WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 22 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybysława

4 lata w Radzie Dzielnicy

Łukasz Kubik  |  1 października 2018

Drodzy Czytelnicy, nie wiedzieć kiedy upłynęły kolejne 4 lata w Radzie Dzielnicy. Jest to moja druga kadencja jako radnego dzielnicy, dlatego pozwolę sobie na krótkie podsumowanie. Czy była to udana kadencja, czy nie, każdy z Państwa może mieć odmienne zdanie, ja ze swojej strony, przede wszystkim jako mieszkaniec dzielnicy, spróbuję to ocenić. Wyodrębniłem 4 główne obszary-zadania, które były realizowane przez ostatnie 4 lata: inwestycje, oświata, kultura oraz sport i rekreacja.

Blisko 10 milionów złotych zostało przeznaczonych na utwardzenia dróg gruntowych, udało się utwardzić ponad 30 km dróg o charakterze lokalnym. Podobna kwota została przeznaczona na budowę ważnych ciągów komunikacyjnych, jak ul. Jeziorowa, Mydlarska czy Wiązana. Sama budowa tunelu w Międzylesiu dodatkowo pochłonęła koło 100 milionów złotych. Blisko 7 milionów złotych zostało przeznaczone na odwodnienie terenów Zbójnej Góry i Aleksandrowa.

Jeżeli chodzi o kwestię oświaty, to udało się zrealizować zadanie warte blisko 9 milionów złotych – budowę żłobka i przedszkola przy ul. Trakt Lubelski. Za kwotę blisko 5 milionów złotych rozbudowano placówki oświatowe: SP 128 (ul. Kadetów), SP 189 (ul. Przygodna) oraz Przedszkole przy ul. Włókienniczej. Na same remonty w placówkach oświatowych w ostatnich 4 latach przeznaczono ponad 7 milionów złotych, żeby zapewnić bezpieczeństwo i komfort nauki uczniom.

Również bardzo istotną kwestią dla dzielnicy były inwestycje w placówki kulturalne. Za kwotę ponad 3 milionów złotych powstała kulturoteka w osiedlu Wawer, za blisko 3 miliony złotych podobny obiekt powstał w Radości, a za kwotę blisko 6 milionów powstaje w Falenicy. Kolejną ważną inwestycją będzie zaadaptowanie sali gimnastycznej na salę widowiskową w Wawerskim Centrum Kultury w Międzylesiu. Całkowity koszt inwestycji będzie wynosił blisko 2,5 miliona złotych.

Udało się też zrealizować kilka inwestycji o charakterze sportowo-rekreacyjnym, m.in. wybudowanie boiska przy ul. Łasaka w osiedlu Las za kwotę ponad 1,2 miliona złotych. Za kwotę blisko 4 milionów złotych „przykryto” w formie pneumatycznych hal boiska przy szkołach numer 88, 128, 140, 204, 216 oraz centrum sportowo-rekreacyjne Nadwiśle. Powstała również na terenie OSiR Syrenka w Marysinie Wawerskim pierwsza w Warszawie tężnia, druga zaś przy pływalni w Aninie. W Falenicy powstała również pierwsza z prawdziwego zdarzenia ścianka wspinaczkowa.

Czy zatem są powody do zadowolenia? Czy mijająca kadencja upłynęła pod znakiem samych sukcesów? Na pewno nie – nie udało nam się zrealizować w pełni kompleksu szkolno-przedszkolnego przy ul. Cyklamenów róg Skalicowej w Nadwiślu. Wykonawca nie był w stanie dokończyć budowy i niestety została rozwiązana z nim umowa, zatem prace budowlane zostały wstrzymane.

Tak jak wspomniałem na początku, ja jako przede wszystkim mieszkaniec dzielnicy widzę jej rozwój w wielu obszarach. Bardzo cieszy mnie rozwój dzielnicy widoczny zwłaszcza w ostatnich 8 latach. Każdy z Czytelników może mieć zupełnie inne zdanie na ten temat, natomiast w mojej opinii dużo się jednak zmieniło na lepsze i być może część Państwa się ze mną zgodzi.

Co zatem przed nami? Wawer ma dalsze dobre perspektywy rozwojowe, przed nami kolejne lata pracy w Radzie Dzielnicy, ale w jakim składzie – to będzie zależało przede wszystkim od Państwa, ponieważ to już 21 października odbędą się wybory samorządowe. Zachęcam Państwa do głosowania, bo losy naszej dzielnicy są w Państwa rękach.

 

Tagi: mijająca, kadencja, wawer, perspektywy, rozwojowe, głosowanie, dzielnica, w, naszych, rękach


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 25 października 2018

"Usłyszeć poezję" - premierowy wieczór audiobooka z poezją Zygmunta Jana Rumla

Czwartek, 25 października 2018

XI Integracyjny Bal Seniora i „Koszałki Opałki” 2018!

Środa, 31 października 2018

Dołącz do Akademii Strachów!

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń