WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 30 września 2022 r.
Imieniny obchodzą: Wera, Zofia, Honoriusz

Z prac Rady Dzielnicy

Marcin Jędrzejewski  |  15 lutego 2019

Oprócz sesji nadzwyczajnej, która odbyła się 9.01, w styczniu – w dniu 16.01 – odbyła się jeszcze jedna sesja, wynikająca z planu pracy Rady. Rozpoczęła się minutą ciszy, poświęconą pamięci brutalnie zamordowanego Prezydenta Gdańska pana Pawła Adamowicza.

Następnie odbyło się ślubowanie dwójki nowych radnych: pani Magdaleny Skały (objęła mandat po rezygnacji pani Joanny Gorzelińskiej) i pana Janusza Zdzieborskiego (objął mandat po wyborze pani Aleksandry Paradowskiej na funkcję wiceburmistrza).

Kolejnym punktem porządku obrad było spotkanie z dyrektorem SPZLO doktorem Dariuszem Małeckim, który przedstawił plany remontu generalnego przychodni przy ul. Kilińskiego, a potem odpowiadał na szczegółowe pytania radnych dot. obsady lekarskiej i dostępu do specjalistów. Sporo kontrowersji wzbudził obowiązujący system zapisów do lekarzy. Doktor Małecki zapowiedział wprowadzenie w niedługim czasie możliwości zapisów przez Internet. Do sprawy radni mają wrócić na forum Komisji Zdrowia.

Następnie radni zapoznali się z informacjami o toczących się sprawach sądowych z udziałem Dzielnicy oraz o planowanych działaniach związanych z jubileuszem 50-lecia nadania praw miejskich Wesołej. Rada przyjęła także stanowisko, w którym zwraca się do Rady Warszawy o wprowadzenie w tegorocznym budżecie kontynuacji programu budowy oświetlenia ulic. W minionych latach na ten program Dzielnica otrzymała ponad 4 mln złotych, za które zostało oświetlonych większość ulic naszej dzielnicy. Zostało jednak jeszcze 29 ulic (lub ich fragmentów). Na budowę oświetlenia na nich potrzeba jeszcze kolejne 1,7 mln złotych i o takie właśnie środki zabiega nasza Dzielnica. Ze wstępnych obietnic radnych Rady Warszawy wynika, że w ciągu kilku tygodni dużą część z potrzebnych środków otrzymamy.

Kolejną sprawą było zaopiniowanie uchwały dzielącej projektowany plan zagospodarowania przestrzennego dla Starej Miłosny na 4 mniejsze obszary. Plan ten jest procedowany prawie 15 lat. Niestety, mimo trzykrotnego wygrywania przed SKO, Miasto nie może uzyskać od marszałka województwa mazowieckiego zgód na zmianę przeznaczenia terenów na obrzeżach osiedla z celów leśnych na cele nieleśne. W związku z tym został wydzielony obszar I, obejmujący środkową część osiedla (między Traktem Brzeskim a ul. Jana Pawła II), gdzie nie ma terenów leśnych i jest szansa na szybkie uchwalenie planu. Pozostałe fragmenty zostały podzielone na 3 mniejsze obszary, z nadzieją, że może dla mniejszych obszarów uda się przekonać marszałka do wydania korzystnych dla właścicieli terenów rozstrzygnięć. Nasza rada dodatkowo zgłosiła wniosek, aby wydzielić dodatkowy obszar w rejonie cmentarza w Starej Miłośnie. Uchwalenie planu dla tego obszaru jest niezbędne dla powiększenia jego terenu, co powoli staje się pilną koniecznością, a na tak niewielkim obszarze i na taki cel powinno się udać przekonać Marszałka do korzystnej decyzji.

Na koniec sesji Rada Dzielnicy wyłoniła ze swojego składu komisje tematyczne oraz wybrała ich przewodniczących i wiceprzewodniczących. W tej kadencji działać będą:

- Komisja Oświaty, Kultury i Sportu – przewodnicząca Ewa Tucholska, zastępca Grażyna Weber,

- Komisja Budżetu i Planowania Przestrzennego – przewodniczący Edward Kłos, zastępca Małgorzata Zaremba,

- Komisja Zdrowia i Spraw Społecznych – przewodniczący Janusz Zdzieborski, zastępca Anna Kozłowska,

- Komisja Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska – przewodnicząca Anna Kęzik, zastępca Hubert Zieliński,

- Komisja Infrastruktury – przewodniczący Stefan Słowikowski, zastępca Janusz Zdzieborski,

- Komisja Rewizyjna – przewodnicząca Katarzyna Zakrzewska, zastępca Elżbieta Nowosielska,

- Komisja Mieszkaniowa – przewodnicząca Grażyna Weber, zastępca Ryszard Bombik.

Kolejna sesja Rady Dzielnicy zaplanowana jest na dzień 21 lutego br. Sesja rozpocznie się o godz. 14.00 w sali Rady w budynku naszego Urzędu Dzielnicy. Przypominam, że zgodnie ze znowelizowaną ustawą o samorządzie terytorialnym każda sesja od początku tej kadencji jest transmitowana on-line w Internecie. Zainteresowanych serdecznie zapraszam.

Przewodniczący Rady
Marcin Jędrzejewski

Tagi: transmisja, sesja, nadzwyczajna, pamięć, minuta, ciszy, prezydent, gdańsk, radni, informacje, rejon, tereny,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


27 września - 2 października 2022

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Piątek, 30 września 2022

Wystawa fotografii "Czerwcowe pachnidła"

Sobota, 1 października 2022

Wydarzenie "Solidarni z Ukrainą"

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń