WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 16 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Florentyny, Ambrożego, Gawła

Koncert Życzeń w Sinfonii Varsovia na Grochowskiej

Natalia Daca  |  10 maja 2018

Koncert Życzeń w Sinfonii Varsovia na Grochowskiej
Programowanie pierwszego koncertu z cyklu Sinfonia Varsovia na Grochowskiej oddane w ręce publiczności! O tym co 25 maja zagra Sinfonia Varsovia zdecydują głosy słuchaczy. Jeszcze do 13 maja można głosować na utwory w trzech kategoriach. 
 
Koncerty poświęcone arcydziełom muzyki klasycznej, filmowej czy musicalowej w wykonaniu Sinfonii Varsovii wypełnią przestrzeń nowopowstałego Pawilonu Koncertowego w siedzibie orkiestry od maja do września. Nowy cykl, Sinfonia Varsovia na Grochowskiej, zainauguruje Koncert Życzeń. Wystąpi Sinfonia Varsovia pod batutą Daniela Raiskina.

Po raz pierwszy w historii orkiestry to słuchacze zdecydują o kształcie programu - repertuar zostanie wyłoniony w głosowaniu publiczności. W tym celu wystarczy wejść na stronę orkiestry lub aplikację Going. i zdecydować, które spośród wybranych utworów powinna wykonać orkiestra. Aby ułatwić wybór, kompozycje przyporządkowane zostały trzem kategoriom, zgodnie z zasadą koncertu symfonicznego. I tak wśród propozycji „Na przystawkę” znalazły się m.in. uwertura do opery „Don Giovanni” Mozarta, o której mówi się, że powstała w ostatnią noc przed premierą czy słynna uwertura do „Cyrulika sewilskiego” Rossiniego. Jako „Danie główne” można wybrać znaną z filmów VII Symfonię A-dur op. 92 Beethovena bądź suitę z baletu „Dziadek do orzechów” Czajkowskiego, inspirowaną kulturami różnych zakątków świata.  Z kolei „Na deser” są tańce. Tu wśród propozycji znalazły się m.in. „Tańce węgierskie” Brahmsa czy „Tańce góralskie” Moniuszki. Głosowanie trwa do 13 maja.

W ramach wydarzeń z cyklu Sinfonia Varsovia na Grochowskiej odbędą się jeszcze trzy koncerty. Podczas kolejnych spotkań muzycy zaprezentują różnorodny repertuar – muzykę filmową, serialową oraz energetyczne melodie cygańskie w najlepszym wykonaniu. W czasie drugiego koncertu Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski zaproszą na spotkanie z piosenkami z kultowego filmu „Blues Brothers” (31.08), a trzeci wypełnią najsłynniejsze tematy filmowe pod batutą Krzysztofa Herdzina (7.09). Kalendarzowe lato zakończy koncert „Szalone skrzypce i muzyka świata” w wykonaniu znakomitego skrzypka Roby’ego Lakatosa, jego zespołu i Sinfonii Varsovii (21.09).

Symfoniczne koncerty na Grochowskiej są częścią Lata w Sinfonii Varsovii. Przez 5 miesięcy, od 12 maja do 21 września, w Pawilonie Koncertowym odbywać się będą także koncerty kameralne czy potańcówki.

Informacje o głosowaniu, biletach i wydarzeniach są dostępne na stronie: www.sinfoniavarsovia.org

Bilety na koncerty symfoniczne (15/10 zł) do nabycia za pośrednictwem strony orkiestry, aplikacji Going oraz w kasie na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScdEYF8NxnWLYPM7MTCU_EEFkOeHw7w4FPiYMfAxaFdtyc6Ow/viewform?c=0&w=1

 

 

Tagi: Koncerty na Grochowskiej, Sinfonia Varsovia koncerty, koncerty orkiestry na Grochowie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 16 października 2018

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej - Pamięci Anny Jachniny

Czwartek, 18 października 2018

„Z Szuflady Babci i Dziadka” – stwórz wyjątkową wystawę razem z nami, przyjdź na wernisaż!

Czwartek, 18 października 2018

Z prac Rady Dzielnicy

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń