WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 18 kwietnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Na półmetku Letnich Koncertów na Grochowskiej

Szymon Maliszewski  |  16 lipca 2018

Na półmetku Letnich Koncertów na Grochowskiej

W niedzielę, 8 lipca Krzysztof Jakowicz i Robert Morawski uświetnili swoim recitalem półmetek 8. edycji Letnich Koncertów na Grochowskiej. Trwający od maja cykl popołudniowych koncertów kameralnych potrwa aż do 26 sierpnia, dostarczając wielu muzycznych wrażeń. Na scenie Pawilonu Koncertowego Orkiestry Sinfonia Varsovia wystąpią m.in. Kaja Danczowska, Aleksander Dębicz i Marcin Zdunik.

W trakcie dotychczasowych 16 koncertów w Pawilonie Koncertowym zagościło wielu wybitnych artystów, prezentując repertuar od baroku i klasycyzmu, po piosenki Jerzego Wasowskiego i musicale Leonarda Bernsteina. Program drugiej połowy cyklu wygląda równie interesująco, zachęcając do poznawania muzyki kameralnej w wykonaniu znakomitych muzyków. 

Niezwykle ciekawie zapowiada się sobotni koncert Aleksandra Dębicza i Michała Zdunika (14.07). Artyści przygotowali swoje autorskie opracowania dzieł Jana Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina oraz romantycznych ballad w stylu schubertowskim. Równie oryginalnie wygląda repertuar koncertu Duetu HarSax (29.07). Zespół, tworzony przez saksofonistę, Daniela Kobielskiego i harfistę, Juliusza Wesołowskiego wykona kompozycje przeznaczone oryginalnie na ten niecodzienny skład. Podczas koncertu artyści dokonają ponadto prawykonania utworu Macieja Małeckiego Scherzo na saksofon altowy i harfę.

Miłośnicy kameralistyki w bardziej kameralnym wydaniu także znajdą coś dla siebie. Na uwagę zasługuje recital fortepianowy Piotra Sałajczyka, wysoko cenionego za swoje interpretacje muzyki współczesnej, jak i repertuaru klasycznego. Podczas koncertu (15.07) zaprezentuje on m.in. utwory Ludwika van Beethovena, Claude’a Debussy’ego i Johannesa Brahmsa. Tradycyjnie, w trakcie Letnich Koncertów na Grochowskiej, wystąpią wyróżniający się młodzi artyści, stypendyści Fundacji Sinfonia Varsovia (22 i 28.07) oraz uczestnicy Akademii Operowej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej (25.08). Na zakończenie całego cyklu (26.08) wystąpi natomiast wyjątkowe trio w składzie Kaja Danczowska (skrzypce), Bartosz Koziak  (wiolonczela) i Justyna Danczowska (fortepian). Zabrzmi wówczas Trio fortepianowe d-moll Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego oraz Sonata A-dur Césara Francka.

Letnie Koncerty na Grochowskiej odbywają się w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 16:00. Bilety na Letnie Koncerty w cenie 2 zł są do nabycia za pośrednictwem strony Orkiestry, aplikacji Going oraz w kasach na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Organizatorzy zapraszają również w każdy piątek o 19:00 na bezpłatne Potańcówki z muzyką na żywo i wiele innych atrakcji sezonu letniego w Sinfonii Varsovii.

Tagi: Orkiestra Sinfonia Varsovia, Potańcówki na Grochowskiej, koncerty, Letnie Koncerty na Grochowskiej


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 23 kwietnia 2019

Muzealne wtorki w Muzeum Narodowym

Czwartek, 25 kwietnia 2019

Ze Strażą Miejską Bezpiecznie

Wtorek, 30 kwietnia 2019

Dowóz dzieci niepełnosprawnych

Zgłoś wydarzenie

kredyt
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń