WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 29 stycznia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Wraki znikają ze stołecznych ulic

Referat Prasowy Straży Miejskiej m. st. Warszawy/ Redakcja  |  25 lipca 2018

Wraki znikają ze stołecznych ulic

Prawie 1500 wraków od początku 2018 roku zniknęło z ulic miasta dzięki działaniom strażników miejskich.

Stare i wyeksploatowane pojazdy powinny być złomowane przez ich właścicieli. Zdarza się, że ci pozostawiają je jednak na parkingachczy poboczach dróg lub na „złomowisko” wybierajątereny zielone. Tzw.wraki zajmują miejsca parkingowe, są zagrożeniem dla mieszkańców i środowiska. W pierwszej połowie 2018 roku na skutek działań strażników miejskich z terenu Warszawy usunięto 1484wraki.

Porównując, w I półroczu 2017 r. w wyniku działań strażników z warszawskich ulic zniknęło niespełna 1300 wraków, z czego 592 pojazdy zostały usunięte przez ich właścicieli.

W tym roku do końca czerwca liczbata wzrosła do prawie 1500 pojazdów, z czego 709usunęli ich posiadaczena skutek czynności wszczętych przez straż miejską.

Wystarczy niedługi czas aby pozostawiony pojazd stał się wrakiem szpecącym okolicę. Samochody, którymi nikt nie jeździ „wrastają” w parkingi, zajmują coraz więcej tak potrzebnych w Warszawie miejsc postojowych. Niestety tylko niektóre z nich mogą być usunięte przez straż miejską bezzwłocznie. Są to wraki które zagrażają bezpieczeństwu, czyli takie, które mają powybijane szyby, są otwarte, z których wyciekają płyny eksploatacyjne.

Każdy pojazd, który nie posiada tablic rejestracyjnych lub stan pojazdu wskazuje na jego nieużytkowaniezostanie usunięty.W takich sytuacjach strażnicy wszczynają procedurę, która w pierwszej kolejności ma na celu ustalenie właściciela auta.

Jednym z takich przykładów jest Fiat 126p stojący na warszawskim Żoliborzu. Na pojeździe „ząb czasu” odcisnął silne piętno- niegdyś był marzeniem kierowców, a dziś porośnięty mchem, z grubą warstwą brudu, korozją i uszkodzeniami,wolno„wrasta” w asfalt. Posiadacz twierdzi, że to nie wrak.

Jeżeli właściciel nie zgłosi się na wezwanie, to wówczas pojazd zostaje usunięty. Często zdarza się tak, że posiadacze takich aut, po naszym upomnieniu, sami usuwają samochody.

Aby pozbyć się wraku wystarczy zadzwonić pod nr 986i poinformować w którym miejscu i jak długo stoi auto. Każde zgłoszenie takiego pojazdu będzie sprawdzone i jeśli będzie on nosił znamiona nieużytkowania bądź będzie ewidentnym wrakiem, to zostanie usunięty z zajmowanego miejsca

Obecnie mieszkańcy coraz częściej zgłaszają pojazdy, które szpecą okolice, zagrażają środowisku i zajmują miejsca postojowe.

 

Tagi: wraki na ulicach, zdm, straż miejska, samochody


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Styczeń 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń