WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 24 lutego 2019 r.
Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Cyberpatriotyzm

Aleksander Zawada  |  23 listopada 2018

Cyberpatriotyzm
Są w kalendarzu daty tak wyjątkowe, że niemal nikogo nie pozostawiają obojętnym. W bieżącym roku wiele inicjatyw powstało i jeszcze powstanie pod hasłem stulecia Niepodległości Polski. Fundacja Cyberetyka już jakiś czas temu postanowiła zmierzyć się z tym tematem w sposób nieoczywisty. W nasz sposób, może trochę pod prąd, ale dzięki zrozumieniu naszych idei i zaangażowaniu wielu osób po raz kolejny mamy nadzieję tworzyć coś, co w niecodzienny sposób dotrze do użytkowników internetu. 
 
A docierając, zwróci ich uwagę na wielowymiarowość postaw patriotycznych. W polskiej historii znajdziemy tak wiele zaangażowanych w losy kraju postaci, że trudno je zliczyć. Zbyt rzadko jednak jako wzór postaw wskazuje się na tych, którzy swój wkład wnosili wiedzą, edukacją, innowacyjnością . Rozwijając polską naukę, stali się symbolami równie trwałymi co powiewające na wietrze sztandary. Chcąc przypomnieć o takich osobach, zdecydowaliśmy się podjąć kolejnej produkcji filmowej. Dzięki ogromnemu wsparciu fundacji PKO mogliśmy rozpocząć pracę nad krótka formą pokazującą zarys postaci pułkownika Władysława Filara, żołnierza, profesora, historyka, a dla nas przed wszystkim autora przełomowego programu do szkolenia wojska, w czasach gdy komputer dla wielu jeszcze osób był hasłem z pogranicza science fiction. 
 
Obecnie finalizujemy etap produkcyjny i już niebawem będziemy mogli się podzielić z Państwem tym obrazem, który jednocześnie w naszym zamyśle jest zwiastunem większej całości. Marzy nam się seria o wielkich postaciach polskiej nauki i informatyki. Opowieść o jednostkach, które zapewniły ciągłość idei budowania nowoczesnej Polski siłą charakteru i umysłu, wiedzą, mądrością, pracą i oddaniem ojczyźnie. By podkreślić uniwersalność tego przekazu, zestawiamy Władysława Filara z inną, dużo młodszą osobą, mieszkańcem Wesołej, którego technologiczna biegłość oraz innowacyjność wzbudziły nasze ogromne uznanie.

W pracy nad materiałem filmowym wspierała nas ekipa odpowiedzialna za znanego już być może Państwu „Cyberkapturka” oraz liczne grono rekonstruktorów historycznych, co, mam nadzieję, pobudzi ciekawość i zainteresowanie w oczekiwaniu na nieodległą internetową premierę klipu.

Jednocześnie fundacja podjęła pracę nad nową stroną internetową, na którą również niebawem będziemy mogli Państwa zaprosić. W myśl zasady, by robić coś dobrze lub wcale, podjęliśmy decyzję o pożegnaniu się z obecną, niedzisiejszą już stroną, żeby móc za pośrednictwem nowej sprawniej komunikować wydarzenia, nagłaśniać nasze działania i ostrzegać przed czającymi się w sieci nowymi niebezpieczeństwami. Tymczasem jeszcze zapraszamy na nasz profil na FB, którego adres znaleźć można na samym dole felietonu. Utrzymujemy tam stały kontakt ze wszystkimi osobami zainteresowanymi tematami cyberbezpieczeństwa oraz nowych inicjatyw w cyfrowym świecie.

 

www.facebook.com/cyberetyka/ | www.cyberetyka.pl

 

Tagi: mieszkańcy, wesoła, wiedza, edukacja, innowacyjność, tworzenie, użytkownicy, internetu, idea, zaangażowanie,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast noworoczny

Kalendarz Imprez

Luty 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 24 lutego 2019

188. rocznica Bitwy pod Olszynką Grochowską

Poniedziałek, 25 lutego 2019

Dzień Patrona Biblioteki 2019

Poniedziałek, 25 lutego 2019

Pomoc w wypełnianiu deklaracji PIT

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń