działki nastąpi w tym roku. Następnie rozpoczną się prace projektowe.  

Radni pozytywnie zaopiniowali sprawozdanie z wykonania dzielnicowego budżetu za rok 2017. Do najważniejszych inwestycji, które rozpoczęły lub toczyły się w ubiegłym roku, można zaliczyć: budowę drugiego etapu boiska w Technikum Łączności, projekt dwóch hal sportowych przy Szkole Podstawowej przy ul. Cyrklowej 1 oraz przy LO przy ul. Zbaraskiej 1, a także budowę żłobka przy ul. Szkoły Orląt. Wykonano też wiele projektów wyłonionych jako zwycięskie w ramach budżetu partycypacyjnego, m.in.: budowę miejsc parkingowych na Przyczółku Grochowskim, modernizację nawierzchni palcu zabaw w Przedszkolu przy ul. Sygietyńskiego 4a czy zestaw do ćwiczeń przy skwerze przy ul. Majdańskiej.

Nowe granice stref czynszowych, czyli obniżka czynszów w mieszkaniach komunalnych

W związku z uchwaleniem przez Radę m.st. Warszawy nowego Programu Gospodarowania Zasobem Mieszaniowym, w którym kompetencje do regulacji stawek czynszu mieszkań komunalnych przekazano do rad dzielnic i zarządów dzielnic, radni na Pradze-Południe podjęli decyzję o obniżkach czynszów w mieszkaniach komunalnych na terenie naszej dzielnicy. Tym sposobem w kieszeniach mieszkańców lokali komunalnych pozostanie ok. 10 proc. dotychczasowej stawki czynszu. W sumie w tym roku na terenie całej dzielnicy obniżka będzie szacowana na kwotę ok. 1 mln zł, w przyszłym, 2019, ok. 2 mln zł.

Poprawa dostępności przystanków na Trasie Łazienkowskiej

Bardzo ważna wiadomość dla mieszkańców podróżujących Trasą Łazienkowską. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg na modernizację kładki znajdującej się u wylotu ul. Międzynarodowej oraz ul. Afrykańskiej. Dla wielu pieszych jest to miejsce bardzo trudno dostępne.
W ramach prac modernizacyjnych planowane jest wykonaniewind przy kładce, przebudowa schodów a także układu chodników i dróg rowerowych w okolicy kładki. Każda z nowych wind będzie urządzeniem o podwyższonej odporności na wandali. Urządzenia będą posiadały wentylację, ogrzewanie, a także monitoring. Każda z wind będzie mogła zabrać jednorazowo aż 10 pasażerów. Jest to kolejne zadanie realizowane przez ZDM, które ma na celu poprawę dostępności infrastruktury drogowej dla mieszkańców Warszawy, za co pracownikom tejjednostki należą się duże słowa uznania.
W sprawę poprawy dostępności przejść łączących obie strony Trasy Łazienkowskiej wspólnie z radnymi dzielnic: Śródmieście - Danielem Łagą, Ochota - Sylwią Mróz oraz radną m.st. Warszawy Aleksandrą Gajewską byłem zaangażowany od początku tego projektu. Tym bardziej mam nadzieję na kolejne przebudowy kładek na terenie Pragi-Południe.

Tagi: rada dzielnicy, Praga Południe, samorząd,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Grudzień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 10 grudnia 2022

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022

Niedziela, 11 grudnia 2022

Jak przygotować wegańską wigilię? Warsztaty w Falenicy

Środa, 14 grudnia 2022

Koncert Kolęd w SP nr 353

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń