WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 17 października 2019 r.
Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

„Wakacje ze Strażą Miejską” – Straż Miejska m.st. Warszawy zaprasza do skorzystania z wakacyjnej oferty profilaktycznej

Redakcja .  |  3 lipca 2019

„Wakacje ze Strażą Miejską” – Straż Miejska m.st. Warszawy zaprasza do skorzystania z wakacyjnej oferty profilaktycznej
Nauka poprzez zabawę, mnóstwo przydatnej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, zajęcia w Miasteczku Ruchu Drogowego, nauka udzielania pierwszej pomocy, gry, konkursy, trochę ćwiczeń fizycznych i miło spędzony czas – to wszystko czeka na dzieci, które w ramach programu „Lato w mieście” spotkają się ze strażnikami miejskimi. Funkcjonariusze jak co roku proponują najmłodszym zajęcia „Wakacje ze strażą miejską”. Choć to będzie czas spędzony na luzie, to jednocześnie – bardzo pożytecznie.
 
Straż Miejska m.st. Warszawy wspólnie z placówkami oświatowymi i Urzędem Miasta planuje działania edukacyjne zmierzające do poprawy bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Proponujemy programy realizowane na terenie szkół, ośrodków sportowych i innych placówek prowadzących działania edukacyjne oraz na terenie Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego.

Jak co roku Straż Miejska m.st. Warszawy współpracuje z instytucjami organizującymi czas wolny nie tylko dzieciom, ale również osobom dorosłym (spotkania z seniorami w OPS na dzielnicach).

W ramach wakacyjnej oferty Referat Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy proponuje uczestnikom program „Wakacje ze Strażą Miejską”, w którego ramach realizowane będą zajęcia w postaci spotkań, gier i zabaw edukacyjnych w placówkach oraz w oddziałach Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

1. „Wakacyjni cykliści” to program o charakterze edukacyjnym z zakresu bezpieczeństwa, przepisów ruchu drogowego oraz zachowania się w sytuacjach zagrożeń. W jego ramach strażnicy zaproponują najmłodszym dwie formy aktywności: praktyczne doskonalenie umiejętności jazdy na rowerze na placu Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego oraz grę terenową dostosowaną do różnych grup wiekowych, zawierającą elementy pierwszej pomocy, edukacji na temat bezpieczeństwa nad wodą, bezpieczeństwa w internecie, wiedzy o ekologii, przepisów ruchu drogowego, elementy gier zręcznościowych, zagadek i rebusów.

Program „Wakacyjni cykliści” odbywać się będzie tylko na terenie Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka 8/10. Grupy będą zapisywane według zgłoszeń i wolnych terminów. Czas trwania zajęć dla jednej grupy wynosi 60-120 min.

2. Rowerowy tor przeszkód – zajęcia sprawnościowe o charakterze sportowym, realizowane są na terenie placówek dyżurujących, z wykorzystaniem elementów wyposażenia mobilnego miasteczka drogowego (bramka, rynna, równoważnia, pochylnia, słupki itp.).

3. Spotkania edukacyjne - zajęcia dla dzieci i młodzieży realizowane na terenie placówek dyżurujących lub w oddziałach straży miejskiej. Tematyka zajęć dotyczy ogólnie pojętego bezpieczeństwa, szczególnie podczas letniego wypoczynku. Forma zajęć to prelekcje, prezentacje filmowe, zabawy ruchowe, gry sportowe, konkurencje, zawody zręcznościowe, quizy tematyczne, konkursy plastyczne, rozwiązywanie rebusów i krzyżówek tematycznych oraz prezentacja sprzętu i wyposażenia straży podczas wizyty dzieci w oddziałach terenowych w poszczególnych dzielnicach.

4. Zespołowe gry sportowe – rozgrywki z udziałem dzieci i strażników miejskich na terenie placówek dyżurujących.

5. Bezpieczny senior – działania informacyjne kierowane do osób starszych, realizowane we współpracy z ośrodkami pomocy społecznej lub domami kultury w poszczególnych dzielnicach. Podczas spotkania strażnicy zapoznają z zadaniami i kompetencjami służb i instytucji miejskich w zakresie bezpieczeństwa. Wskazują sposoby szybkiego i skutecznego informowania tych służb w sytuacji zaistnienia zdarzeń nagłych oraz zagrożeń, jakie mogą wystąpić w konkretnych miejscach – komunikacji miejskiej, obiektach handlowych, bankach i informują jak zachować się w takich sytuacjach. Proponujemy także warsztaty z zakresu pierwszej pomocy.

Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży przebywających na zajęciach dydaktyczno-sportowych czuwać będą patrole straży miejskiej.

W razie potrzeby należy dzwonić pod numer alarmowy 986.

 

Dodatkowych informacji na temat zajęć udziela Referat Profilaktyki Straży Miejskiej

ul. Młynarska 43/45, tel. 22 598 60 31; 22 598 60 32.

Zgłoszenia dotyczące współpracy ze strażą miejską podczas wakacji prosimy przesyłać na adres:

mrd@strazmiejska.waw.pl

profilaktyka@strazmiejska.waw.pl

faks: 22 598 60 25Tagi: dyżurujące, ogólnie, pojęte, rowerowy, tor, przeszkód, wyposażenie, mobilne, czas, spędzony, pożytecznie, dzieci,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 17 października 2019

“Obrazy w podróży” – wernisaż wystawy Roberta Stolarczyka

Sobota, 19 października 2019

Piknik rodzinny Mózg lubi ruch

Sobota, 19 października 2019

PRAGA GADA: Warsztaty gwary

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czym rozgrzewasz się w jesienne wieczory?

Zdecydowanie herbatą, to mój ulubiony napój
Wybieram owocowo-ziołowe napary, lubię nowe połączenia
Ziółkami, oprócz smaku mają też działanie lecznicze
Jestem wierny/a kawie
Wybieram coś mocniejszego
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń