WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 5 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor

W upalny dzień zostawili psa w samochodzie. Sami poszli… na kawę

Referat Prasowy Straży Miejskiej m. st. Warszawy  |  30 maja 2018

Samo południe, upalny majowy dzień. Patrol straży miejskiej otrzymuje zgłoszenie o psie przebywającym w zamkniętym samochodzie. Sytuacja ma miejsce na ul. Siennickiej, na terenie Pragi Południe. Według osoby zgłaszającej – zwierzę przebywa w nagrzanym samochodzie „od dłuższego czasu”.

Na miejsce jadą strażnicy z Ekopatrolu. Po potwierdzeniu zgłoszenia podejmują działania mające na celu jak najszybsze odnalezienie opiekuna uwięzionego czworonoga. Właściciele – jak ustalają funkcjonariusze – przebywają w tym czasie w pobliskiej kawiarni, spokojnie piją kawę… Czujność mieszkańca oraz natychmiastowa i zdecydowana reakcja strażników spowodowały, że właściciel psa szybko wrócił do swojego czworonoga i cała historia skończyła się szczęśliwie.

Takie zachowania wynikają z braku odpowiedzialności i wyobraźni opiekunów zwierząt. Dla samych czworonogów niestety czasem jednak kończą się tragicznie – podsumowują strażnicy miejscy. Właściciele psów czy kotów, bo to właśnie tych zwierząt najczęściej dotyczą tego typu interwencje, czasem „zapominają”, że auto pozostawione na słońcu szybko zamienia się w „piekarnik”. Zbliża się lato – apelujemy, aby nie pozostawiać zwierząt w samochodach, nawet jeśli wydaje nam się, że opuszczamy auto tylko na chwilę. Musimy o tym pamiętać nie tylko dlatego, że kochamy zwierzęta, lecz także dlatego, że zobowiązuje nas do tego prawo – apelują funkcjonariusze z Ekopatrolu Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Od początku kwietnia Straż Miejska m.st. Warszawy otrzymała ponad 20 zgłoszeń dotyczących psów pozostawionych w pojazdach.

Funkcjonariusze z Ekopatrolu opiekują się zwierzętami i pomagają im przez cały rok. Interweniują w przypadkach porzuconych, rannych czy zabłąkanych zwierząt. Dodatkowo wiosną i latem interwencje dotyczą również zwierząt pozostawionych na słońcu, bez dostępu do pomieszczeń, w których mogłyby się schować i bez dostępu do wody. Zdarzają się również sytuacje, kiedy strażnicy ratują czworonogi przez długi czas pozostawione przez nieodpowiedzialnych właścicieli w zamkniętym samochodzie.

 


Tagi: ekopatrol, psy, interwencje straży miejskiej, zwierzęta


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń