WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 22 maja 2018 r.
Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

Koncert Życzeń w Sinfonii Varsovia na Grochowskiej

Natalia Daca  |  10 maja 2018

Koncert Życzeń w Sinfonii Varsovia na Grochowskiej
Programowanie pierwszego koncertu z cyklu Sinfonia Varsovia na Grochowskiej oddane w ręce publiczności! O tym co 25 maja zagra Sinfonia Varsovia zdecydują głosy słuchaczy. Jeszcze do 13 maja można głosować na utwory w trzech kategoriach. 
 
Koncerty poświęcone arcydziełom muzyki klasycznej, filmowej czy musicalowej w wykonaniu Sinfonii Varsovii wypełnią przestrzeń nowopowstałego Pawilonu Koncertowego w siedzibie orkiestry od maja do września. Nowy cykl, Sinfonia Varsovia na Grochowskiej, zainauguruje Koncert Życzeń. Wystąpi Sinfonia Varsovia pod batutą Daniela Raiskina.

Po raz pierwszy w historii orkiestry to słuchacze zdecydują o kształcie programu - repertuar zostanie wyłoniony w głosowaniu publiczności. W tym celu wystarczy wejść na stronę orkiestry lub aplikację Going. i zdecydować, które spośród wybranych utworów powinna wykonać orkiestra. Aby ułatwić wybór, kompozycje przyporządkowane zostały trzem kategoriom, zgodnie z zasadą koncertu symfonicznego. I tak wśród propozycji „Na przystawkę” znalazły się m.in. uwertura do opery „Don Giovanni” Mozarta, o której mówi się, że powstała w ostatnią noc przed premierą czy słynna uwertura do „Cyrulika sewilskiego” Rossiniego. Jako „Danie główne” można wybrać znaną z filmów VII Symfonię A-dur op. 92 Beethovena bądź suitę z baletu „Dziadek do orzechów” Czajkowskiego, inspirowaną kulturami różnych zakątków świata.  Z kolei „Na deser” są tańce. Tu wśród propozycji znalazły się m.in. „Tańce węgierskie” Brahmsa czy „Tańce góralskie” Moniuszki. Głosowanie trwa do 13 maja.

W ramach wydarzeń z cyklu Sinfonia Varsovia na Grochowskiej odbędą się jeszcze trzy koncerty. Podczas kolejnych spotkań muzycy zaprezentują różnorodny repertuar – muzykę filmową, serialową oraz energetyczne melodie cygańskie w najlepszym wykonaniu. W czasie drugiego koncertu Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski zaproszą na spotkanie z piosenkami z kultowego filmu „Blues Brothers” (31.08), a trzeci wypełnią najsłynniejsze tematy filmowe pod batutą Krzysztofa Herdzina (7.09). Kalendarzowe lato zakończy koncert „Szalone skrzypce i muzyka świata” w wykonaniu znakomitego skrzypka Roby’ego Lakatosa, jego zespołu i Sinfonii Varsovii (21.09).

Symfoniczne koncerty na Grochowskiej są częścią Lata w Sinfonii Varsovii. Przez 5 miesięcy, od 12 maja do 21 września, w Pawilonie Koncertowym odbywać się będą także koncerty kameralne czy potańcówki.

Informacje o głosowaniu, biletach i wydarzeniach są dostępne na stronie: www.sinfoniavarsovia.org

Bilety na koncerty symfoniczne (15/10 zł) do nabycia za pośrednictwem strony orkiestry, aplikacji Going oraz w kasie na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScdEYF8NxnWLYPM7MTCU_EEFkOeHw7w4FPiYMfAxaFdtyc6Ow/viewform?c=0&w=1

 

 

Zobacz również

Tagi: Koncerty na Grochowskiej, Sinfonia Varsovia koncerty, koncerty orkiestry na Grochowie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Mośibrody
Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń