WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 23 marca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław

FabLab - miejsce aktywności lokalnej

Redakcja .  |  24 czerwca 2019

FabLab - miejsce aktywności lokalnej
W kulturotece przy ul. Błękitnej 32, obok Biblioteki i Klubu Seniora powstało nowe miejsce aktywności lokalnej dla mieszkańców -  FabLab Pobite Gary! Jest to miejsce prowadzone przez Centrum Wspierania Rodzin Rodzinna Warszawa, które będzie bezpłatnie otwarte dla Warszawiaków.
 
FabLab to miejsce,  do którego muzykujący mieszkańcy w każdym wieku mogą przyjść, aby rozwijać swoje muzyczne pasje. Muzykowanie indywidualne i zespołowe to coś, czego trzeba spróbować, to także przyjemność, do której warto wrócić po latach. Zapraszamy początkujących i zaawansowanych amatorów grania i śpiewania. Naszym celem jest stworzenie Wam warunków do aktywności muzycznej.

FabLab to miejsce dla każdego, w kim drzemie muzyka. Tutaj, w swobodnej i przyjaznej atmosferze można zajmować się nią na wiele sposobów, można eksperymentować i ćwiczyć, tworzyć i dzielić się efektami pracy. Nie trzeba być wirtuozem, ważne, żeby chcieć zajmować się muzyką!

W FabLabie Pobite Gary! nieodpłatnie udostępniamy salę prób, instrumenty, a nawet studio nagraniowe z reżyserką. Można także skorzystać ze wsparcia profesjonalnych muzyków i instruktorów.

Niedługo plan zajęć zapełni się naszymi propozycjami, ale wpływ na program FabLabu będą mieć także użytkownicy.

Chcemy, aby FabLab był miejscem, gdzie rozkwitają indywidualne talenty i kreatywność, a także dobre relacje międzyludzkie i współpraca. Pojawią się tu regularne zajęcia grupowe dla dzieci, młodzieży i seniorów. Stawiamy także na działania międzypokoleniowe, dające przestrzeń dla wymiany myśli i doświadczeń muzycznych.

Zapraszamy zarówno osoby indywidualne, rodziny, jak i zespoły amatorskie, muzykujących seniorów oraz zorganizowane grupy szukające przestrzeni do muzykowania i rozwoju umiejętności.

Dlaczego muzyka?

 • · Muzyka jest dobrem, które wzbogaca nasze życie, podnosi jego jakość, jest wspaniałym językiem komunikowania się między ludźmi, daje poczucie szczęścia i piękna, przynosi dobrą energię i przyjaźń, buduje sukcesy życiowe.
 • · 98% ludzi na świecie rodzi się ze zdolnościami muzycznymi wystarczającymi do tego, aby czysto śpiewać i muzykować. Rozwój słuchu muzycznego jest najintensywniejszy w pierwszych latach życia, ale przez całe życie można kształtować rozmaite umiejętności muzyczne. Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno!
 • · Muzyka to język emocji i wyobrażeń, który działa na nasz mózg i pobudza wyobraźnię w sposób, którego żaden przekaz słowny nie jest w stanie zastąpić. Dzięki temu wspiera naszą indywidualność, wrażliwość i kreatywność.
 • · W muzyce ważne jest czyste i zgodne brzmienie, poczucie tonacji i czasu, które warto osiągnąć dla wspólnego sukcesu i satysfakcji. Zespołowe śpiewanie i granie sprzyja obecności w naszym życiu wielu potrzebnych wartości: wzajemnego szacunku, rzetelności, umiejętności dialogu, empatii.
 • · Praktyka muzyczna daje poczucie sprawczości i satysfakcji z wyników pracy, wzmacnia pewność siebie, umiejętność samodyscypliny i organizacji czasu.
 • · Zespołowe muzykowanie przywołuje i rozwija nasze umiejętności współpracy w grupie, stwarza przestrzeń dla współpracy i przyjaźni, inspiruje do rozwoju i konstruktywnego spędzania czasu wolnego.
 • · Pracujmy muzycznie i integrujmy się wokół muzyki !

Zajęcia w FabLabie:

 • · zajęcia muzyczno - ruchowe dla dzieci,
 • · zajęcia muzyczne dla grup zorganizowanych (przedszkola, placówki wsparcia dziennego, placówki opiekuńczo-wychowawcze, MOS, MOW, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, w tym także szkoły specjalne),
 • · przestrzeń do pracy dla amatorskich grup muzykujących,
 • · warsztaty rodzinnego muzykowania,
 • · grupowe zajęcia instrumentalne dla wszystkich grup wiekowych,
 • · śpiewanie w grupach - dla wszystkich grup wiekowych,
 • · udostępnianie sali prób oraz studia nagrań,
 • · organizacja wydarzeń muzycznych.

Tagi: amatorzy, granie, śpiewanie, centrum, wspieranie, rodzin, pobite, gary, podstawowe, ponadpodstawowe, kursy,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Marzec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 24 marca 2023

Obchody 78. rocznicy wywózki więźniów do ZSRR w Rembertowie

Sobota, 25 marca 2023

Wesele w WCK Falenica

Sobota, 1 kwietnia 2023

Leśna Triada Biegowa - ruszyły zapisy!

Zgłoś wydarzenie

smartschool2
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń