WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 24 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Marzec w Radzie Dzielnicy Wawer

Łukasz Kubik, Radny Ddzielnicy Wawer  |  23 kwietnia 2018

W ostatnim miesiącu odbyła się większość posiedzeń Kkomisji Pproblemowych, a wszystko to związane było z sesją, która odbyła się 14 marca. Procedowane były 2 główne punkty były procedowane. Po dość burzliwej dyskusji Rada pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie z wykonania dzielnicowego załącznika budżetowego za 2017 rok. 

Drugi punkt dotyczył zmian budżetowych, a konkretnie zakupu dronów -– laboratoriów badawczych - – jako narzędzia do monitorowania i analizowania poziomu zanieczyszczeń, które generowane są przez gospodarstwa domowe i są jedną z przyczyn powstającego smogu. Temat w ostatnim czasie stał się bardzo gorący, natomiast możemy pochwalić się, że jako pierwsza dzielnica w Warszawie zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, i jesteśmy głęboko przekonani, że dostępna technologia pomoże Straży Miejskiej w walce z tym jakże poważnym problemem, który dotyka wszystkich mieszkańców naszej Ddzielnicy. Takie rozwiązanie jest bardzo innowacyjne, aczkolwiek z dużymi sukcesami stosowane w miastach na południu Polski. Ponadto Dzielnica przeznaczy dodatkowe środki na stworzenie punktu informacyjnego, gdzie mieszkańcy naszej dzielnicy będą mogli uzyskać informacje m.in. w jaki sposób można uzyskać dofinansowaniae na zakup pieca spełniającego normy odnośnie dotyczące emisji spalin.  Sezon grzewczy w zasadzie już się kończy, ale to nie powód, żeby zapomnieć o problemie aż do następnej zimy. To właśnie teraz jest najlepszy czas na wymianę pieca, a nie wtedy, gdy go na co dzień używamy.

Kolejne dodatkowe środki dla Ddzielnicy popłyną z m.st. Warszawy na następujące cele:

„Adaptacja sali gimnastycznej na salę widowiskową dla Wawerskiego Centrum Kultury” -– 980. 000 zł

„Przykrycie boisk sportowych przy Szkole Podstawowej Nnr 128, SP nr 140 przy ul. Wilgi, Szkole Podstawowej nr 218 im. Michała Kajki w Aninie, ZS nr 70 na Bajkowej, SP nr 216 przy ul. Wolnej i SP nr 86 przy ul. Korynckiej pneumatycznymi halami ciśnieniowymi” -– 3. 090. 000 zł

„Przykrycie boiska sportowego przy ul. Skalnicowej pneumatyczną halą ciśnieniową” -– 780  000 zł

Ponadto, przywrócono nam również środki z zadań, których nie wykorzystaliśmy w zeszłym roku, w kwocie 3. 306. 114 zł oraz:

- przeniesiono zadanie „Budowa ul. Trzykrotki i ul. Bylicowej oraz ul. Kwiatów Polskich” do realizacji w 2019 r. – 3. 906. 000 zł -– w 2018 wykonywana jest dokumentacja techniczna obejmującą cześć wod.-kan. oraz drogową,

- wprowadzono zadanie „Budowa ciągu pieszo - jezdnego pomiędzy ul. Wisełki a ul. Orłowskiego” oznaczona w m.p.z.p. jako 11 KDD – 20. 000 zł.

 

Tagi: Z prac rady Wawer, dzielnica Wawer, z prac rady dzielnicy Wawer, radni


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń