WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 20 lipca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk

Dzielnicowa Rada Seniorow II kadencji, rozpoczęła nową dzialalność.

Redakcja .  |  2 lipca 2019

Dzielnicowa Rada Seniorow II kadencji, rozpoczęła nową dzialalność.
14 czerwca 2019 roku w Urzędzie Dzielnicy Wesoła odbyla się uroczystość wręczenia powolań do Dzielnicowej Rady Seniorów II kadencji. Powołania i listy gratulacyjne wręczala Pani Burmistrz Aleksandra Paradowska. Blisko pół roku temu zakończyla swoją 3-letnią kadencję poprzednia Rada Seniorów. Radni powoływani są na 3 lata.Do zadań Rady należy pełnienie roli konsultacyjnej, doradczej i inicjatywnej dla wladz Dzielnicy, w sprawach dotyczących seniorów, zamieszkałych na terenie Dzielnicy.Rada Dzielnicowa ma współpracować z Warszawską Radą Seniorów.
 
Trochę trwało powolanie tej nowej Rady, nie bylo to proste. Dzielnicowe Rady Seniorow dzialają we wszystkich 18-tu dzielnicach Warszawy. Każda dzielnica deleguje swojego przedstawiciela do Warszawskiej Rady Seniorów. Zarówno dzielnicowe Rady, jak i Warszawska Rada Seniorów, dzialają społecznie, radni nie otrzymują wynagrodzenia, ani diet. Warto o tym pamiętać, bo to ciężka społeczna praca. Czlonkiem Rady może zostać osoba, ktora ukończyla 60 lat, uzyska poparcie mieszkańcow dzielnicy i poświęci swoj prywatny czas i siły na spoleczne dzialanie dla dobra warszawskich seniorów.

W sklad nowej Rady weszlo 8 osob. Siedem Pań i tylko jeden mężczyzna.Poznajcie Państwo ich nazwiska, bo to osoby, do których można zwracać się w sprawach dotyczących życia seniorów w dzielnicy Wesoła. 

Anna Barańska, Bożena Borys, Ryszard Dobosz,Helena Każmierczak,Anna Kucharczyk,Żaneta Regel,Jadwiga Rola i Izabella Ruli.

Nowa Rada będzie dzialać do wiosny 1922 roku. Część osób powolanych do Rady ma już doświadczenie wynikające z pracy w poprzedniej Radzię. Trzy osoby są nowe.

Na pierwszym spotkaniu, 14 czerwca, Rada wybrala nową przewodniczącą. Jednoglośnie zostala nią Pani Anna Kucharczyk, osoba wielce zasluzona w pracy na rzecz seniorów naszej dzielnicy.Poprzednia przewodnicząca, pani Bożena Borys, zostala delegatką do Warszawskiej Rady Seniorów.

Przed Radą nowe wyzwania i pomimo okresu wakacyjnego przystąpimy aktywnie do działania.

Przypominamy Wesolowskim Seniorom o tzw "Poczcie Seniora". W przychodniach, bibliotekach, parafiach i Domu Kultury są skrzynki z  napisem POCZTA SENIORA.Tam można wrzucać listy do Rady Seniorów, a w organizerach umieszczonych przy skrzynkach PSeniora, znajdą Państwo "Pokolenia", czasopismo warszawskich seniorów i ulotki z przydatnymi informacjami. Zachęcamy do kontaktu poprzez "Pocztę Seniora".To inicjatywa poprzedniej Rady, podziwiana przez inne dzielnice, więc szczycimy się,że u nas to dziala.

W nowej Radzie jest wolne jedno miejsce.Może ktoś z państwa, będący w wieku 60+ i mający żyłkę społecznikowską i chęć do działania, nabierze ochoty do takiej pracy. Swoją kandydaturę proszę zglośic do sekretariatu Urzędu Dzielnicy, do wiadomości pani Burmistrz Aleksandry Paradowskiej lub zostawić wiadomość, w którejś skrzynce "Poczty Seniora".

O pracy nowej Rady będziemy sukcesywnie informować.

Tagi: rola, konsultacyjna, ciężka, społeczna, praca, organizacja, żyłka, społecznikowska, przychodnie, parafie, burmistrz,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 20 lipca 2019

Festiwal kulinarno-filmowy na terenie SOHO Factory

Niedziela, 21 lipca 2019

Splot Słoneczny

Niedziela, 21 lipca 2019

Jazz na Plażówce

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie formy aktywnego, wakacyjnego wypoczynku są dla Ciebie interesujące?

Wycieczki rowerowe
Wspinaczka górska
Spływy kajakowe
Sporty wodne
Sporty ekstremalne
Turystyka piesza
Aktywne zwiedzanie
Inne
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń