WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 3 grudnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Bieg po życie Zuzi (550 km) po linii brzegowej Morza Bałtyckiego

Michał Guzik  |  14 listopada 2018

Bieg po życie Zuzi (550 km) po linii brzegowej Morza Bałtyckiego

BIEG PO ŻYCIE ZUZI (550 km) po linii brzegowej Morza Bałtyckiego Witam serdecznie, nazywam się Michał Guzik, mam 35 lat.Często zadaję sobie pytania: „Ile moje życie jest warte??? Co mogę zrobić, żeby je ulepszyć???” Odpowiadam sobie wtedy: „Tyle jest warte, ile serca włożysz w dobre uczynki”. Następnie dziękuję BOGU, że jestem zdrowy i nic poważnego mi nie dolega. „Mogę zrobić WSZYSTKO i NIC… mam wybór”.

Postanowiłem zrobić WSZYSTKO, co w mojej mocy, żeby pomóc małej Zuzi w zdobyciu godnego i zdrowego życia. Dziewczynka ma wspaniałych rodziców, którzy zabiegają o każdą sekundę jej życia. Walczą o każdy jej oddech. Zuzia ma sprawny umysł, ale nie do końca zidentyfikowane zaburzenia zdrowotne ograniczają jej prawidłowy rozwój. Potocznie mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają… ale nie w przypadku Zuzi. W Polsce nie ma lekarzy, którzy mogliby pomóc dziecku. Rodzice próbują wszystkich sposobów. Żadna metoda nie daje gwarancji życia. Jedyna szansa to zbiórka pieniędzy na specjalistyczne leczenie i rehabilitację za granicą. Rodziców nie stać na tak wielki wydatek. Inwestują resztki swoich zasobów finansowych w dziecko, żeby podtrzymać Zuzię przy życiu.

 

BIEG PO ŻYCIE ZUZI jest akcją indywidualną i charytatywną. Postanowiłem zebrać pieniądze na specjalistyczne leczenie i rehabilitację dziecka za granicą. Całą nadzieję pokładam w ludziach...
------------
Aktualnie Zuzią opiekuje się: 
Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 52/89, 03-982 Warszawa
NIP 1132889703 / REGON 361521788 / KRS 0000557412

 

PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142
z tytułem: „Darowizna dla Zuzi” 

W tym momencie kieruję swoją prośbę do ludzi dobrej woli, żeby nawet najdrobniejsze pieniążki przeznaczyli na szczytny cel, inaczej mówiąc dali nadzieję na nowe życie dla Zuzi.

------------

Zdecydowałem przewartościować swoje życie, zajrzeć w głąb swojej duszy, odnaleźć istotę człowieczeństwa, sprawdzić granice swoich możliwości i zmierzyć się z siłami nadmorskiej natury. Bardzo wierzę, że w ten sposób przyciągnę multum pozytywnej energii dla Zuzi i znajdą się dobrzy ludzie, którzy wesprą finansowo leczenie dziecka. W tym celu wykonałem samodzielnie patrol ratowniczy po całej linii brzegowej Morza Bałtyckiego, w ramach wolontariatu, żeby szukać darczyńców. Termin biegu po linii brzegowej Morza Bałtyckiego, od granicy Rosji (start w Piaskach) do granicy Niemiec (koniec w Świnoujściu), był w okresie: 13 VIII - 2 IX 2018 r. W tym czasie pokonałem wszystko, co można pokonać, zaczynając od własnych słabości, poprzez siły natury, typu: wzburzone morze, piaszczysta i kamienna plaża, bagna i rezerwaty, silne wiatry i opady, zmienne temperatury. Dodatkowo napotykałem przeszkody w postaci: skał, klifów, wydm i ujść rzek do wody. Nie bawiłem się półśrodki i nie omijałem bokiem przeszkód. Zwyczajnie pokonywałem je bezpośrednio i wpław. Przy sobie miałem wyłącznie plecak, a w nim: podręczny sprzęt ratunkowy i pierwszej pomocy, ciuchy do biegania na zmienną pogodę, śpiwór i hamak, wodę i jedzenie. Niejednokrotnie musiałem spać na piachu lub między drzewami. Zuzia była moim motorem napędowym, więc wszystkie blokady we mnie pękły i wykonałem zadanie do końca.

SUMA KILOMETRÓW POKONANYCH, w zaokrągleniu = 600 km

Tagi: Michał, Guzik, ludzie, dobra, wola, siła, charakter, leczenie, dziecko, siła, natura, darczyńcy, temperatura,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Grudzień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 3 grudnia 2022

Eko Sobótki w Ferio Wawer

Sobota, 10 grudnia 2022

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022

Niedziela, 11 grudnia 2022

Jak przygotować wegańską wigilię? Warsztaty w Falenicy

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń