WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 19 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Młoda Kultura w Centrum Promocji Kultury - edycja grudniowa

CPK Praga Południe  |  13 grudnia 2011

Centrum Promocji Kultury zaprasza 17 grudnia na kolejny koncert w ramach „Młodej Kultury w CPK” – cyklu, w którym młode, niedoświadczone zespoły, które chciałyby podzielić się swoją twórczością z szerszym gronem odbiorców, występują na profesjonalnej scenie CPK jako support bardziej znanych artystów.

 

17 grudnia 2011 roku, godz. 18:30 

Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2

Wstęp wolny W cyklu „Młoda Kultura na scenie CPK” zapraszamy na koncerty zespołów:

Myśli rozczochrane wiatrem zapisane

Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane zadebiutowały na III MFPT Kropka w Głuchołazach (lipiec 2009) jako duet. Trzon zespołu od zarania dzikiej i wietrznej myśli o założeniu zespołu tworzą wokalistki i gitarzystki: Gosia i Kasia. Po kilkukrotnych zmianach składu, od stycznia 2011 gramy w czwórkę - Kasia, Gosia, Marysia i Lolek.


Nie potrafimy bliżej określić gatunku muzycznego, w którym się poruszamy, bo gramy muzykę rozczochraną, której najbliższe określenie to chyba "poezja wędrowna" :) Słuchacze znajdą w naszej twórczości elementy piosenki turystycznej, poezji śpiewanej, folku, ballady, a momentami nawet psychodelii...Obok gitar klasycznych, skrzypiec i bębna pojawiają się w naszym instrumentarium nowinki, takie jak grzechotki czy flet.

Większość utworów jest pióra Kasi, czasem Gosia próbuje swoich sił w tworzeniu piosenek, a ostatnio wszyscy bawimy się w kompozytorów. Od niedawna znakiem rozpoznawczym damskiej części formacji są kwieciste sukienki ;)


Na koncertach najbardziej nas cieszy żywiołowa i śpiewna reakcja publiczności. Marzy nam się, by piosenki wraz z naszymi słuchaczami zaopatrzonymi w buty, plecak i gitarę, wracały tam, skąd przyszły - a więc w urocze zakątki Polski. Wszak przez swoją muzykę chcemy oddać klimat wędrowania (nie tylko w górach...) i radość tworzenia. Bo to całe rozczochrane ustrojstwo kręci się właśnie "ku radości" :)

a zaraz potem:

Agnieszka Grochowicz z towarzyszeniem Krzysztofa Łochowicza

AGNIESZKA GROCHOWICZ 

Wnikliwa obserwatorka rzeczywistości, wokalistka, autorka tekstów piosenek i muzyki, aktorka.
Stypendystka Prezydenta Miasta Krakowa, laureatka licznych festiwali piosenki.

Ma na koncie pierwsze miejsce na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków oraz na liście Studenckiego Studia Radiowego Egida z Katowic z autorskim utworem „Kołysanka Niestosowne Sny", a także udział, ze swoimi piosenkami, w licznych audycjach radiowych w tym: w Trójce, Radio Kraków, Radio Centrum, Radio Index, Radio Lublin, Radio Poznań, Radio Egida, Radio Koszalin, Radio Szczecin, Radio Białystok, Antyradio.


Koncertowała między innymi w Centralnym Basenie Artystycznym, Staromiejskim Domu Kultury, Centrum Promocji Kultury w Warszawie, Teatrze im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, krakowskich: Radio Kraków,Piwnicy pod Baranami, Loch Camelot, klubach jazzowych Harris Piano Jazz Bar, MileStone, Piec Art, Old Timers Garage w Katowicach, kultowej Muzycznej Owczarni w Jaworkach oraz wielu, wielu innych ośrodkach kultury na terenie całej Polski.

Dotychczas napisała piosenki z kompozytorami: Ewą Kornecką, Zygmuntem Koniecznym, Januszem Grzywaczem, Jerzym Satanowskim, Mirosławem Czyżykiewiczem , Mariuszem Oziem Orzechowskim, Aleksandrem Brzezińskim.
Pisze także piosenki dla innych wokalistów - jej piosenki ukazały się na płytach Kamili Klimczak z Piwnicy pod Baranami, Jagi Wrońskiej oraz Olgi Szomańskiej.

Reżyserka projektów koncertowych „Stowarzyszenie Umarłych Poetów" oraz „Kofta".

 


KRZYSZTOF ŁOCHOWICZ

Gitarzysta, kompozytor, aranżer.
Laureat nagród indywidualnych m.in. festiwalu Fama w Świnoujściu i Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.
Miał okazję współpracować z wieloma gwiazdami polskiej estrady, jak m.in. Grażyna Łobaszewska, Lora Szafran, Anna Serafińska, Renata Przemyk, Joanna Lewandowska, Marek Bałata, Mariusz Lubomski.
Na stałe współpracuje z zespołami Marcina Partyki, Hadriana Tabęckiego, Dariusza Łapińskiego, Pawła Lucewicza, Jacka Kity.
Z tym ostatnim można go usłyszeć w spektaklu „Bagdad Cafe" w reż. Krystyny Jandy w Teatrze Polonia w Warszawie.

Współzałożyciel zespołu Dziewczyny, gra także z zespołem Ms. No One.
Autor aranżacji i kierownik muzyczny spektaklu „Leningrad" w reż. Łukasza Czuja (premiera: luty 2009, Wrocław) oraz koncertu „Krzyk Wolności" (premiera: listopad 2008, Warszawa).

Autor muzyki do kilku etiud animowanych. Za muzykę do filmu „Wieczny finał" Izabeli Bartosik otrzymał nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Animowanych OFAFA (Kraków 2004). 

Tagi: Młoda Kultura na scenie CPK, debiut, muzyka, młodzież, CPK


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń