WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 24 stycznia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Koncert Życzeń w Sinfonii Varsovia na Grochowskiej

Natalia Daca  |  10 maja 2018

Koncert Życzeń w Sinfonii Varsovia na Grochowskiej
Programowanie pierwszego koncertu z cyklu Sinfonia Varsovia na Grochowskiej oddane w ręce publiczności! O tym co 25 maja zagra Sinfonia Varsovia zdecydują głosy słuchaczy. Jeszcze do 13 maja można głosować na utwory w trzech kategoriach. 
 
Koncerty poświęcone arcydziełom muzyki klasycznej, filmowej czy musicalowej w wykonaniu Sinfonii Varsovii wypełnią przestrzeń nowopowstałego Pawilonu Koncertowego w siedzibie orkiestry od maja do września. Nowy cykl, Sinfonia Varsovia na Grochowskiej, zainauguruje Koncert Życzeń. Wystąpi Sinfonia Varsovia pod batutą Daniela Raiskina.

Po raz pierwszy w historii orkiestry to słuchacze zdecydują o kształcie programu - repertuar zostanie wyłoniony w głosowaniu publiczności. W tym celu wystarczy wejść na stronę orkiestry lub aplikację Going. i zdecydować, które spośród wybranych utworów powinna wykonać orkiestra. Aby ułatwić wybór, kompozycje przyporządkowane zostały trzem kategoriom, zgodnie z zasadą koncertu symfonicznego. I tak wśród propozycji „Na przystawkę” znalazły się m.in. uwertura do opery „Don Giovanni” Mozarta, o której mówi się, że powstała w ostatnią noc przed premierą czy słynna uwertura do „Cyrulika sewilskiego” Rossiniego. Jako „Danie główne” można wybrać znaną z filmów VII Symfonię A-dur op. 92 Beethovena bądź suitę z baletu „Dziadek do orzechów” Czajkowskiego, inspirowaną kulturami różnych zakątków świata.  Z kolei „Na deser” są tańce. Tu wśród propozycji znalazły się m.in. „Tańce węgierskie” Brahmsa czy „Tańce góralskie” Moniuszki. Głosowanie trwa do 13 maja.

W ramach wydarzeń z cyklu Sinfonia Varsovia na Grochowskiej odbędą się jeszcze trzy koncerty. Podczas kolejnych spotkań muzycy zaprezentują różnorodny repertuar – muzykę filmową, serialową oraz energetyczne melodie cygańskie w najlepszym wykonaniu. W czasie drugiego koncertu Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski zaproszą na spotkanie z piosenkami z kultowego filmu „Blues Brothers” (31.08), a trzeci wypełnią najsłynniejsze tematy filmowe pod batutą Krzysztofa Herdzina (7.09). Kalendarzowe lato zakończy koncert „Szalone skrzypce i muzyka świata” w wykonaniu znakomitego skrzypka Roby’ego Lakatosa, jego zespołu i Sinfonii Varsovii (21.09).

Symfoniczne koncerty na Grochowskiej są częścią Lata w Sinfonii Varsovii. Przez 5 miesięcy, od 12 maja do 21 września, w Pawilonie Koncertowym odbywać się będą także koncerty kameralne czy potańcówki.

Informacje o głosowaniu, biletach i wydarzeniach są dostępne na stronie: www.sinfoniavarsovia.org

Bilety na koncerty symfoniczne (15/10 zł) do nabycia za pośrednictwem strony orkiestry, aplikacji Going oraz w kasie na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScdEYF8NxnWLYPM7MTCU_EEFkOeHw7w4FPiYMfAxaFdtyc6Ow/viewform?c=0&w=1

 

 

Tagi: Koncerty na Grochowskiej, Sinfonia Varsovia koncerty, koncerty orkiestry na Grochowie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast noworoczny

Kalendarz Imprez

Styczeń 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 24 stycznia 2019

Zaproszenie na gabinet VR

Piątek, 25 stycznia 2019

Spotkanie w 75 rocznicę walki Armii Krajowej w Radości w 1944r. - 25 stycznia 2019 r.

Sobota, 26 stycznia 2019

III Marsz Śladami Powstańców Styczniowych 1863 r.

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń