WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 23 lutego 2020 r.
Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Noc w noc porządki na ulicach

Magdalena Niedziałek  |  23 kwietnia 2018

Przynajmniej raz na tydzień sprzątana jest każda ulica podlegająca Zarządowi Oczyszczania Miasta. Prawie 1300 km warszawskich dróg objętych jest regularnymi porządkami, które trwać będą systematycznie aż do jesieni.

Od początku marca na ulicach trwały wiosenne porządki. Przy stabilnych, dodatnich temperaturach ulice były sprzątane z pozimowych zanieczyszczeń. Następnie sprzątanie kontynuowane jest w regularnym, cotygodniowym trybie aż do jesieni. Każda ulica przynajmniej raz na siedem dni objęta jest sprzątaniem na mokro.

Oczyszczanie ulic realizowane jest nocami, z zastrzeżeniem, że firmy wykonujące prace powinny zakończyć je przed porannym szczytem komunikacyjnym. Pora prowadzenia sprzątania wynika z  gabarytów używanych pojazdów oraz niewielkich prędkości, z jakimi wykonywane jest czyszczenie ulic, dzięki czemu mogą być dokładnie posprzątane bez tworzenia utrudnień w ruchu, z czym mielibyśmy do czynienia przy sprzątaniu ciągu dnia. Realizacje prac monitorowane są zarówno za pomocą systemu GPS, jak i przez kontrolerów ZOM, którzy w terenie sprawdzają, czy zostały wykonane w wymaganym standardzie. Jak wygląda nocne sprzątaniemożna zobaczyć na filmie.

W tym roku zamierzamy utrzymać równie wysoką jak w roku ubiegłym częstotliwość zamiatania i zmywania jezdni, kiedy to wszystkie ulice zostały posprzątane średnio 40 razy, a tam, gdzie była taka konieczność, nawet 54 razy.

Sprzątanie niemal 1300 km dróg o kategorii krajowej, wojewódzkiej i powiatowej to jeden z elementów kompleksowych działań porządkowych w Warszawie realizowanych przez Zarząd Oczyszczania Miasta. Drogami o kategorii gminnej zajmuje się 18 urzędów warszawskich dzielnic, a ekspresowymi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Tagi: Czysta ulice, zom, Zarząd Oczyszczania Miasta, porządki na ulicach


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Luty 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 23 lutego 2020

Promocja kadetów kursu SONDA i przysięga wojskowa w jednym

Środa, 26 lutego 2020

Wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy

Niedziela, 1 marca 2020

Urodziny Chopina - koncert 1 marca

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń