WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 5 października 2022 r.
Imieniny obchodzą: Igor, Placyd, Apolinary

Z prac Rady Pragi Południe

Karol Kowalczyk  |  20 września 2018

Na sierpniowej sesji Rady Dzielnicy radni pozytywnie zaopiniowali projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ogrodów działkowych w rejonie ul. Kinowej. Uchwalenie planu uniemożliwi zabudowę ogrodów działkowych znajdujących się w granicach planu. Ochroni także drzewa i zieleń znajdującą się w tym rejonie Pragi-Południe.

Dziś już wiemy, że jesteśmy o krok od ochrony tego cennego trenu. Ostatnim etapem procedury planistycznej będzie podjęcie uchwały w tej sprawie przez Radę Warszawy. Mam nadzieję, że nastąpi to w październiku. W ten sposób zdecydowana większość obszaru ogrodów dziadkowych zostanie objęta planem, co zapewni im funkcjonowanie na długie lata. W obszarze wzdłuż ul. Kinowej i al. Waszyngtona zostanie zarezerwowane miejsce na siłownie plenerowe oraz place zabaw dla dzieci i inne elementy malej infrastruktury rekreacyjnej. Jedna z takich siłowni pojawiła się już przy ul. Walewskiej, a wkrótce planowana jest budowa placu zabaw. Trzeba podkreślić, iż same zapisy planu powstawały wspólnie z działkowcami oraz mieszkańcami, a dużym zrozumieniem dla składanych uwag oraz wniosków do projektu tego dokumentu wykazywali się projektanci. W Warszawie jak w każdym dużym mieście niezmiernie ważne jest zachowanie odpowiedniej proporcji pomiędzy zabudowaniami a terenami zielonymi. Z tego powodu tak ważna jest ich ochrona. Zieleń polepsza komfort życia w mieście, dlatego jest tak cenna, a walka o każdy jej fragment tak ważna.

Na sesji radni uchwalili wiele zmian budżetowych. Z powodu nierozstrzygniętych przetargów w czasie przesunie się budowa szkoły i przedszkola w rejonie ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Później niż planowano powstaną potrzebne hale sportowe przy SP nr 60 przy ul. Zbaraskiej oraz SP nr 279 przy ul. Cyrklowej.

 

Tagi: plany, pragi, południe, mieszkańczy, rozmowy, rady, dzielnica, ochrona,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń