WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 17 października 2019 r.
Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

100-tny koncert Wawer Music Festival

Alicja Jurczyk  |  3 lipca 2019

100-tny koncert Wawer Music Festival
Dnia 2 czerwca odbył się 10 koncert X Edycji Wawer Music Festival w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Hotelu BOSS ul. Żwanowiecka 20 w Warszawie. To wydarzenie muzyczne było poświęcone dzieciom Dzielnicy WAWER z okazji Dnia Dziecka i było poprzedzone zawodami edukacyjno-sportowymi, które rozpoczęły się w samo południe, na części piknikowej wokół „Starego Młyna”. Scenariusz wydarzenia był bardzo ciekawy i przewidywał „Egzaminy do Muzycznej Akademii Pana Kleksa”.
 
W projekcie zorganizowano 6 klas tematycznych, w których dzieci  mogły rozwijać swoje zainteresowania i poznawać nowe ciekawe rzeczy. Dzieci podzielono na następujące grupy:

1 - Młody Picasso
2 - Młody Lewandowski
3 - Młody Kopernik
4 - Młody Chopin
5 - Młody Lord Vader
6 - Młody Kubica

Finałem obchodów Święta Dziecka, był  udział dzieci o godz. 17:30 w Spektaklu muzyczno-filmowym „Muzyczna Akademia Pana Kleksa – Przygody Pana Krecika”. Na jednorazowe wyświetlenie tego filmu została zakupiona specjalna licencjam w Czechach. Filmowi towarzyszyła "Bajkowa Orkiestra Kameralna" z Pragi  pod dyr. Petra Chromcaka.  Zadbano więc o bardzo wysoki poziom zarówno przygód edukacyjno sportowych jak i muzycznych. Spektakl był swoistą nagrodą dla uczestników egz., które odbywały od godziny 12.00.
Prowadzący „Pan Kleks” w bezpośrednim dialogu z widownią i podsumował cały dzień przygód z wiedzą i muzyką. Dzieci odpowiadały na pytania i były nagradzane upominkami,

Takie imprezy są najlepszą inwestycją w edukację dzieci, gdyż dzięki aktywnemu uczestnictwu w kulturze dzieci rozwijają fantazję i wyobraźnię, co sprzyja wychowywaniu nowego pokolenia dzieci wrażliwych, pełnych empatii i dobra. Największe wrażenie i poruszenie wśród Młodych Słuchaczy wywołało przyjście na salę widowiskową samego Krecika (aktora w przebraniu), który oprowadził ich po swoim świecie „Dobra i Zła” i wraz z głównym bohaterem uczestniczyli w jego niezwykle śmiesznych przygodach. Dzieci chciały koniecznie go dotknąć a potem zrobić z nim pamiątkowe zdjęcia.

Musikal był spektaklem familijnym, bardzo ciekawym, więc nawet rodzice się nie nudzili. Cała impreza dla dzieci była finansowana przez sponsorów, najważniejszym był Urząd Dzielnicy Wawer.

Wawer Music Festival to impreza, która na stałe wpisała się w koncertowy kalendarz Warszawy. Od wielu lat odbywa się  w salach CKS BOSS przy ul. Żwanowieckiej 20 w Warszawie. Organizatorem jest PFRK na czele z Prezesem prof. Jarosławem Drzewieckim. Festiwal konsoliduje środowisko prawobrzeżnej Warszawy, dając mieszkańcom możliwość uczestniczenia w najwyższej klasy koncertach muzyki klasycznej.

My, mieszkańcy Wawra, jesteśmy dumni z tego, że wydarzenia muzyczne o wysokim poziomie artystycznym i spotkania z ciekawymi gośćmi (osobowości świata kulturalnego i gospodarczego), odbywają się w naszej dzielnicy, jedynym miejscu tego typu na prawobrzeżnej Warszawie. Dostarczają nam one wspaniałych wzruszeń i rozszerzają horyzonty muzyczne, integrują naszą społeczność, świat  dzięki  muzyce wydaje się taki piękny. Dziękujemy Panu,  Panie Profesorze i na Pana ręce całej Fundacji i wszystkim Organizatorom i znakomitym WYKONWCOM za wspaniałe przeżycia muzyczne, życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku. Dziękujemy za wspaniałe dotychczasowe muzyczne doznania. Mówi się, że poezja leczy prozę życia.  Myślę, tak samo możemy powiedzieć o muzyce. Wawerskie koncerty są naszym dobrem kultury, dającym naszej społeczności obcować z pięknem muzyki, która porusza w przestrzeni duszy i serca. Muzyka jest najbardziej uniwersalnym językiem do przekazywania emocji.

Wawerska melomanka Alicja Jurczyk

PS … i znów  WIELKI ZEGARMISTRZ MUZYCZNEGO ŚWIATŁA,  POMYŚLAŁ; UDAŁO SIĘ,  TO JUŻ MINĘŁO DZIESIĘĆ LAT, CZAS NA NOWE 10 LAT.


Tagi: wawerskie, urząd, dzielnicy, wawer, drzewiecki, 100, koncert, dla, dzieci, centrum, konferencyjno, szkoleniowe,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 17 października 2019

“Obrazy w podróży” – wernisaż wystawy Roberta Stolarczyka

Sobota, 19 października 2019

Piknik rodzinny Mózg lubi ruch

Sobota, 19 października 2019

PRAGA GADA: Warsztaty gwary

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czym rozgrzewasz się w jesienne wieczory?

Zdecydowanie herbatą, to mój ulubiony napój
Wybieram owocowo-ziołowe napary, lubię nowe połączenia
Ziółkami, oprócz smaku mają też działanie lecznicze
Jestem wierny/a kawie
Wybieram coś mocniejszego
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń