WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 21 marca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

Wakacje ze strażą miejską na półmetku

Referat Prasowy Straży Miejskiej m. st. Warszawy  |  1 sierpnia 2018

Wakacje ze strażą miejską na półmetku

Dzięki cyklicznej akcji straży miejskiej najmłodsi mieszkańcy Warszawy sprawdzają swoje umiejętność jazdy na rowerze, uczą się przydatnych przepisów i poznają ciekawe warszawskie legendy.

Straż miejska, we współpracy z Urzędem Miasta i placówkami oświatowymi, przygotowała różnego rodzaju zajęcia edukacyjne poprawiające bezpieczeństwo nie tylko w czasie letniego wypoczynku. Wiedza i nawyki, zdobyte podczas realizacji programu, zaprocentują w przyszłości. Na terenie stacjonarnego miasteczka ruchu drogowego, pod czujnym okiem strażników z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m.st.Warszawy, dzieci i młodzież poznają zasady bezpiecznego poruszania się jednośladami. Oprócz przydatnych informacji każdy młody uczestnik może liczyć na dobrą zabawę w formie gier terenowych i sportowych.

Jak co rokuStraż Miejska m.st. Warszawynie zapomina o Seniorach. We współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej oraz Domami Kulturyprzygotowany został specjalny program BEZPIECZNY SENIOR. W  jego ramach odbywają się spotkania edukacyjne, dotyczące bezpieczeństwa w miejscach publicznych.

Przypominamy też o trwającej - wspólnej -akcji Straży Miejskiej m.st. Warszawy, Związku Banków Polskich oraz Komendy Stołecznej Policji: Seniorze Nie Daj Się!Wyłudzanie pieniędzy od osób starszych nie traci na popularności. Na oszustwo najbardziej narażeni są ludzie mieszkający samotnie, bez rodziny. Akcja edukacyjno-informacyjna oraz działająca strona: www.SeniorzeNieDajSie.pl pomogą seniorom uniknąć oszustów.

W ramach akcji Lato w Mieście 2018 Referat Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy proponuje:

WAKACYJNYCH CYKLISTÓW - program o charakterze edukacyjnym z zakresu bezpieczeństwa, przepisów ruchu drogowego oraz zachowania w sytuacjach zagrożeń, w ramach którego przewidujemy dwie formy aktywności:

  • ·         MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO - praktyczne doskonalenie umiejętności jazdy na rowerze, na placu  stacjonarnego miasteczka ruchu drogowego

Uwaga!  Program „Wakacyjni cykliści”  odbywa się tylko na terenie Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka 8/10.

Grupy będą zapisywane wg. zgłoszeń i wolnych terminów. Jednorazowo maksymalna liczba uczestników w grupie  to 30 osób. Czas  trwania zajęć dla jednej grupy wynosi 60-90 min.

  • ·         ROWEROWY TOR PRZESZKÓD- zajęcia  sprawnościowe o charakterze sportowym realizowane są na terenie placówek dyżurujących z wykorzystaniem elementów  wyposażenia mobilnego miasteczka drogowego Straży Miejskiej (bramka, rynna, równoważnia, pochylnia, słupki itp.). Do ustawienia toru przeszkód wymagana jest utwardzona nawierzchnia na terenie placówki (asfalt, tartan itp.) o wymiarach minimum 20m x10m.

GRĘ TERENOWĄ - dostosowana do różnych grup wiekowych, zawierająca elementy pierwszej pomocy, bezpieczeństwa nad wodą, bezpieczeństwa w Internecie, wiedzy na temat ekologii, przepisów ruchu drogowego, gier zręcznościowych, zagadek i rebusów.

SPOTKANIA EDUKACYJNE - zajęcia dla dzieci i młodzieży, realizowane na terenie placówek dyżurujących lub w oddziałach Straży Miejskiej. Tematyka zajęć dotyczy ogólnie pojętego bezpieczeństwa, szczególnie podczas letniego wypoczynku. Forma zajęć to prelekcje, prezentacje filmowe, zabawy ruchowe, gry sportowe, konkurencje, zawody zręcznościowe.  quizy tematyczne, konkursy plastyczne, rozwiązywanie rebusów i krzyżówek tematycznych oraz prezentacja sprzętu i wyposażenia straży, podczas wizyty dzieci w oddziałach terenowych straży na poszczególnych dzielnicach.

ZESPOŁOWE GRY SPORTOWE – rozgrywki sportowe na terenie placówek dyżurujących z udziałem dzieci i strażników miejskich.

Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży przebywających na zajęciach dydaktyczno - sportowych czuwają  patrole. W razie potrzeby należy dzwonić pod numer alarmowy Straży Miejskiej 986.

Zapraszamy do podjęcia ze Strażą Miejską m.st. Warszawy, wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży!

 

BEZPIECZNY SENIOR -  działania informacyjne kierujemy do osób starszych. Realizowane są przy współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej lub Domami Kultury w poszczególnych dzielnicach. Podczas spotkania strażnicy zapoznają z zadaniami i kompetencjami służb i instytucji miejskich w zakresie bezpieczeństwa. Wskazują sposoby szybkiego i skutecznego informowania tych służb w sytuacji zaistnienia zdarzeń nagłych oraz zagrożeń, jakie mogą wystąpić w konkretnych miejscach – komunikacji miejskiej, obiektach handlowych, bankach informując jak zachować się w takich sytuacjach. Proponujemy także warsztaty z zakresu pierwszej pomocy.

 

Dodatkowych informacji na temat zajęć udziela Referat Profilaktyki Straży Miejskiej

ul. Młynarska 43/45, tel. 22 598 60 31; 22 598 60 32.

Zgłoszenia dotyczące współpracy ze Strażą Miejską  podczas  wakacji  prosimy przesyłać:

poczta:

Straż Miejska m.st. Warszawy

Referat Profilaktyki

ul. Młynarska 43/45

01-170 Warszawa

e-mail:mrd@strazmiejska.waw.pl

faks:22 598 60 25

Tagi: lato w mieście, wakacje ze strażą miejską, straż miejska


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Marzec 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 21 marca 2019

Marzec w Centrum Promocji Kultury

Piątek, 22 marca 2019

Spotkanie z Joanną Jurgałą-Jureczką. 22.03.2019.

Sobota, 23 marca 2019

Zaproszenie na Inaugurację

Zgłoś wydarzenie

kredyt
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń