WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 17 grudnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Olimpia, Łukasz, Jolanta

Zapraszamy na spływy kajakowe i wycieczki rowerowe

Redakcja .  |  10 kwietnia 2018

Koło PTTK Wesoła serdecznie zaprasza na spływy:

12 maja – jednodniowy spływ Liwcem

Sezon kajakowy w tym roku rozpoczynamy rzeką Liwiec, malowniczą i łatwą do płynięcia. Licząca 142km rzeka ma swoje źródła nieopodal wsi Sobicze, a wpada do Bugu nieopodal Kamieńczyka i w całości płynie przez Mazowsze.

Planowany etap z Węgrowa do Wyszkowa będzie liczył około 19km, a po drodze będziemy mijać wieś Grodzisko i pozostałości ogromnych wałów ziemnych dawnego grodziska, Sowią Górę i miejscowość Liw z zamkiem. Po zakończeniu spływu tradycyjny ciepły posiłek, coś na słodko i oczywiście ognisko (prosimy o zabranie kiełbasek).

Wyjazd o godzinie 8,00, powrót około 18.00. Koszt (dojazd autokarem, wypożyczenie kajaków oraz posiłek): dorośli - 90,00, dzieci do lat 12 - 70,00. Zapisy do 5 maja. Wpisowe będące potwierdzenie rezerwacji prosimy wpłacać w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia. Kierownik wyjazdu Ania Księżopolska Tel. 602 344 309 , miejsc 60.

16-17 czerwca – dwudniowy spływ Rawką

Dolina Rawki to zjawisko odosobnione na Mazowszu i niezwykłe w tej części kraju. Naturalny bieg koryta rzecznego o licznych meandrach i starorzeczach, wysepki i łachy w nurcie o zmiennej głębokości, zwarty kompleks Puszczy Bolimowskiej – czynią z samej rzeki i jej okolic malowniczy krajobraz.

Naszą bazą na spływie będzie (znany uczestnikom poprzednich wypraw na Rawkę ) ośrodek Sosenka w Budach Grabskich. Pierwszego dnia popłyniemy w dół od ośrodka do zalewu ok 5 godzin. Drugiego dnia od Suliszewa do ośrodka (ok. 16 km) z możliwością skrócenia trasy dla rodzin z dziećmi - dla ambitniejszych dłuższy odcinek. W sobotę wieczorem tradycyjne ognisko (prosimy o zabranie kiełbasek).

Wyjazd w sobotę o godzinie 8.00, powrót w niedzielę około 19.00. Koszt (dojazd autokarem, wypożyczenie kajaków , nocleg w domkach oraz obiad w sobotę i śniadanie i obiad w niedzielę. dorośli - 210,00, dzieci do lat 12 - 180,00. Zapisy do 9 czerwca. Zaliczkę na wyjazd w kwocie 50,00 będącą potwierdzeniem rezerwacji prosimy wpłacać w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia. Kierownik wyjazdu Arkadiusz Ciupak Tel. 606 633 933, miejsc 60.

A także 19 maja na wycieczkę rowerową przez Lasy Celestynowskie

Na kolejnej wycieczce rowerowej zapraszamy do malowniczych Lasów Celestynowskich w południowej części Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Nasza wycieczka będzie początkowo prowadziła przez Otwock, a następnie przejedziemy koło starego kirkutu na granicy Otwocka i Karczewa i dotrzemy do jednego z piękniejszych jezior śródleśnych w okolicy – Jeziora Torfy. Od tego momentu będziemy jechać skrajem największego kompleksu bagien na terenie MPK – Bagna Całowanie, kierując się przez jedne z najwyższych wydm na terenie tego parku do Celestynowa – urokliwej letniskowej wsi położonej przy Kolei Nadwiślańskiej.

Zbiórka:  o godz. 8:40 przy miejscu piknikowym koło ratusza (osoby ze Starej Miłosny mogą przyjechać 10 min. później na rondo Macierowe Bagno - skrzyżowanie ul. Jana Pawła II, Granicznej i Torfowej). Cała trasa ok. 50 km (w obie strony). Dodatkowo będzie przejazd pociągiem od stacji W-wa Międzylesie do stacji Otwock.

Uwaga: Należy zabrać ze sobą zapas picia i prowiant na drogę. Dzieci mogą brać w wycieczce udział jedynie pod opieką rodziców lub opiekunów, dzieci jadą obowiązkowo w kaskach. Trasa będzie prowadziła głównie po terenie leśnym i dlatego trzeba się miejscami liczyć z piaszczystymi lub lekko podmokłymi ścieżkami, tempo nie będzie duże, będą postoje, ale trasa to bez mała 50 km, więc nie taka krótka...

Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej naszego Koła WWW.pttkwesola.pl. Serdecznie zapraszamy!

Tagi: spływy PTTK, spływy kajakowe, kajaki, aktywny wypoczynek, wycieczki PTTK


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 17 grudnia 2018

Świąteczna podróż ku wolności

Piątek, 21 grudnia 2018

II Canto Magnificat dla Niepodległej

Czwartek, 3 stycznia 2019

Badania mammograficzne w Rembertowie

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń