WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 4 października 2022 r.
Imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad

Usługi opiekuńcze z OPS

Agnieszka Koba  |  20 lutego 2019

Osoby starsze, mniej sprawne, niesamodzielne oraz samotne mogą ubiegać się o pomoc z Ośrodka Pomocy Społecznej w postaci tzw. usług opiekuńczych.

Usługi opiekuńcze są dla osób, które z powodu wieku, samotności czy stanu zdrowia nie radzą sobie z codziennymi obowiązkami, lub najbliższa rodzina z różnych przyczyn nie jest w stanie się nimi zaopiekować, mogą skorzystać z pomocy w formie usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych z Ośrodka Pomocy Społecznej. Usługi świadczone są w domu/mieszkaniu osoby, która potrzebuje wsparcia. Polegają na pomocy w codziennych zajęciach takich jak robienie zakupów, sprzątanie, gotowanie, załatwianie spraw urzędowych itp. oraz myciu, kąpaniu, pomocy osobom chorym, zapobieganiu odleżynom i odparzeniom, karmieniu oraz pielęgnacji wspierającej proces leczenia.

Osoba zainteresowana usługami opiekuńczymi powinna zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej albo zadzwonić lub napisać wniosek. Zgłoszenia może dokonać także ktoś z rodziny lub sąsiedztwa. W czasie 14 dni roboczych od zgłoszenia pracownik socjalny przeprowadzi wywiad środowiskowy, na podstawie którego i zgromadzonych w sprawie dokumentów będzie mógł ocenić sytuację osoby potrzebującej pomocy. Od wyników wywiadu między innymi będzie zależało ustalenie ewentualnej odpłatności za przyznane usługi. Usługi są odpłatne w zależności od dochodu netto przypadającego na osobę mieszkającą samotnie lub dochodu na osobę w rodzinie. Dla osób o dochodach nieprzekraczających 701,00 zł dla osoby samotnie gospodarującej lub 528,00 zł dla osoby w rodzinie usługi świadczone są nieodpłatnie.

Osoby zaineresowane takim wsparciem zapraszamy do nawiązania kontaktu z pracownikiem socjalnym Ośrodka Pomocy Społecznej – Panią Agnieszką Kobą, tel.: 22 773 44 12 wew. 115.

Osoby starsze lub niepełnosprawne, często samotne, które bardziej potrzebują towarzystwa i rozmowy niż pomocy specjalistycznej, mogą skorzystać ze wsparcia wolontariuszy, którzy chętnie nie tylko wysłuchają, ale pójdą też na wspólny spacer, a jeżeli będzie potrzeba, zrobią drobne zakupy czy odgarną śnieg.

Osoby zainteresowane wolontariatem zapraszamy do kontaktu z Panią Marzeną Decyk, tel.: 22 773 44 12 wew. 109.

Tagi: codzienne, obowiązki, problem, wywiad, środowiskowy, kontakt, opieka, sprawy, urząd, potrzeba, pracownicy,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń