WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 27 lutego 2020 r.
Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel

27 kwietnia dotleń miasto i pomóż bić Zielony Rekord Polski

Agnieszka Porębska  |  26 kwietnia 2018

27 kwietnia dotleń miasto i pomóż bić Zielony Rekord Polski
Już 27 kwietnia 2018 roku (w godz. 00:01-23:59) bijemy Zielony Rekord Polski! Organizatorzy wydarzenia przewidują, że w jeden dzień zostanie posadzonych kilka tysięcy nowych roślin. Każdy może być częścią tego wydarzenia i otrzymać certyfikat potwierdzający udział w biciu rekordu. #DotleniamMiasto.
 

IDEA BICIA REKORDU

Tlen to podstawa wszelkich procesów życiowych. Równie ważne jest, jakim powietrzem oddychamy na co dzień. W miastach jego jakość jest coraz gorsza. Tym samym spada nasza produktywność, kreatywność, mamy gorsze samopoczucie. Dlatego dajmy oddech miastu! Dzięki Zielonemu Rekordowi Polski chcemy pokazać, że to ważne działanie i popularyzować sadzenie roślin i drzew” – przekonują organizatorzy, Fundacja Rozwój.

To już drugie bicie Zielonego Rekordu Polski. Podczas poprzedniego w 2017 roku udało się zasadzić prawie 3,3 tys. nowych roślin. Nad rekordem czuwa Biuro Rekordów.

Rekord to także wspaniały pomysł na wspólne spędzenie czasu z dziećmi, rodziną, przyjaciółmi lub znajomymi. Oprócz satysfakcji wzięcia udziału w ważnym wydarzeniu, to także świetna zabawa.

 

CZAS

Na pobicie rekordu mamy tylko jeden, pełny dzień! Zaczynamy w piątek 27.04.2018 o godz. 00:01 i kończymy w piątek 27.04.2018 o godz. 23:59.

MIEJSCE

Wydarzenie dotyczy całej Polski - małych miejscowości i dużych miast. W tym roku nasadzenia grupowe odbędą się w miastach takich jak Wrocław, Częstochowa, Słupsk, Kraków, Warszawa, Poznań. Ale tak naprawdę, to zależy od wszystkich Polaków, czy uda się wpisać do księgi rekordów. Każdy może posadzić drzewko, kwiat, inną roślinę w swoim miejscu, niezależnie, gdzie mieszka i rezultat przesłać organizatorom internetowo.

REALIZACJA

Bicie rekordu będzie się składało z dwóch połączonych części: nasadzeń grupowych w wybranych lokalizacjach w największych miastach oraz nasadzeń indywidualnych.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ

To bardzo proste! Wystarczy kilka ruchów, aby stać się częścią tego niesamowitego wydarzenia.

Kup roślinę -> Posadź ją w mieszkaniu czy ogrodzie -> Wyślij zdjęcie -> Otrzymaj certyfikat

Ważne, żeby wysłać do nas zdjęcie 27 kwietnia 2018 roku. Aby Twój wkład został doliczony do Zielonego Rekordu wystarczy, że zrobisz zdjęcie miejsca, w którym będzie posadzona roślina przed sadzeniem i zdjęcie już posadzonej przez Ciebie rośliny, czyli łącznie minimum dwa zdjęcia. Może to być także pusta doniczka na parapecie &przed, i roślina w tej doniczce &po&! Zdjęcia można wysyłać na maila lub przez Facebooka.

Każdy uczestnik biorący udział w biciu rekordu otrzyma certyfikat to potwierdzający! To powód do dumy! Komisja, która będzie akceptowała rekord dokładnie to sprawdzi.

W tym roku dla uczestników wydarzenia czekają konkursy i zniżki na produkty do pielęgnacji roślin :)

 

Więcej o Zielonym Rekordzie Polski:

Szczegóły i informacje: www.dotlenieni.org

Dołącz do zielonej społeczności: https://www.facebook.com/dotlenieni.org/

Wydarzenie na Facebooku: https://facebook.com/events/726680994388048/

 

PARTNERZY

W tym roku jest z nami jeszcze więcej miast oraz jeszcze więcej firm i instytucji, które wiedzą, że to co robimy jest ważne społecznie. I ciągle dochodzą nowy partnerzy!

Nad rekordem czuwa: Biuro Rekordów

W tym roku są z nami:

Ambasadorzy: Monika Pyrek, Małgorzata Kożuchowska, Adam Bielecki, Barbara Kurdej-Szatan, L.U.C, Maciej Janowski,  Anna Błaut, Panthers Wrocław, Kosynierzy Wrocław, Kosynierki Wrocław i Hrabiny Softball Wrocław

Dzięki firmom zaangażowanym społecznie możemy organizować Zielony Rekord Polski: LG, DataWalk, Merck, 3M, Luxoft Poland, XL Catlin – Polska, Volvo Polska Wrocław, EY Global Delivery Services Careers, Credit Suisse, AmRest, NewVoiceMedia, Intive, Mercure Hotels, Zaczytani, Capgemini Polska, Hewlett Packard Enterprise Polska, UBS, IKEA, State Street Bank Polska, Lopper, Gigaset, Podarujdrzewko.pl

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ZOO Wrocław, Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu, Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego SA, Agencja Rozwoju Mazowsza S.A., WARP Spółka z o.o., Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA, Zarząd Zieleni Miejskiej w Warszawie, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, Referat Przyrody i Utrzymania Zieleni UM w Częstochowie, Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

Wydarzenie zostało również objęte Patronem Honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego - Cezarego Przybylskiego, Prezydenta m. St. Warszawy – Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydenta Miasta Wrocław - Rafała Dutkiewicza, Prezydenta Miasta Poznania – Jacka Jaśkowiaka, Prezydenta Miasta Krakowa – Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Miasta Katowice – Krzysztofa Matyjaszczyka, Prezydenta Miasta Słupsk - Roberta Biedronia.

Patronaty medialne: Biznes Ogrodniczy, Brand24

Liczmy na Was! Bądźcie z nami 27 kwietnia 2018 roku. za co serdecznie dziękujemy!

O Dotlenieni.org: Wspólnie powiększamy miejskie przestrzenie o tereny zielone. Inspirujemy także instytucje i firmy do działania na rzecz wysokiej jakości powietrza w naszym otoczeniu! Jak to działa? To proste! Organizujemy nasadzenia nowych krzewów na terenach szpitali, szkół czy przedszkoli. Wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. Sponsorem danego nasadzenia może zostać dowolna firma, która chce w kreatywny sposób zaangażować i zintegrować swoich pracowników w imię zielonej przestrzeni oraz czystszego powietrza. Dotleniajcie z nami!  

 

 

Tagi: Drzewa, sadzenie drzew, dotleń Warszawę, zom


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Luty 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 28 lutego 2020

Pisanie nocą / warsztaty

Piątek, 28 lutego 2020

XXX edycja Praskiego Blues'a

Niedziela, 1 marca 2020

Wawer Music Festival

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń