WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 6 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia

Usługi opiekuńcze z OPS

Agnieszka Koba  |  20 lutego 2019

Osoby starsze, mniej sprawne, niesamodzielne oraz samotne mogą ubiegać się o pomoc z Ośrodka Pomocy Społecznej w postaci tzw. usług opiekuńczych.

Usługi opiekuńcze są dla osób, które z powodu wieku, samotności czy stanu zdrowia nie radzą sobie z codziennymi obowiązkami, lub najbliższa rodzina z różnych przyczyn nie jest w stanie się nimi zaopiekować, mogą skorzystać z pomocy w formie usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych z Ośrodka Pomocy Społecznej. Usługi świadczone są w domu/mieszkaniu osoby, która potrzebuje wsparcia. Polegają na pomocy w codziennych zajęciach takich jak robienie zakupów, sprzątanie, gotowanie, załatwianie spraw urzędowych itp. oraz myciu, kąpaniu, pomocy osobom chorym, zapobieganiu odleżynom i odparzeniom, karmieniu oraz pielęgnacji wspierającej proces leczenia.

Osoba zainteresowana usługami opiekuńczymi powinna zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej albo zadzwonić lub napisać wniosek. Zgłoszenia może dokonać także ktoś z rodziny lub sąsiedztwa. W czasie 14 dni roboczych od zgłoszenia pracownik socjalny przeprowadzi wywiad środowiskowy, na podstawie którego i zgromadzonych w sprawie dokumentów będzie mógł ocenić sytuację osoby potrzebującej pomocy. Od wyników wywiadu między innymi będzie zależało ustalenie ewentualnej odpłatności za przyznane usługi. Usługi są odpłatne w zależności od dochodu netto przypadającego na osobę mieszkającą samotnie lub dochodu na osobę w rodzinie. Dla osób o dochodach nieprzekraczających 701,00 zł dla osoby samotnie gospodarującej lub 528,00 zł dla osoby w rodzinie usługi świadczone są nieodpłatnie.

Osoby zaineresowane takim wsparciem zapraszamy do nawiązania kontaktu z pracownikiem socjalnym Ośrodka Pomocy Społecznej – Panią Agnieszką Kobą, tel.: 22 773 44 12 wew. 115.

Osoby starsze lub niepełnosprawne, często samotne, które bardziej potrzebują towarzystwa i rozmowy niż pomocy specjalistycznej, mogą skorzystać ze wsparcia wolontariuszy, którzy chętnie nie tylko wysłuchają, ale pójdą też na wspólny spacer, a jeżeli będzie potrzeba, zrobią drobne zakupy czy odgarną śnieg.

Osoby zainteresowane wolontariatem zapraszamy do kontaktu z Panią Marzeną Decyk, tel.: 22 773 44 12 wew. 109.

Tagi: codzienne, obowiązki, problem, wywiad, środowiskowy, kontakt, opieka, sprawy, urząd, potrzeba, pracownicy,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń