WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 23 kwietnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

Z prac Rady Dzielnicy

Marcin Jędrzejewski  |  17 września 2018

W okresie wakacji Rada Dzielnicy obradowała 3 razy: 12 lipca, 30 sierpnia oraz na sesji nadzwyczajnej 27 sierpnia. Jednym z ważniejszych tematów miało być spotkanie z przedstawicielami ZMID w sprawie budowy tunelu pod torami kolejowymi. Niestety przedstawiciele ZMID, tłumacząc się brakiem rozstrzygnięć dot. koncepcji układu komunikacyjnego w tym rejonie, wymówili się ze spotkania. Kolejny raz zapraszamy ich na sesję wrześniową, mam nadzieję, że wówczas dojdzie do spotkania. Rada także przepytywała Zarząd Dzielnicy z zaawansowania robót inwestycyjnych na terenie dzielnicy, remontów placówek oświatowych i analizowała wykonanie budżetu za I półrocze 2018 r. Zapoznała się też z informacjami o przygotowaniu oświaty do nowego roku szkolnego.

Pozytywnie został zaopiniowany projekt uchwały Rady Miasta, który zakłada nadanie nowo utworzonej ulicy (przedłużenie Ułańskiej na zachód od Jeździeckiej) nazwy „Bazaltowa”.

Rada interesowała się także procedowaniem decyzji środowiskowej w sprawie WOW. Mimo szumnych zapowiedzi nadal brak jest w tej sprawie jakichkolwiek wiążących rozstrzygnięć. Patrząc z boku na sprzeczne ze sobą wypowiedzi niektórych decydentów (np. wywiad wiceministra infrastruktury pana Marka Chodkiewicza lub oświadczenia Dyrektora RDOŚ w Białymstoku pani Beaty Bezubik), odnoszę wrażenie, że w tej sprawie toczy się dziwna kuluarowa rozgrywka i nie ma ona nic wspólnego z merytoryczną oceną realnego oddziaływania proponowanych wariantów na środowisko. Jak dotychczas jedynym efektem tych rozgrywek jest kolejne przesunięcie terminu wydania decyzji środowiskowej, tym razem do końca roku. Przez brak decyzji mieszkańcy Wesołej są coraz bardziej skonfliktowani, a korki z miesiąca na miesiąc rosną…

Okres wakacji był również bardzo gorący, jeśli chodzi o zmiany w dzielnicowym budżecie. Właściwie na każdej sesji były pakiety uchwał opiniujące te zmiany. Największe dotyczyły zwiększenia środków na oświatę. Były także spore przesunięcia środków inwestycyjnych, w szczególności na inwestycje, których nie uda się rozliczyć do końca roku. Inwestycje te (np. rozbudowa SP 173) co prawda zakończą się w tym roku, ale proces odbioru potrwa na tyle długo, że ostateczna zapłata dla wykonawcy byłaby realizowana po Nowym Roku. Środki, których nie udałoby się wydać, zostały przesunięte na rok przyszły.

Otrzymaliśmy także dobrą wiadomość dotyczącą przyszłych budżetów Wesołej. W Wieloletniej Prognozie Finansowej (to takie miejskie założenia do przyszłych budżetów) środki inwestycyjne dla naszej dzielnicy na rok przyszły zostały zwiększone z ok. 9 mln na 14 mln. Także na rok 2020 zostało zapisane dla Wesołej dodatkowe 5 mln.

Kolejna sesja Rady Dzielnicy zaplanowana jest na dzień 20 września br. Program sesji będzie dostępny na 7 dni wcześniej w Internecie. Sesja rozpocznie się o godz. 14.00 w sali Rady w budynku naszego Urzędu Dzielnicy. Zainteresowanych serdecznie zapraszam.

 

Przewodniczący Rady

Marcin Jędrzejewski

Tagi: inwestycje, wesoła, uchwała, rady, miasta, zarząd, sesja


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 23 kwietnia 2019

Muzealne wtorki w Muzeum Narodowym

Czwartek, 25 kwietnia 2019

PTTK zaprasza: Zachodnie Mazowsze – Mazurki Chopina, wycinanki i pałace

Czwartek, 25 kwietnia 2019

Ze Strażą Miejską Bezpiecznie

Zgłoś wydarzenie

kredyt
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń