WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 5 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor

Wspólny Bilet ZTM-KM zostaje

ZTM  |  22 grudnia 2011

Dobra wiadomość dla tysięcy mieszkańców podwarszawskich miejscowości dojeżdżających do Warszawy pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Nie ma zagrożenia dla Wspólnego Biletu ZTM-KM na liniach kolejowych prowadzących do stolicy (w sprawie linii wołomińskiej trwają jeszcze rozmowy). Linia SKM S1 będzie nadal dojeżdżała do Otwocka.

„Dobrą nowinę” ogłosił dziś, na specjalnej konferencji prasowej, dyrektor ZTM Leszek Ruta. - Mieszkańcy podwarszawskich miejscowości mogą spać spokojnie – powiedział. – Wspólny Bilet zostanie utrzymany!

Po czym, w świetle reflektorów, podpisał porozumienie z prezydentem Otwocka Zbigniewem Szczepaniakiem. Uciął tym samym wszelkie spekulacje odnośnie kursowania SKM do Józefowa i Otwocka. Na przełomie października i listopada w mediach spekulowano, czy samorządowcom z powiatu otwockiego „uda się dogadać” z ZTM w sprawie dofinansowania linii S1.

- Negocjacje były trudne, ale nie może być inaczej, gdy chodzi o pieniądze, i to pieniądze publiczne – powiedział prezydent Otwocka. – Dziękuję ZTM za otwarcie na propozycje i wyrozumiałość w czasie negocjacji. Podziękowania należą się również pozostałym gminom naszego powiatu i władzom powiatu za wsparcie.

Dyrektor ZTM podpisał również uroczyście porozumienie z burmistrzem Sulejówka Arkadiuszem Śliwą. - Nasi mieszkańcy bardzo chwalą sobie współpracę z ZTM, dlatego nie wyobrażają sobie, że mogliby nie korzystać z pociągów SKM czy podróżować pociągami KM w ramach Wspólnego Biletu – powiedział.

Warto dodać, że to właśnie Sulejówek był pierwszą gminą podwarszawską, która została objęta Wspólnym Biletem ZTM-KM.

Nie ma zagrożenia dla funkcjonowania SKM i Wspólnego Biletu także w większości pozostałych gmin podwarszawskich, czyli w Ożarowie Mazowieckim, Jabłonnie, Legionowie, Wieliszewie, Piasecznie, Lesznowoli, Piastowie i Pruszkowie. Potwierdzili to na konferencji swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych z tych gmin. Byli na niej również przedstawiciele władz powiatu legionowskiego i otwockiego. Te powiaty, jako jedne z nielicznych, zdecydowały się na wsparcie finansowe swoich gmin w zakresie komunikacji kolejowej.

Istnieje duża szansa, że do grona tych powiatów dołączy również powiat wołomiński. Starosta Piotr Uściński chce, żeby to powiat, a nie poszczególne gminy były stroną w rozliczeniach dla Warszawy. Rozmowy w sprawie funkcjonowania Wspólnego Biletu na linii wołomińskiej będą kontynuowane po Nowym Roku. 

Tagi: SKM, KM, Szybka Kolej Miejska, wspólny bilet, Otwock, Pruszków


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń