WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 21 lipca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Wsparcie finansowe działań ekologicznych

Redakcja .  |  29 marca 2019

Wsparcie finansowe działań ekologicznych
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer realizuje programy "Zielone wsparcie" i "Zielone wsparcie do 100 proc." wspierające osoby, które  poniosły zwiększone koszty ogrzewania budynku/lokalu mieszkalnego związane z trwałą zmianą systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na jeden z systemów ograniczających niską emisję oraz obejmujące  dofinansowanie wkładu własnego dla osób, które uzyskały ze środków budżetu m.st. Warszawy dotację na realizację inwestycji polegającej na modernizacji kotłowni i likwidują piec na paliwo stałe. 
 

1. Pilotażowy program osłonowy dla osób, które poniosły zwiększone koszty ogrzewania budynku/lokalu mieszkalnego związane z trwałą zmianą systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na jeden z systemów ograniczających niską emisję „ZIELONE WSPARCIE”-

 -Osoby, które w roku 2017 lub 2018 dokonały trwałej zmiany systemu ogrzewania swojego budynku/mieszkania opartego na paliwie stałym na jeden z systemów ograniczających niską emisję i ponoszą w związku z tym zwiększone koszty ogrzewania lokalu mogą ubiegać się od kwietnia 2019 r. o zasiłek celowy w ramach w.w pilotażowego programu w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer ul. Włókiennicza 54 ,  tel. 22 872 15 13

Wnioski o zasiłek celowy na zwiększone koszty ogrzewania mieszkania, przyjmują pracownicy socjalni Ośrodka, udzielają także informacji, jakie należy przygotować dokumenty . Do rozpatrzenia wniosków konieczny  jest  wywiad środowiskowy przeprowadzony przez pracownika socjalnego w miejscu zamieszkania osoby ubiegającej się o zasiłek.

2. Pilotażowy program osłonowy „Zielone wsparcie do 100%” na dofinansowanie wkładu własnego dla osób, które uzyskały ze środków budżetu m.st. Warszawy dotację na realizację inwestycji polegającej na modernizacji kotłowni i likwidują piec na paliwo stałe. -

program realizowany będzie do grudnia 2019 r.

Wnioski od osób, uprawnionych do ubiegania się o zasiłek celowy na dofinansowanie wkładu własnego w ramach programu „Zielone wsparcie do 100%” przyjmowane są w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer przez pracowników socjalnych, adres i telefon  jw.

Wnioski dotyczą osób, które uzyskały w 2018 lub w 2019 r. ze środków budżetu m.st. Warszawy dotację na realizację inwestycji polegającej na modernizacji kotłowni i likwidują piec na paliwo stałe.

Osoby te powinny złożyć wniosek wraz z załącznikami w Ośrodku, po zawarciu umowy o udzielenie dotacji celowej na realizację a przed zakończeniem inwestycji.

Wzory wniosków oraz wszelkie informacje nt. załączników do wniosków przekazują pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej ul. Włókiennicza 54, tel. 22 872 15 13.

Rozpatrzenie wniosku o zasiłek celowy w ramach programu „Zielone wsparcie do 100%”następuje po przeprowadzeniu środowiskowego wywiadu w miejscu zamieszkania osoby zainteresowanej.

Tagi: infolinia, wnioski, zasiłek, dofinansowanie, wkład, własny, pracownicy, socjalni, program, ośrodek, pomocy, społecznej,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 21 lipca 2019

Splot Słoneczny

Niedziela, 21 lipca 2019

Jazz na Plażówce

Poniedziałek, 22 lipca 2019

Zmiana organizacji ruchu od 22 lipca na ul. Patriotów

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie formy aktywnego, wakacyjnego wypoczynku są dla Ciebie interesujące?

Wycieczki rowerowe
Wspinaczka górska
Spływy kajakowe
Sporty wodne
Sporty ekstremalne
Turystyka piesza
Aktywne zwiedzanie
Inne
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń