WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 24 września 2020 r.
Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

4 lata w Radzie Dzielnicy

Łukasz Kubik  |  1 października 2018

Drodzy Czytelnicy, nie wiedzieć kiedy upłynęły kolejne 4 lata w Radzie Dzielnicy. Jest to moja druga kadencja jako radnego dzielnicy, dlatego pozwolę sobie na krótkie podsumowanie. Czy była to udana kadencja, czy nie, każdy z Państwa może mieć odmienne zdanie, ja ze swojej strony, przede wszystkim jako mieszkaniec dzielnicy, spróbuję to ocenić. Wyodrębniłem 4 główne obszary-zadania, które były realizowane przez ostatnie 4 lata: inwestycje, oświata, kultura oraz sport i rekreacja.

Blisko 10 milionów złotych zostało przeznaczonych na utwardzenia dróg gruntowych, udało się utwardzić ponad 30 km dróg o charakterze lokalnym. Podobna kwota została przeznaczona na budowę ważnych ciągów komunikacyjnych, jak ul. Jeziorowa, Mydlarska czy Wiązana. Sama budowa tunelu w Międzylesiu dodatkowo pochłonęła koło 100 milionów złotych. Blisko 7 milionów złotych zostało przeznaczone na odwodnienie terenów Zbójnej Góry i Aleksandrowa.

Jeżeli chodzi o kwestię oświaty, to udało się zrealizować zadanie warte blisko 9 milionów złotych – budowę żłobka i przedszkola przy ul. Trakt Lubelski. Za kwotę blisko 5 milionów złotych rozbudowano placówki oświatowe: SP 128 (ul. Kadetów), SP 189 (ul. Przygodna) oraz Przedszkole przy ul. Włókienniczej. Na same remonty w placówkach oświatowych w ostatnich 4 latach przeznaczono ponad 7 milionów złotych, żeby zapewnić bezpieczeństwo i komfort nauki uczniom.

Również bardzo istotną kwestią dla dzielnicy były inwestycje w placówki kulturalne. Za kwotę ponad 3 milionów złotych powstała kulturoteka w osiedlu Wawer, za blisko 3 miliony złotych podobny obiekt powstał w Radości, a za kwotę blisko 6 milionów powstaje w Falenicy. Kolejną ważną inwestycją będzie zaadaptowanie sali gimnastycznej na salę widowiskową w Wawerskim Centrum Kultury w Międzylesiu. Całkowity koszt inwestycji będzie wynosił blisko 2,5 miliona złotych.

Udało się też zrealizować kilka inwestycji o charakterze sportowo-rekreacyjnym, m.in. wybudowanie boiska przy ul. Łasaka w osiedlu Las za kwotę ponad 1,2 miliona złotych. Za kwotę blisko 4 milionów złotych „przykryto” w formie pneumatycznych hal boiska przy szkołach numer 88, 128, 140, 204, 216 oraz centrum sportowo-rekreacyjne Nadwiśle. Powstała również na terenie OSiR Syrenka w Marysinie Wawerskim pierwsza w Warszawie tężnia, druga zaś przy pływalni w Aninie. W Falenicy powstała również pierwsza z prawdziwego zdarzenia ścianka wspinaczkowa.

Czy zatem są powody do zadowolenia? Czy mijająca kadencja upłynęła pod znakiem samych sukcesów? Na pewno nie – nie udało nam się zrealizować w pełni kompleksu szkolno-przedszkolnego przy ul. Cyklamenów róg Skalicowej w Nadwiślu. Wykonawca nie był w stanie dokończyć budowy i niestety została rozwiązana z nim umowa, zatem prace budowlane zostały wstrzymane.

Tak jak wspomniałem na początku, ja jako przede wszystkim mieszkaniec dzielnicy widzę jej rozwój w wielu obszarach. Bardzo cieszy mnie rozwój dzielnicy widoczny zwłaszcza w ostatnich 8 latach. Każdy z Czytelników może mieć zupełnie inne zdanie na ten temat, natomiast w mojej opinii dużo się jednak zmieniło na lepsze i być może część Państwa się ze mną zgodzi.

Co zatem przed nami? Wawer ma dalsze dobre perspektywy rozwojowe, przed nami kolejne lata pracy w Radzie Dzielnicy, ale w jakim składzie – to będzie zależało przede wszystkim od Państwa, ponieważ to już 21 października odbędą się wybory samorządowe. Zachęcam Państwa do głosowania, bo losy naszej dzielnicy są w Państwa rękach.

 

Tagi: mijająca, kadencja, wawer, perspektywy, rozwojowe, głosowanie, dzielnica, w, naszych, rękach


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 26 września 2020

Uliczna uczta w Wesołej

Sobota, 26 września 2020

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w Wawrze

Sobota, 26 września 2020

WKPR Wesoła

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wywołuje u Ciebie duży niepokój?

zdecydowanie nie
raczej nie
trudno powiedzieć
raczej tak
zdecydowanie tak
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń