WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 9 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Z prac Rady Dzielnicy

Marcin Jędrzejewski  |  19 czerwca 2019

Majowa sesja Rady Dzielnicy odbyła się 22 maja. Rozpoczęła się od informacji na temat zawansowania prac nad planami zagospodarowania przestrzennego dla Dzielnicy. Nie wygląda to najlepiej. Ze względu na obszary leśne, których w naszej Dzielnicy jest bardzo dużo, ze względu na sprzeciw Marszałka Województwa, dotyczący przeznaczenia terenów leśnych na cele nieleśne prace nad wszystkimi praktycznie są zablokowane.
 
Podzielony plan Starej Miłosny, w części środkowej (pomiędzy Traktem Brzeskim a ul. Jana Pawła II), ma szansę być przygotowany i uchwalony dość szybko. Dla pozostałych obszarów, Miasto zakłada zawieszenie procedury ich opracowywania. Jeszcze jest szansa na przygotowanie nowego planu dla Groszówki, choć będzie to głównie drobna kosmetyka istniejących zapisów. Przygotowanie innych planów na razie nie jest przez Miasto rozważane.

Kolejnym punktem sesji była informacjam na temat działania jednostek OSP w Wesołej. W naszej Dzielnicy są dwie takie jednostki: OSP Wesoła oraz OSP Stara Miłosna. Obie opierają swoją pracę o działalność strażaków-ochotników. Dzięki wsparciu Miejskiego Biura Bezpieczeństwa oraz Państwowej Straży Pożarnej a także staraniom własnym są relatywnie dobrze wyposażone.  Strażacy są też dobrze i na bieżąco szkoleni, dzięki temu dorównują umiejętnościami jednostkom zawodowym i bardzo często są wspólnie kierowani do akcji ratunkowych. Za ich zaangażowanie należą im się ogromne wyrazy uznania, bo w razie tragicznych wypadków (nie tylko pożarów, ale i wypadków drogowych i klęsk żywiołowych) jesteśmy dobrze chronieni.

Następnie Rada Dzielnicy zaopiniowała pozytywnie kilka pakietów zmian w tegorocznym budżecie Dzielnicy zaproponowanych przez Zarząd Dzielnicy. Większość zmian została przyjęta bez większych uwag, żywiołową dyskusję wzbudziła jedynie zmiana o przeznaczeniu dość nieoczekiwanego dochodu z odszkodowania za miejską działkę zajętą pod budowę węzła Zakręt na zwiększenie zatrudnienia w Urzędzie. Choć nikt nie kwestionował konieczności utworzenia wskazanych przez Burmistrza etatów, podnoszono że należało by sfinansować z innych źródeł, a te środki przeznaczyć na inwestycje. Ostatecznie w głosowaniu propozycja, tak jak i inne uzyskała pozytywną opinię.

W dalszej części sesji Rada zapoznała się jeszcze z informacjami na temat: wykonania załącznika dzielnicowego za I kwartał 2019 roku, o funkcjonowaniu instytucji oraz organizacji pozarządowych realizujących w dzielnicy zadania z zakresu kultury i sportu, o planach zarządzania gospodarką wodno-ściekową na terenie dzielnicy oraz stanie prac nad uregulowaniem własności OŚK „Cyraneczka” oraz o utrzymanie zieleni w dzielnicy. Problemy Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych i rezerwatów przyrody na terenie dzielnicy.

Kolejne sesje Rady Dzielnicy zaplanowane są na 10 lipca oraz 28 sierpnia. Sesje odbywają się zawsze o godz. 14.00 w Sali Rady w budynku naszego Urzędu Dzielnicy. Można tez oglądać ich transmisję on-line. Zainteresowanych serdecznie zapraszam.

Przewodniczący Rady
Marcin Jędrzejewski

Tagi: budynek, urząd, dzielnica, sesje, rozmowy, stara, miłosna, trakt, brzeski, przeznaczenie, tereny, leśne,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń