WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 30 marca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Amelia, Leonard, Dobromir

Z prac Rady Pragi Południe

Karol Kowalczyk  |  20 września 2018

Na sierpniowej sesji Rady Dzielnicy radni pozytywnie zaopiniowali projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ogrodów działkowych w rejonie ul. Kinowej. Uchwalenie planu uniemożliwi zabudowę ogrodów działkowych znajdujących się w granicach planu. Ochroni także drzewa i zieleń znajdującą się w tym rejonie Pragi-Południe.

Dziś już wiemy, że jesteśmy o krok od ochrony tego cennego trenu. Ostatnim etapem procedury planistycznej będzie podjęcie uchwały w tej sprawie przez Radę Warszawy. Mam nadzieję, że nastąpi to w październiku. W ten sposób zdecydowana większość obszaru ogrodów dziadkowych zostanie objęta planem, co zapewni im funkcjonowanie na długie lata. W obszarze wzdłuż ul. Kinowej i al. Waszyngtona zostanie zarezerwowane miejsce na siłownie plenerowe oraz place zabaw dla dzieci i inne elementy malej infrastruktury rekreacyjnej. Jedna z takich siłowni pojawiła się już przy ul. Walewskiej, a wkrótce planowana jest budowa placu zabaw. Trzeba podkreślić, iż same zapisy planu powstawały wspólnie z działkowcami oraz mieszkańcami, a dużym zrozumieniem dla składanych uwag oraz wniosków do projektu tego dokumentu wykazywali się projektanci. W Warszawie jak w każdym dużym mieście niezmiernie ważne jest zachowanie odpowiedniej proporcji pomiędzy zabudowaniami a terenami zielonymi. Z tego powodu tak ważna jest ich ochrona. Zieleń polepsza komfort życia w mieście, dlatego jest tak cenna, a walka o każdy jej fragment tak ważna.

Na sesji radni uchwalili wiele zmian budżetowych. Z powodu nierozstrzygniętych przetargów w czasie przesunie się budowa szkoły i przedszkola w rejonie ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Później niż planowano powstaną potrzebne hale sportowe przy SP nr 60 przy ul. Zbaraskiej oraz SP nr 279 przy ul. Cyrklowej.

 

Tagi: plany, pragi, południe, mieszkańczy, rozmowy, rady, dzielnica, ochrona,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Marzec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 1 kwietnia 2023

Leśna Triada Biegowa - ruszyły zapisy!

Zgłoś wydarzenie

smartschool2
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń