WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin

Wsparcie finansowe działań ekologicznych

Redakcja .  |  29 marca 2019

Wsparcie finansowe działań ekologicznych
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer realizuje programy "Zielone wsparcie" i "Zielone wsparcie do 100 proc." wspierające osoby, które  poniosły zwiększone koszty ogrzewania budynku/lokalu mieszkalnego związane z trwałą zmianą systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na jeden z systemów ograniczających niską emisję oraz obejmujące  dofinansowanie wkładu własnego dla osób, które uzyskały ze środków budżetu m.st. Warszawy dotację na realizację inwestycji polegającej na modernizacji kotłowni i likwidują piec na paliwo stałe. 
 

1. Pilotażowy program osłonowy dla osób, które poniosły zwiększone koszty ogrzewania budynku/lokalu mieszkalnego związane z trwałą zmianą systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na jeden z systemów ograniczających niską emisję „ZIELONE WSPARCIE”-

 -Osoby, które w roku 2017 lub 2018 dokonały trwałej zmiany systemu ogrzewania swojego budynku/mieszkania opartego na paliwie stałym na jeden z systemów ograniczających niską emisję i ponoszą w związku z tym zwiększone koszty ogrzewania lokalu mogą ubiegać się od kwietnia 2019 r. o zasiłek celowy w ramach w.w pilotażowego programu w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer ul. Włókiennicza 54 ,  tel. 22 872 15 13

Wnioski o zasiłek celowy na zwiększone koszty ogrzewania mieszkania, przyjmują pracownicy socjalni Ośrodka, udzielają także informacji, jakie należy przygotować dokumenty . Do rozpatrzenia wniosków konieczny  jest  wywiad środowiskowy przeprowadzony przez pracownika socjalnego w miejscu zamieszkania osoby ubiegającej się o zasiłek.

2. Pilotażowy program osłonowy „Zielone wsparcie do 100%” na dofinansowanie wkładu własnego dla osób, które uzyskały ze środków budżetu m.st. Warszawy dotację na realizację inwestycji polegającej na modernizacji kotłowni i likwidują piec na paliwo stałe. -

program realizowany będzie do grudnia 2019 r.

Wnioski od osób, uprawnionych do ubiegania się o zasiłek celowy na dofinansowanie wkładu własnego w ramach programu „Zielone wsparcie do 100%” przyjmowane są w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer przez pracowników socjalnych, adres i telefon  jw.

Wnioski dotyczą osób, które uzyskały w 2018 lub w 2019 r. ze środków budżetu m.st. Warszawy dotację na realizację inwestycji polegającej na modernizacji kotłowni i likwidują piec na paliwo stałe.

Osoby te powinny złożyć wniosek wraz z załącznikami w Ośrodku, po zawarciu umowy o udzielenie dotacji celowej na realizację a przed zakończeniem inwestycji.

Wzory wniosków oraz wszelkie informacje nt. załączników do wniosków przekazują pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej ul. Włókiennicza 54, tel. 22 872 15 13.

Rozpatrzenie wniosku o zasiłek celowy w ramach programu „Zielone wsparcie do 100%”następuje po przeprowadzeniu środowiskowego wywiadu w miejscu zamieszkania osoby zainteresowanej.

Tagi: infolinia, wnioski, zasiłek, dofinansowanie, wkład, własny, pracownicy, socjalni, program, ośrodek, pomocy, społecznej,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Styczeń 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń