WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 16 września 2019 r.
Imieniny obchodzą: Edyta, Kamil, Korneliusz

4 lata w Radzie Dzielnicy

Łukasz Kubik  |  1 października 2018

Drodzy Czytelnicy, nie wiedzieć kiedy upłynęły kolejne 4 lata w Radzie Dzielnicy. Jest to moja druga kadencja jako radnego dzielnicy, dlatego pozwolę sobie na krótkie podsumowanie. Czy była to udana kadencja, czy nie, każdy z Państwa może mieć odmienne zdanie, ja ze swojej strony, przede wszystkim jako mieszkaniec dzielnicy, spróbuję to ocenić. Wyodrębniłem 4 główne obszary-zadania, które były realizowane przez ostatnie 4 lata: inwestycje, oświata, kultura oraz sport i rekreacja.

Blisko 10 milionów złotych zostało przeznaczonych na utwardzenia dróg gruntowych, udało się utwardzić ponad 30 km dróg o charakterze lokalnym. Podobna kwota została przeznaczona na budowę ważnych ciągów komunikacyjnych, jak ul. Jeziorowa, Mydlarska czy Wiązana. Sama budowa tunelu w Międzylesiu dodatkowo pochłonęła koło 100 milionów złotych. Blisko 7 milionów złotych zostało przeznaczone na odwodnienie terenów Zbójnej Góry i Aleksandrowa.

Jeżeli chodzi o kwestię oświaty, to udało się zrealizować zadanie warte blisko 9 milionów złotych – budowę żłobka i przedszkola przy ul. Trakt Lubelski. Za kwotę blisko 5 milionów złotych rozbudowano placówki oświatowe: SP 128 (ul. Kadetów), SP 189 (ul. Przygodna) oraz Przedszkole przy ul. Włókienniczej. Na same remonty w placówkach oświatowych w ostatnich 4 latach przeznaczono ponad 7 milionów złotych, żeby zapewnić bezpieczeństwo i komfort nauki uczniom.

Również bardzo istotną kwestią dla dzielnicy były inwestycje w placówki kulturalne. Za kwotę ponad 3 milionów złotych powstała kulturoteka w osiedlu Wawer, za blisko 3 miliony złotych podobny obiekt powstał w Radości, a za kwotę blisko 6 milionów powstaje w Falenicy. Kolejną ważną inwestycją będzie zaadaptowanie sali gimnastycznej na salę widowiskową w Wawerskim Centrum Kultury w Międzylesiu. Całkowity koszt inwestycji będzie wynosił blisko 2,5 miliona złotych.

Udało się też zrealizować kilka inwestycji o charakterze sportowo-rekreacyjnym, m.in. wybudowanie boiska przy ul. Łasaka w osiedlu Las za kwotę ponad 1,2 miliona złotych. Za kwotę blisko 4 milionów złotych „przykryto” w formie pneumatycznych hal boiska przy szkołach numer 88, 128, 140, 204, 216 oraz centrum sportowo-rekreacyjne Nadwiśle. Powstała również na terenie OSiR Syrenka w Marysinie Wawerskim pierwsza w Warszawie tężnia, druga zaś przy pływalni w Aninie. W Falenicy powstała również pierwsza z prawdziwego zdarzenia ścianka wspinaczkowa.

Czy zatem są powody do zadowolenia? Czy mijająca kadencja upłynęła pod znakiem samych sukcesów? Na pewno nie – nie udało nam się zrealizować w pełni kompleksu szkolno-przedszkolnego przy ul. Cyklamenów róg Skalicowej w Nadwiślu. Wykonawca nie był w stanie dokończyć budowy i niestety została rozwiązana z nim umowa, zatem prace budowlane zostały wstrzymane.

Tak jak wspomniałem na początku, ja jako przede wszystkim mieszkaniec dzielnicy widzę jej rozwój w wielu obszarach. Bardzo cieszy mnie rozwój dzielnicy widoczny zwłaszcza w ostatnich 8 latach. Każdy z Czytelników może mieć zupełnie inne zdanie na ten temat, natomiast w mojej opinii dużo się jednak zmieniło na lepsze i być może część Państwa się ze mną zgodzi.

Co zatem przed nami? Wawer ma dalsze dobre perspektywy rozwojowe, przed nami kolejne lata pracy w Radzie Dzielnicy, ale w jakim składzie – to będzie zależało przede wszystkim od Państwa, ponieważ to już 21 października odbędą się wybory samorządowe. Zachęcam Państwa do głosowania, bo losy naszej dzielnicy są w Państwa rękach.

 

Tagi: mijająca, kadencja, wawer, perspektywy, rozwojowe, głosowanie, dzielnica, w, naszych, rękach


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


16 - 20 września 2019

Bezpłatne badania laryngologiczne w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym

Sobota, 21 września 2019

Miłość Ci wszystko wybaczy

Poniedziałek, 23 września 2019

Warszawskie Dni Seniora 2019 - spacery i spotkania varsavianistyczne

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie uczucie zwykle towarzyszy Ci podczas roku szkolnego?

radości
spokoju
strachu
podekscytowania
zdenerwowania
obojętności
znudzenia
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń