WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 2 kwietnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Franciszek, Urban

Dzielnicowa Rada Seniorow II kadencji, rozpoczęła nową dzialalność.

Redakcja .  |  2 lipca 2019

Dzielnicowa Rada Seniorow II kadencji, rozpoczęła nową dzialalność.
14 czerwca 2019 roku w Urzędzie Dzielnicy Wesoła odbyla się uroczystość wręczenia powolań do Dzielnicowej Rady Seniorów II kadencji. Powołania i listy gratulacyjne wręczala Pani Burmistrz Aleksandra Paradowska. Blisko pół roku temu zakończyla swoją 3-letnią kadencję poprzednia Rada Seniorów. Radni powoływani są na 3 lata.Do zadań Rady należy pełnienie roli konsultacyjnej, doradczej i inicjatywnej dla wladz Dzielnicy, w sprawach dotyczących seniorów, zamieszkałych na terenie Dzielnicy.Rada Dzielnicowa ma współpracować z Warszawską Radą Seniorów.
 
Trochę trwało powolanie tej nowej Rady, nie bylo to proste. Dzielnicowe Rady Seniorow dzialają we wszystkich 18-tu dzielnicach Warszawy. Każda dzielnica deleguje swojego przedstawiciela do Warszawskiej Rady Seniorów. Zarówno dzielnicowe Rady, jak i Warszawska Rada Seniorów, dzialają społecznie, radni nie otrzymują wynagrodzenia, ani diet. Warto o tym pamiętać, bo to ciężka społeczna praca. Czlonkiem Rady może zostać osoba, ktora ukończyla 60 lat, uzyska poparcie mieszkańcow dzielnicy i poświęci swoj prywatny czas i siły na spoleczne dzialanie dla dobra warszawskich seniorów.

W sklad nowej Rady weszlo 8 osob. Siedem Pań i tylko jeden mężczyzna.Poznajcie Państwo ich nazwiska, bo to osoby, do których można zwracać się w sprawach dotyczących życia seniorów w dzielnicy Wesoła. 

Anna Barańska, Bożena Borys, Ryszard Dobosz,Helena Każmierczak,Anna Kucharczyk,Żaneta Regel,Jadwiga Rola i Izabella Ruli.

Nowa Rada będzie dzialać do wiosny 1922 roku. Część osób powolanych do Rady ma już doświadczenie wynikające z pracy w poprzedniej Radzię. Trzy osoby są nowe.

Na pierwszym spotkaniu, 14 czerwca, Rada wybrala nową przewodniczącą. Jednoglośnie zostala nią Pani Anna Kucharczyk, osoba wielce zasluzona w pracy na rzecz seniorów naszej dzielnicy.Poprzednia przewodnicząca, pani Bożena Borys, zostala delegatką do Warszawskiej Rady Seniorów.

Przed Radą nowe wyzwania i pomimo okresu wakacyjnego przystąpimy aktywnie do działania.

Przypominamy Wesolowskim Seniorom o tzw "Poczcie Seniora". W przychodniach, bibliotekach, parafiach i Domu Kultury są skrzynki z  napisem POCZTA SENIORA.Tam można wrzucać listy do Rady Seniorów, a w organizerach umieszczonych przy skrzynkach PSeniora, znajdą Państwo "Pokolenia", czasopismo warszawskich seniorów i ulotki z przydatnymi informacjami. Zachęcamy do kontaktu poprzez "Pocztę Seniora".To inicjatywa poprzedniej Rady, podziwiana przez inne dzielnice, więc szczycimy się,że u nas to dziala.

W nowej Radzie jest wolne jedno miejsce.Może ktoś z państwa, będący w wieku 60+ i mający żyłkę społecznikowską i chęć do działania, nabierze ochoty do takiej pracy. Swoją kandydaturę proszę zglośic do sekretariatu Urzędu Dzielnicy, do wiadomości pani Burmistrz Aleksandry Paradowskiej lub zostawić wiadomość, w którejś skrzynce "Poczty Seniora".

O pracy nowej Rady będziemy sukcesywnie informować.

Tagi: rola, konsultacyjna, ciężka, społeczna, praca, organizacja, żyłka, społecznikowska, przychodnie, parafie, burmistrz,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 kwietnia 2020

Wielkanocne warsztaty artystyczne w Ferio Wawer!

Niedziela, 5 kwietnia 2020

XI edycja Wawer Music Festival: Sasha Strunin & Gary Guthman Shaw

Sobota, 11 kwietnia 2020

Asterix i Obelix - ile kryją w sobie prawdy?

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń