WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 5 grudnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert

FabLab - miejsce aktywności lokalnej

Redakcja .  |  24 czerwca 2019

FabLab - miejsce aktywności lokalnej
W kulturotece przy ul. Błękitnej 32, obok Biblioteki i Klubu Seniora powstało nowe miejsce aktywności lokalnej dla mieszkańców -  FabLab Pobite Gary! Jest to miejsce prowadzone przez Centrum Wspierania Rodzin Rodzinna Warszawa, które będzie bezpłatnie otwarte dla Warszawiaków.
 
FabLab to miejsce,  do którego muzykujący mieszkańcy w każdym wieku mogą przyjść, aby rozwijać swoje muzyczne pasje. Muzykowanie indywidualne i zespołowe to coś, czego trzeba spróbować, to także przyjemność, do której warto wrócić po latach. Zapraszamy początkujących i zaawansowanych amatorów grania i śpiewania. Naszym celem jest stworzenie Wam warunków do aktywności muzycznej.

FabLab to miejsce dla każdego, w kim drzemie muzyka. Tutaj, w swobodnej i przyjaznej atmosferze można zajmować się nią na wiele sposobów, można eksperymentować i ćwiczyć, tworzyć i dzielić się efektami pracy. Nie trzeba być wirtuozem, ważne, żeby chcieć zajmować się muzyką!

W FabLabie Pobite Gary! nieodpłatnie udostępniamy salę prób, instrumenty, a nawet studio nagraniowe z reżyserką. Można także skorzystać ze wsparcia profesjonalnych muzyków i instruktorów.

Niedługo plan zajęć zapełni się naszymi propozycjami, ale wpływ na program FabLabu będą mieć także użytkownicy.

Chcemy, aby FabLab był miejscem, gdzie rozkwitają indywidualne talenty i kreatywność, a także dobre relacje międzyludzkie i współpraca. Pojawią się tu regularne zajęcia grupowe dla dzieci, młodzieży i seniorów. Stawiamy także na działania międzypokoleniowe, dające przestrzeń dla wymiany myśli i doświadczeń muzycznych.

Zapraszamy zarówno osoby indywidualne, rodziny, jak i zespoły amatorskie, muzykujących seniorów oraz zorganizowane grupy szukające przestrzeni do muzykowania i rozwoju umiejętności.

Dlaczego muzyka?

 • · Muzyka jest dobrem, które wzbogaca nasze życie, podnosi jego jakość, jest wspaniałym językiem komunikowania się między ludźmi, daje poczucie szczęścia i piękna, przynosi dobrą energię i przyjaźń, buduje sukcesy życiowe.
 • · 98% ludzi na świecie rodzi się ze zdolnościami muzycznymi wystarczającymi do tego, aby czysto śpiewać i muzykować. Rozwój słuchu muzycznego jest najintensywniejszy w pierwszych latach życia, ale przez całe życie można kształtować rozmaite umiejętności muzyczne. Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno!
 • · Muzyka to język emocji i wyobrażeń, który działa na nasz mózg i pobudza wyobraźnię w sposób, którego żaden przekaz słowny nie jest w stanie zastąpić. Dzięki temu wspiera naszą indywidualność, wrażliwość i kreatywność.
 • · W muzyce ważne jest czyste i zgodne brzmienie, poczucie tonacji i czasu, które warto osiągnąć dla wspólnego sukcesu i satysfakcji. Zespołowe śpiewanie i granie sprzyja obecności w naszym życiu wielu potrzebnych wartości: wzajemnego szacunku, rzetelności, umiejętności dialogu, empatii.
 • · Praktyka muzyczna daje poczucie sprawczości i satysfakcji z wyników pracy, wzmacnia pewność siebie, umiejętność samodyscypliny i organizacji czasu.
 • · Zespołowe muzykowanie przywołuje i rozwija nasze umiejętności współpracy w grupie, stwarza przestrzeń dla współpracy i przyjaźni, inspiruje do rozwoju i konstruktywnego spędzania czasu wolnego.
 • · Pracujmy muzycznie i integrujmy się wokół muzyki !

Zajęcia w FabLabie:

 • · zajęcia muzyczno - ruchowe dla dzieci,
 • · zajęcia muzyczne dla grup zorganizowanych (przedszkola, placówki wsparcia dziennego, placówki opiekuńczo-wychowawcze, MOS, MOW, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, w tym także szkoły specjalne),
 • · przestrzeń do pracy dla amatorskich grup muzykujących,
 • · warsztaty rodzinnego muzykowania,
 • · grupowe zajęcia instrumentalne dla wszystkich grup wiekowych,
 • · śpiewanie w grupach - dla wszystkich grup wiekowych,
 • · udostępnianie sali prób oraz studia nagrań,
 • · organizacja wydarzeń muzycznych.

Tagi: amatorzy, granie, śpiewanie, centrum, wspieranie, rodzin, pobite, gary, podstawowe, ponadpodstawowe, kursy,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Grudzień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 10 grudnia 2022

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022

Niedziela, 11 grudnia 2022

Jak przygotować wegańską wigilię? Warsztaty w Falenicy

Środa, 14 grudnia 2022

Koncert Kolęd w SP nr 353

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń