WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 6 marca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Róża, Wiktor, Jordan

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła

Marcin Jędrzejewski  |  22 maja 2019

Kwietniowa sesja Rady Dzielnicy w swojej części miała nieco nietypowy przebieg. Zaraz po rozpoczęciu została ogłoszona przerwa i radni oraz wszyscy goście zostali zaproszeni na uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej z okazji 50-lecia nadania praw miejskich Wesołej. Wystawa obecnie prezentowana jest przed Urzędem Dzielnicy, ale planowane jest cykliczne jej przenoszenie w różne miejsca dzielnicy.

Kolejnym punktem sesji była uroczystość nadania tytułów Człowieka Roku i wyróżnień Burmistrza Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy za 2018 rok. Następnie Rada Dzielnicy zapoznała się ze sprawozdaniem Ośrodka Pomocy Społecznej oraz po krótkiej dyskusji przyjęła jego sprawozdanie, zaopiniowała pozytywnie pakiet drobnych zmian w budżecie Dzielnicy na rok bieżący (w dziale kultura), zapoznała się z informacją o ściągalności podatków lokalnych z terenu dzielnicy oraz dokonała zmiany w statucie Rady Seniorów naszej dzielnicy. Rada Dzielnicy, z powodu braku chętnych ze swojego grona, odłożyła do następnej sesji wybór swojego przedstawiciela do Rady Seniorów.

W kolejnych punktach porządku obrad Rada Dzielnicy poparła starania mieszkańców ulicy Pstrowskiego o zmianę nazwy tej ulicy na ulicę Plenerową oraz zapoznała się z informacjami: o stanie utrzymania czystości w dzielnicy - gospodarka odpadami, o stanie czystości powietrza i działaniach władz samorządowych na rzecz jej poprawy, o planach i stanie przygotowań do remontów obiektów oświatowych w okresie wakacji, o kosztach utrzymania oświaty, kultury i sportu w dzielnicy oraz o stanie przygotowań do Pikniku Wesoła.

Na zakończenie sesji radni odwołali z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Dzielnicy panią Małgorzatę Zarembę. Ponieważ statut określa liczbę wiceprzewodniczących na 1 do 3, na razie Rada pozostała z prezydium liczącym jednego wiceprzewodniczącego.

Kolejna sesja Rady Dzielnicy zaplanowana jest na dzień 22 maja br. Sesja rozpocznie się o godz. 14.00 w sali Rady w budynku naszego Urzędu Dzielnicy. Zainteresowanych serdecznie zapraszam.

Tagi: z, prac, rady, dzielnica, wesoła, wesołowskie, wydarzenia, informacje, kosztorysy, organizacja, sesje, obiekty,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co robisz ze zbędną odzieżą własną i swojej rodziny?

Oddaję rodzinie lub znajomym
Wrzucam do pojemnika z odzieżą używaną
Sprzedaję w internecie lub oddaję do komisu
Wyrzucam do śmieci
Oddaję w trakcie bezpośrednich zbiórek odzieży przeprowadzanych np. przez fundacje
Oddaję do PCK lub Caritasu
Inny sposób postępowania
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń