WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 8 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Ada, Maksymilian, Seweryn

Protest w sprawie obwodnicy śródmiejskiej

Redakcja .  |  22 lutego 2019

Protest w sprawie obwodnicy śródmiejskiej
III sesja Rady Dzielnicy, która miała miejsce 12 lutego 2019 r., przebiegła nad wyraz sprawnie i w dawno nie widzianej zgodnej atmosferze. Po wprowadzeniu drobnych zmian do porządku obrad radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w lokalach gastronomicznych (nie sklepach).
 
Następnym punktem obrad Rady Dzielnicy było uchwalenie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady m.st. Warszawy, zmieniającej uchwałę w sprawie nadania statutów dzielnicom miasta stołecznego Warszawy. Chodzi o poznanie opinii mieszkańców, jak powinien wyglądać statut naszej dzielnicy. Konsultacje społeczne rozpoczną się 14 lutego poprzez zamieszczenie projektu statutu dzielnicy na Platformie Konsultacji Społecznych oraz na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. Projekt statutu zostanie również wyłożony do publicznego wglądu w formie papierowej w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Praga-Południe przy ul. Grochowskiej 274. Składanie uwag i opinii będzie możliwe w formie papierowej, osobiście lub listownie do Urzędu Dzielnicy oraz w formie elektronicznej na adres praga-poludnie.konsultacje@um.warszawa.pl. W WOM będzie też skrzynka konsultacyjna na uwagi. Konsultacje będą trwały do 7 marca. Po zebraniu uwag stworzony zostanie raport z konsultacji, który zostanie opublikowany na platformie konsultacji społecznych oraz na stronie internetowej urzędu. Raport zostanie przekazany przewodniczącemu Rady Dzielnicy do dalszego procedowania.

Po uchwaleniu terminu i trybu konsultacji, radni dzielnicy uchwalili nowy Regulamin komisji mieszkaniowej. Następnie uchwalono nadanie nazwy wewnętrznej uliczce łączącej ul. Chrzanowskiego i Siennicką. Będzie ona nosiła nazwę ulicy Drwęckiej.

Ważnym punktem obrad było wskazanie przedstawiciela Rady Dzielnicy do Rady Seniorów Dzielnicy Praga-Południe. Radny Michał Wieremiejczyk zgłosił kandydaturę radnej Bożeny Manarczyk, którą poparli jednogłośnie wszyscy radni.

Ostatnim punktem sesji było uchwalenie stanowisko Rady Dzielnicy w sprawie obwodnicy śródmiejskiej. Rada popiera realizację pierwszego etapu brakującego fragmentu obwodnicy śródmiejskiej (od ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej) w latach 2021 – 2022, a jednocześnie wyraża zaniepokojenie przesunięciem tego zadania inwestycyjnego w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Stołecznego Warszawy na lata 2023-2024. Radny Marek Borkowski przypomniał, że to inicjatywa obu klubów, a radni poparli to stanowisko jednogłośnie.

Na zakończenie sesji radni złożyli interpelacje i zapytania. Pytano m.in. o stan inwestycji na Gocławiu i podniesiono kwestię wiosennego uporządkowania brzegu Wisły na wysokości Gocławia. Wyrażono zaniepokojenie możliwością powodzi, gdyż w górach spadło bardzo dużo śniegu. Interpelowano także w sprawie nocnych hałasów, które od pewnego czasu nie dają spać mieszkańcom.

Tagi: protest, rada, dzielnicy, regulamin, komisja, tryb, punkty, obrad, poparcie, jednogłośne, termin, konsultacja,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


10 maja - 27 września 2023

Psie spacery z trenerem psów w Wesołej

Sobota, 10 czerwca 2023

Starowarszawski Piknik Rodzinny w Wesołej - już 10 czerwca!

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń