WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 8 grudnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Z prac Rady: Praga Południe

Karol Kowalczyk   |  17 kwietnia 2018

Rada Dzielnicy podjęła decyzję o przeznaczeniu dodatkowych środków w kwocie prawie 4,5 mln zł na remonty dzielnicowych dróg. 

W tym roku przewidziane są remonty kilku ulic na terenie Pragi-Południe. Remontu doczeka się ulica Mlądzka. Jest to ulica łącząca ul. Grochowską z Łukowską. Niestety jej stan pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też ku zadowoleniu mieszkańców ulica zostanie wyremontowana. 

Nową nawierzchnię, chodniki i krawężniki zyska także ul. Kinowa na odcinku od ul. Stanisława Augusta do al. Waszyngtona. Przekazałem do Zarządu Dzielnicy postulaty mieszkańców dotyczące utrzymania obecnej liczby miejsc parkingowych na tym odcinku ulicy. Gruntowną przebudowę przejdzie ul. Dęblińska. Jest to ulica łącząca ul. Grochowską z Łukowską. Obecnie jej nawierzchnia wykonana jest z trylinki, jednak po remoncie zyska nową, równą nawierzchnię, chodniki, odwodnienie oraz zostanie doświetlona nowymi LED-owymi latarniami. 

Wybory do rad osiedli

Rada Dzielnicy podjęła uchwałę określającą tryb przeprowadzenia wyborów do rad osiedli na terenie Pragi-Południe. Na terenie naszej dzielnicy działa osiem rad osiedli. Zgodnie ze statutem rady osiedli są jednostkami pomocniczymi w dzielnicy. Czym się zajmują? Ich działalność bardzo często polega na alarmowaniu i sygnalizowaniu problemów dotyczących danego osiedla. Zazwyczaj są to interwencje dotyczące jakości chodników, stanu nawierzchni ulic etc. Jednak bardzo często osiedlowi radni wskazują na bardzo ważne sprawy. Radni osiedlowi pełnią swe funkcje społecznie i nie pobierają za swoją działalność wynagrodzenia. 

Parkowanie na Jana Nowaka-Jeziorańskiego 

Problem parkowania dotyczy wielu miejsc na terenie dzielnicy Praga-Południe. Sprawą miejsc wyznaczonych do parkowania w okolicy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Stanisława Skalskiego zajęła się Komisja Zagospodarowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, w której zakresie leży m.in. tematyka związana z organizacją ruchu na dzielnicowych ulicach. W sprawie organizacji parkowania i wyznaczenia nowych przejść dla pieszych w tym rejonie dzielnicy wpłynęło do Urzędu Dzielnicy kilka petycji i wniosków mieszkańców oraz wspólnot mieszkaniowych z ul. Skalskiego oraz Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W związku z powyższym planowane jest wyjazdowe posiedzenie komisji. O jego efektach poinformuję Państwa na łamach „Wiadomości Sąsiedzkich”. 

Jaki miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla ogrodów działkowych w rejonie ul. Kinowej?


Od 4 kwietnia do 8 maja 2018 r. będzie wyłożony do publicznego wglądu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ogrodów działkowych w rej. ul. Kinowej - część I. Jest to niezmizernienie ważny dokument. Miejscowy plan określa przyszłe zagospodarowanie danego obszaru miasta. Bardzo ważne jest, aby odpowiednie zapisy tego miejscowego planu zapewniły niezagrożone funkcjonowanie ogrodów działkowych w rejonie ulicy Kinowej i al. Waszyngtona. Dyskusja publiczna nad planem odbędzie się 17 kwietnia (wtorek) o godz. 17:00 w Centrum Promocji Kultury, przy ul. Podskarbińskiej 2. 

Tagi: Rada Dzielnicy Praga Południe, radni praga poludnie, rada dzielnicy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Grudzień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 10 grudnia 2022

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022

Niedziela, 11 grudnia 2022

Jak przygotować wegańską wigilię? Warsztaty w Falenicy

Środa, 14 grudnia 2022

Koncert Kolęd w SP nr 353

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń