WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 28 stycznia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol

Z prac Rady Dzielnicy

Marcin Jędrzejewski  |  19 czerwca 2019

Majowa sesja Rady Dzielnicy odbyła się 22 maja. Rozpoczęła się od informacji na temat zawansowania prac nad planami zagospodarowania przestrzennego dla Dzielnicy. Nie wygląda to najlepiej. Ze względu na obszary leśne, których w naszej Dzielnicy jest bardzo dużo, ze względu na sprzeciw Marszałka Województwa, dotyczący przeznaczenia terenów leśnych na cele nieleśne prace nad wszystkimi praktycznie są zablokowane.
 
Podzielony plan Starej Miłosny, w części środkowej (pomiędzy Traktem Brzeskim a ul. Jana Pawła II), ma szansę być przygotowany i uchwalony dość szybko. Dla pozostałych obszarów, Miasto zakłada zawieszenie procedury ich opracowywania. Jeszcze jest szansa na przygotowanie nowego planu dla Groszówki, choć będzie to głównie drobna kosmetyka istniejących zapisów. Przygotowanie innych planów na razie nie jest przez Miasto rozważane.

Kolejnym punktem sesji była informacjam na temat działania jednostek OSP w Wesołej. W naszej Dzielnicy są dwie takie jednostki: OSP Wesoła oraz OSP Stara Miłosna. Obie opierają swoją pracę o działalność strażaków-ochotników. Dzięki wsparciu Miejskiego Biura Bezpieczeństwa oraz Państwowej Straży Pożarnej a także staraniom własnym są relatywnie dobrze wyposażone.  Strażacy są też dobrze i na bieżąco szkoleni, dzięki temu dorównują umiejętnościami jednostkom zawodowym i bardzo często są wspólnie kierowani do akcji ratunkowych. Za ich zaangażowanie należą im się ogromne wyrazy uznania, bo w razie tragicznych wypadków (nie tylko pożarów, ale i wypadków drogowych i klęsk żywiołowych) jesteśmy dobrze chronieni.

Następnie Rada Dzielnicy zaopiniowała pozytywnie kilka pakietów zmian w tegorocznym budżecie Dzielnicy zaproponowanych przez Zarząd Dzielnicy. Większość zmian została przyjęta bez większych uwag, żywiołową dyskusję wzbudziła jedynie zmiana o przeznaczeniu dość nieoczekiwanego dochodu z odszkodowania za miejską działkę zajętą pod budowę węzła Zakręt na zwiększenie zatrudnienia w Urzędzie. Choć nikt nie kwestionował konieczności utworzenia wskazanych przez Burmistrza etatów, podnoszono że należało by sfinansować z innych źródeł, a te środki przeznaczyć na inwestycje. Ostatecznie w głosowaniu propozycja, tak jak i inne uzyskała pozytywną opinię.

W dalszej części sesji Rada zapoznała się jeszcze z informacjami na temat: wykonania załącznika dzielnicowego za I kwartał 2019 roku, o funkcjonowaniu instytucji oraz organizacji pozarządowych realizujących w dzielnicy zadania z zakresu kultury i sportu, o planach zarządzania gospodarką wodno-ściekową na terenie dzielnicy oraz stanie prac nad uregulowaniem własności OŚK „Cyraneczka” oraz o utrzymanie zieleni w dzielnicy. Problemy Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych i rezerwatów przyrody na terenie dzielnicy.

Kolejne sesje Rady Dzielnicy zaplanowane są na 10 lipca oraz 28 sierpnia. Sesje odbywają się zawsze o godz. 14.00 w Sali Rady w budynku naszego Urzędu Dzielnicy. Można tez oglądać ich transmisję on-line. Zainteresowanych serdecznie zapraszam.

Przewodniczący Rady
Marcin Jędrzejewski

Tagi: budynek, urząd, dzielnica, sesje, rozmowy, stara, miłosna, trakt, brzeski, przeznaczenie, tereny, leśne,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Styczeń 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 28 stycznia 2022

Konferencja prasowa na Narodowym

29 stycznia - 11 lutego 2022

Wernisaż "To, o czym nie wiecie"

Niedziela, 30 stycznia 2022

IV Piłkarski Turniej Charytatywny ŚWIATEŁKO DO NIEBA na Pradze-Południe

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń