WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 21 marca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

Gra miejska – 123 dni

Redakcja .  |  14 września 2018

Gra miejska – 123 dni
12 lipca rozpoczęła się w Wesołej gra miejska skierowana do wszystkich, którzy chcieliby poznać tę dzielnicę. Wykonując kolejne zadania uczestnicy poznają ciekawe miejsca, sami również mogąc dodawać do gry nowe miejsca warte odwiedzenia. Uczestnictwo w grze jest bezpłatne.
 
Gra przeznaczona jest dla wszystkich mieszkańców dzielnicy, ale także tych, którzy mimo, że w Wesołej nie mieszkają chcieliby ją lepiej poznać. Potrzebny jest jedynie smartfon z aplikacją do skanowania kodów QR.

Dołączyć do gry można skanując kod QR znajdujący się obok artykułu lub zalogować się bezpośrednio przez stronę www.123dni.pl. Tworząc konto gracza należy zaakceptować regulamin gry.

Gra polega na odwiedzaniu miejsc rozsianych po dzielnicy. Po zalogowaniu się w systemie szukamy miejsca, w którym znajduje się zadanie. Klikając dany punkt na mapie uzyskujemy podpowiedź, gdzie znajduje się kod QR, który po dotarciu na miejsce należy zeskanować, by uzyskać treść zadania.

Za każde wykonane zadanie zdobywa się punkty: 3 – za prawidłową odpowiedź w pierwszej próbie, 2 – za prawidłową odpowiedź w drugiej próbie, 1 – za prawidłową odpowiedź w trzeciej próbie.

Ponadto, drugim sposobem zdobywania punktów jest tworzenie własnych miejsc na mapie. Warunkiem jest to, że musi to być z jakiegoś względu ciekawe lub ważne miejsce znajdujące się na terenie Wesołej. Zdanie musi kończyć się pytaniem z odpowiedziami a, b, c do wyboru, gdzie tylko jedna jest poprawna.

Dodawanie do mapy własnych miejsc jest bardzo opłacalne, ponieważ twórca zadania otrzymuje punkty za osoby, które odwiedzą jego punkt – liczba otrzymanych punktów jest równa połowie punktów zdobytych przez osobę, która punkt odwiedziła (np. osoba przyszła na punkt, który wprowadziłem do gry i zdobyła 2 pkt to na moje konto wpływa 1 pkt).
Udział w grze bierze się pojedynczo – jedno konto = jeden gracz – ale zachęcamy do wspólnego odkrywania Wesołej. Na Facebooku utworzone jest wydarzenie: Gra miejska – 123 dni, do którego można zapraszać znajomych.

Rywalizacja trwa do 11 listopada, dnia wieńczącego obchody związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Na stronie głównej gry można na bieżąco śledzić ranking graczy, a dla najlepszych przewidziane są nagrody.

Więcej informacji: www.wesola.e-bp.plTagi: gra, miejska, konkurs, nagrody, skanuj, kod, telefonem, wesoła


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Marzec 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 21 marca 2019

Marzec w Centrum Promocji Kultury

Sobota, 23 marca 2019

Przedwiośnie i Wiosna w klubie Gocław

Sobota, 23 marca 2019

Katarzyna Żak: Bardzo śmieszne piosenki

Zgłoś wydarzenie

kredyt
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń